Новини, Поради, Соціальні медіа

Вчені з’ясували, що змушує людей бездумно гортати стрічки соцмереж та як зупинитися

07 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

У кожного таке було: захотілося зробити коротку перерву від роботи і подивитися безглузде відео з собакою на скейтборді, а потім ви дивитеся на годинник, і виявляється, що минула година. Що це було? У вас слабка воля? Чи у всьому винні злі генії, які розробили алгоритми соцмереж? Чи є щось у наших звичках, що змушує нас провалюватись у кролячу нору контенту? У вчених є не лише пояснення, а й поради.

Кейтлін Вуллі з Корнельського університету та Марісса Шаріф з Уортонської бізнес-школи провели опитування серед 6445 осіб, щоб досліджувати звички користувачів соціальних мереж, пише Harvard Business Review. Професори назвали три основні фактори залежності від постійного скролінгу та перегляду відео.

Кількість відео. Дослідження показало, що чим більше ви дивитеся, тим більше вам хочеться дивитися. “Після перегляду п’яти відео люди на 10% частіше захочуть подивитися ще одне музичне відео, ніж якби вони подивилися лише одне відео”, – пишуть автори.

Подібність. Перегляд відео, згрупованих навколо однієї теми, заважає людям відірватися і повернутися до роботи.

Час.«Учасники, які дивилися відео без перерви, на 22% частіше воліли дивитися інше відео, ніж ті, хто чергував робочі завдання та відео», – зазначають автори. Перегляд ще одного відео здається мозку доступнішим або знайомим і, отже, більш привабливим.

«У нас більше шансів „залипнути”, якщо ми переглядаємо багато фотографій чи відео поспіль, якщо ми споживаємо схожий контент та робимо це безперервно. Отже, щоб боротися з бажанням подивитися сотню відео разом, постарайтеся обмежитися одним відео; якщо ви дійсно хочете подивитись кілька відео поспіль, вибирайте ті, які не пов’язані один з одним; або знайдіть способи навмисне перервати перегляд», — радять дослідниці.

Установка таймера, стікер на екрані або просто уявне нагадування собі – все це може спрацювати.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu