Новини, Поради, Технології

Колишній глава Twitter розповів про пораду, яку отримав від Джефа Безоса. Він користується нею понад 10 років

25 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Дік Костоло обіймав посаду гендиректора Twitter з 2010 до 2015 року. Як голова компанії, він приймав безліч важливих рішень і відповідав за велику кількість людей. За його словами, на його стиль лідерства вплинула порада, отримана від засновника Amazon Джеффа Безоса, про те, що важливо довіряти своїй інтуїції. Про це пише CNBС. 

Після того, як Костоло обійняв посаду гендиректора Twitter, він та його команда сіли за стіл переговорів, щоб обговорити стратегію розвитку компанії з Джеффом Безосом, який придбав частку у ній на два роки раніше. На зустрічі Безос сказав Костоло, що не можна керувати Twitter так, як це робила «остання людина чи людина, яка була до нього».

«Вам потрібно пам’ятати, що є багато способів досягти успіху. Спроба прочитати якусь книгу з менеджменту чи біографію, а потім керувати компанією аналогічним чином призведе лише до нещастя для вас та всіх оточуючих», — додав Безос.

Порада Безоса не була спрямована на те, щоб розкритикувати попередника Костоло, колишнього гендиректора Twitter Евана Вільямса — це був його спосіб сказати Костоло, що його стиль управління компанією має бути унікальним.

Крім того, Безос тоді пояснив, чим його бізнес-підхід відрізняється від підходу Стіва Джобса з Apple. Джобс дуже ретельно вибирав проєкти, у яких брав участь. Безос, навпаки, сказав, що йому «подобається робити все» , що його команді часто «доводилося відмовляти його від ідей».

Костоло переконаний, якщо новий гендиректор Twitter Параг Агравал піде раді Безоса «бути самим собою» і робити все по-своєму, то «він буде в повному порядку».

Рада Безоса була заснована на його власному досвіді. Він покинув роботу в інвестиційному банку 1994 року, щоб запустити Amazon — на той момент книжковий онлайн-магазин. Наразі ринкова вартість гіганта електронної комерції становить $1,49 трлн.

Засновник Amazon стверджує, що він досяг успіху за рахунок того, що багато ризикував, згадуючи запуск Amazon Prime, створення Kindle та покупку Whole Foods.

«Якщо вам спадає на думку бізнес-ідея, і в ній немає ризику… швидше за все, вона вже була реалізована… і реалізована добре. Так що у вас має бути щось, що може не спрацювати, і ви маєте прийняти думку про те, що ваш бізнес багато в чому є експериментом, і може зазнати невдачі», – говорив Безос на конференції Amazon re:Mars у 2019 році.

Хоча багато ризикованих рішень Безоса привели його компанію до успіху, були й такі, за якими йшли невдачі. Наприклад, у 2014 році Amazon довелося віддати $170 млн штрафу за телефони Fire Phone, які не вдалося продати. У 2019 році компанія закрила 87 поп-ап магазинів та припинила роботу своєї служби доставки ресторанів. Зовсім недавно, у лютому 2021 року, штат Нью-Йорк подав на Amazon до суду за «зухвалу зневагу вимогами охорони здоров’я та безпеки» на деяких складах.

Але для Безоса ризик це плата за успіх, пише видання. «Нам потрібні великі провали, якщо ми хочемо зрушити з мертвої точки — провали масштабом мільярди доларів. А якщо ми цього не робимо, то ми недостатньо сильно розгойдуємося», — говорив він.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu