Криптовалюти, Новини, Технології

Конкурент Ethereum: що потрібно знати про токен Avalanche

29 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

20 листопада токен AVAX досяг свого рекорду і навіть ненадовго потрапив у топ-10 криптовалют за ринковою вартістю. AVAX – токен платформи Avalanche, що підтримує смарт-контракти. І хоча зараз токен займає 11 місце, за даними CoinGecko, за останній тиждень він виріс на 33% і більш ніж 3000% за минулий рік.

Розповідаємо все, що потрібно про нього знати: за якою моделлю він працює, чому його називають конкурентом Ethereum і чи варто в нього вкладатися. 

Вибухове зростання токена AVAX сталося після того, як команда Ava Labs, яка розробляє блокчейн Avalanche, оголосила про партнерство з консалтинговою компанією Deloitte. Водночас вони хочуть «підвищити безпеку, швидкість та точність» Федерального агентства з управління надзвичайних ситуаціях США.

Deloitte буде використовувати блокчейн Avalanche, щоб “будувати більш ефективні платформи для надання допомоги у разі стихійних лих”.

Конкурент Ethereum: що потрібно знати про токен Avalanche - tech, news, kryptovalyuta

Однак для ринку це виявилося «правильною новиною у потрібний час». “Вона збіглася з піком невдоволення з приводу зростання вартості використання блокчейну Ethereum”, – розповідає Метт Хуган, директор з інвестицій Bitwise Asset Management.

Avalanche часто порівнюють з Ethereum, оскільки обидва підтримують смарт-контракти або колекції коду, які виконують набір інструкцій у блокчейні. Ця технологія критично важлива для роботи децентралізованих фінансових сервісів (DeFi), додатків та невзаємозамінних токенів (NFT).

Однак Avalanche прагне проводити швидші транзакції з меншими комісіями, порівняно з Ethereum. За словами Хугана, угода з Deloitte не передбачає будь-яких змін у технічному плані, але «це говорить про те, що Avalanche може мати всі переваги, щоб конкурувати з Ethereum та іншими блокчейнами в довгостроковій перспективі».

Незважаючи на ажіотаж навколо Avalanche, перед інвестуванням важливо досліджувати ризики. Фінансові експерти стверджують: криптовалюти – нестабільні та спекулятивні вкладення. Їхня вартість може впасти так само швидко, як і вирости.

Що таке Avalanche?

Avalanche – платформа, що підтримує смарт-контракти, яка була запущена в 2020 році. Вона призначена для створення децентралізованих додатків (dapps) і підмереж (користувацьких блокчейнів).

“Підмережі – потужні, надійні та безпечні приватні або публічні блокчейни, створені як відгалуження від основної платформи Avalanche”, – розповідає Джон Ву, президент Ava Labs. За його словами, їх розробники можуть повністю налаштовувати дизайн, але повинні виконувати одну умову — допомагати забезпечувати безпеку Avalanche.

Ву розглядає підмережі як потужний метод використання цього блокчейна у майбутньому.

Avalanche використовує модель “доказ частки володіння” (proof of stake, PoS), яка дозволяє перевіряти транзакції залежно від того, скільки монет володіє користувач. Прихильники PoS стверджують, що цей метод менш енергоємний, ніж інші, та менш впливає на навколишнє середовище.

Ethereum та Avalanche: подібності та відмінності

Цього року популярність Ethereum, найбільш популярного блокчейна, зросла. Внаслідок цього з’явилося багато проєктів, які намагаються з ним конкурувати. “Ethereum – провідний універсальний блокчейн, проте поточний попит на нього значно перевищує його можливості”, – стверджує Хуган.

Avalanche спроектований так, щоб бути швидше та дешевше у використанні, ніж Ethereum. Він може обробляти 4,5 тисячі транзакцій на секунду, тоді як Ethereum лише близько 13.

Проте і провідний блокчейн має свої переваги, у тому числі репутацію, популярність і потенціал. Зараз Ethereum використовує модель «доказ виконання роботи» (proof of work, PoW), коли майнери повинні змагатися у вирішенні складних завдань, щоб підтверджувати транзакції.

Прихильники Ethereum стверджують, що його масштабованість, безпека та екологічність підвищаться після оновлення Eth2. Воно набуде чинності 2022 року, і мережа також перейде на модель PoS.

Чи варто інвестувати в Avalanche?

Загалом через високий ризик фінансові експерти радять вкладати в криптовалюти тільки ті гроші, які ви можете дозволити собі втратити.

Вартість AVAX зросла за короткий час. Як і у випадку з іншими криптовалютами, перед інвестуванням слід врахувати, що його ціна може сильно вагатися. Але перш за все, як стверджує Хуган, найбільш ризиковано вкладати лише в один блокчейн: «Визначити переможця у сфері проривних технологій на ранніх етапах важко».

Він вважає, що через п’ять років деякі універсальні блокчейни відіграватимуть набагато важливішу роль. Однак не варто розраховувати, що серед них залишиться лише один — достатньо поглянути на приклад інших технологій, які стали великим проривом свого часу, але були швидко забуті.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu