Життя, Новини, Технології

Світ без літаючих машин і сильних лідерів: 9 прогнозів про життя в 2050

24 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Письменник та підприємець Кріс Гільбо спробував уявити, яким буде світ через кілька десятиліть. 

Минулого року я прочитав фантастичну трилогію китайського автора Лю Цисіня «Пам’ять про минуле Землі». Обсяг тексту перевищив 1300 сторінок, але я просто закохався в цю книгу і читав би далі, якби було продовження.

Ця історія розкриває кілька тем одразу, а дія сюжету охоплює десятки тисяч років. Знову і знову вчені та політичні лідери, які живуть у конкретний історичний момент, намагаються спланувати те, що станеться через сотні років, коли їх вже не буде на світі.

Виявляється, передбачити майбутнє надзвичайно складно!

У книгах процес прийняття рішень багато в чому відображає теорію ігор та теорію стримування, де ви намагаєтеся передбачити дії супротивника. Звичайно, ваша поінформованість обмежена, і є дилема ув’язненого: якщо ви обоє нападете, то обоє помрете, але якщо нападете не ви, а противник – так, ви помрете.

Я ніколи не був футурологом, але останнім часом часто замислююся над тим, що може статися в найближчі десятиліття. У цій статті я ділюся дев’ятьма конкретними прогнозами. Поїхали!

По-перше, у майбутньому багато речей стануть кращими

Насправді, набагато більше аспектів будуть краще, а не гірше. Ось мій найголовніший прогноз: для багатьох людей (а не лише для «1%») життя стане набагато кращим, ніж зараз.

У чому краще? У всіх традиційних показниках суспільного прогресу! Показники виживання при народженні, рівня грамотності населення, жіночої освіти – список можна продовжити.

Звичайно, будуть винятки, особливо у зонах територіальних конфліктів та громадянських воєн, у країнах, де правлять диктатори. Однак це буде винятком із загальної картини. Більшість людей по всьому світу житимуть краще, ніж зараз.

Всі машини будуть працювати на електриці та стануть повністю автопілотовані. Будь-яку річ можна буде за бажанням надрукувати на 3D принтері. Одна з неочевидних переваг пандемії, яку ми щойно пережили, у тому, що буде знайдено високоефективні вакцини та ліки для лікування всіх видів захворювань.

Якщо вибирати, в якому році пожити — у 2021 чи 2050-му, практична людина обере 2050-ий.

Кліматичні зміни будуть не такими згубними, як нам зараз здається

Наслідки зміни клімату — принаймні 2050 року — не будуть такими жахливими, як багато хто прогнозує. Для ясності: я не маю на увазі, що це взагалі проблема. Я просто хочу сказати, що наша цивілізація виживе. Ми впораємося!

Звичайно, будуть винятки: Новий Орлеан та Майямі підуть під воду, всьому населенню Тувалу доведеться переселитися до Нової Зеландії, тощо. Наслідки змін клімату сильніше вдарять по малозабезпечених сім’ях у таких країнах як Індонезія чи Бангладеш.

Але в більш широкому сенсі, з погляду фактичного виживання на планеті та нашої здатності адаптуватися, ми рухатимемося далі! Ми пристосуємось і житимемо краще.

Тривалість життя буде не набагато більшою, ніж зараз

Більшість людей у ​​2050 році житимуть краще, але, незважаючи на всі грошові вливання в індустрію «продовження життя», не набагато довше.

У кращому разі тривалість життя збільшиться на кілька років, але на цьому все. Ніхто не доживе до ста п’ятдесяти років чи бодай до ста тридцяти. У 2050 таке складне завдання залишиться метою вчених та старіючих мільярдерів. Так що варто зосередитися на тому, щоб добре прожити відпущений час прямо зараз.

Ми не вступимо в контакт із інопланетними цивілізаціями

Нещодавні події та викриття високопосадовців змусили багатьох із нас переглянути свої погляди на можливість позаземного життя. Але я все ще не думаю, що протягом найближчих тридцяти років ми встановимо контакт з інопланетянами.

Якщо інопланетяни справді десь поруч, то очевидно, що вони розумніші, якщо це вони знайшли нас, а не навпаки. І якщо вони досі не вийшли з нами на контакт, то чого б їм робити це зараз?

Так що до 2050 року, у нас, можливо, буде більше відомостей, але вони залишаться до образливого недоступні більшості. Хороша новина в тому, що інопланетяни не заявили про себе, але не знищили всіх нас. А це завжди приємно!

(До слова: трилогія «Пам’ять про минуле Землі» допомагає поміркувати про різні сценарії розвитку інших форм життя, про те, чи будуть вони взаємодіяти з нами чи ні. Дуже рекомендую. І якщо книги не брешуть, то інопланетяни читають ці рядки прямо зараз… Так круто.)

Метавсесвіт існує, але Facebook (також відомий як «Meta») його не контролює

Я стільки читав останніми роками про створення метавсесвіту, що тепер, коли всі почали про це говорити, відчуваю деяке роздратування.

У будь-якому разі це вже реальність і ми щодня з цим взаємодіятимемо. Ваша блокчейн-адреса замінить вебсайти та соціальні мережі (не всі). Ви не знаєте, що таке блокчейн адреса? Незабаром дізнаєтесь.

На щастя, метавсесвіт не контролюватиметься якоюсь корпорацією в майбутньому. Ні Meta Facebook, ні будь-якою іншою. Підхід до цього докорінно відрізнятиметься. Як і за будь-якого розвитку технологій, з’являться лідери, які швидко зрозуміють, як залучити більше людей. Але, як і ранню епоху появи Інтернету, жодна корпорація зможе повністю володіти цим чи контролювати весь процес.

Життя у світі постфактум

Ось одна з речей, яка не стане кращою протягом найближчих років тридцять. Через майстерно створені фейки, розвиток штучного інтелекту, віртуальну реальність вже зараз складно як ніколи витягнути когось із глибокого виру теорій змови.

У майбутньому ця проблема стане глибшою. Раціональне мислення, надто логічне, на противагу примхам відсталої ідеології, не зможе залучити велику кількість людей, щоб здобути перемогу в запеклих суперечках.

Сумно, але до 2050 року у всьому світі тенденція перемоги сильних лідерів на виборах піде на спад. Але лише після ще одного-двох десятиліть при владі. «Поділяй і владарюй» – це дуже ефективний принцип.

Веселого у цьому мало. Але я не впевнений, що ми можемо щось зробити з цим. І це безумовно та річ, яка вплине на наше життя найближчими роками.

Ніхто не гратиме в американський футбол

Не ручатимуся, що американський футбол стане справою незаконною, але, принаймні, він перетвориться на щось несхвальне. Ми будемо озиратися назад і питати себе, як могли дозволити такому статися? І чому для багатьох людей це було свято?

Будь-який вид спорту (ну і життя в цілому) має на увазі ризик, але не існує іншого такого спорту, де гравець практично гарантовано отримує незворотне пошкодження мозку, якщо бере участь у ньому досить довго.

Навіть знаменита дуель Олександра Гамільтона проти Аарона Берра відбулася в Нью Джерсі, оскільки в Нью-Йорку дуелі вже були заборонені законом – а це 1804! І все ще мільйони людей дивляться американський футбол щотижня.

Альтернативу можна знайти в тому, щоб повністю змінити гру, щоб вона мало нагадувала те, що є зараз. Я не знаю точно, як це можна зробити, тому швидше за все американський футбол поступово піде в тінь, поступившись місцем баскетболу, «екстремальним» видам спорту типу скейтбордингу і… наступній тенденції майбутнього, кіберспорту.

Кіберспорт стане набагато популярнішим за решту видів спорту

Все вірно, кіберспорт переможе! Якщо ви не можете уявити це, просто зачекайте. Ця індустрія стане більшою, ніж будь-який інший традиційний вид спорту, і ймовірно більше, ніж навіть усі вони разом узяті.

Шахи будуть майже виключно електронним спортом із мільйонними переглядами головних онлайн матчів.

Відеоігри вже перемогли кіно як вид розваги, що приносить найбільший дохід. І розрив між прибутком продовжить зростати.

Від себе додам, що дуже радий, що кіберспорт не набрав популярності раніше, адже двадцятирічний я був би повністю поглинений спробами грати у відеоігри повний робочий день. Зараз я знаю, що шансів у змаганнях у мене немає, тому я продовжую писати.

Віртуальна реальність замінить Facetime, Zoom та інші сервіси відеоконференцій

Коли ми спілкуватимемося з людьми, ми телепортуватимемося. Ну гаразд, слово “телепортуватися” – це не зовсім точне формулювання. Але за змістом це дуже схоже: все буде в 3D (щонайменше) і ми зможемо проводити наради за віртуальним столом, а не у вигляді плоских зображень, які ви бачите в Zoom.

Насправді є ще дещо: до 2050 року Zoom безнадійно застаріє (як Myspace, наприклад) Ми жартуватимемо про «Zoom-спогади», коли хтось відчайдушно намагатиметься освоїти нові технології. Якщо у вас є акції Zoom, продайте їх. Я прогнозую, що їхня ціна ніколи не повернеться до максимуму або ажіотажу початку 2020 року.

І, нарешті: що потрібно зробити?

Якщо вам складно уявити собі, яким буде світ у 2050, спробуйте зосередитись на своєму житті зараз. У будь-якому випадку, на цьому полі у вас більше контролю.

Що ви хочете змінити між сьогоденням та майбутнім? А як щодо сьогоднішнього дня та наступного року?

І так, остання ремарка, у 2050 році у нас все ще не буде літаючих машин! Розумію, я також розчарований. Але, принаймні, ми матимемо навіть більше розваг, та інопланетяни поки що не почнуть вторгнення.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu