Криптовалюти, Новини, Технології

Не тільки біткоїн та ефір: скільки криптовалют існує у світі

18 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Проекти Web 3.0 – від метавсесвітів до NFT-маркетплейсів – оточують нас усюди. Нові криптовалюти з’являються на різних блокчейнах з неймовірною швидкістю, тому важко відстежити їх точну кількість і вирішити, в яку краще вкластися. Спробуємо розібратися, скільки всього криптовалют існує зараз і як оцінити їхні ризики.

Швидше за все, ви вже знаєте, що, крім біткоїну та ефіру, в інтернеті можна купити й багато інших цифрових валют. Їхня точна кількість невідома, але ось деякі дані, на які варто звернути увагу.

  • Одна з найбільших криптобірж Coinbase налічує 9494 валюти.
  • Сайт для відстеження вартості криптовалюту CoinMarketCap показує, що у світі існує 17543 цифрові валюти. Однак у своєму індексі він враховує лише 9358.
  • Ще один трекер цін CoinGecko налічує 12 563 криптовалюти.
  • Сервіс для відстеження шахрайських монет TokenSniffer виявив загалом 1210508 токенів, понад 82 тисячі з яких були шахрайськими. TokenSniffer сканує різні блокчейни, щоб виявляти все нові токени.

Як трекери відстежують криптовалюти?

За словами представників CoinGecko, налічується понад 500 тисяч криптотокенів. Однак більшість з них вийшли з обігу або просто є спамом. Тому їх не слід відслідковувати.

GeckoTerminal – сервіс від CoinGecko, який сканує різні блокчейни та біржі, щоб переконатися в актуальності монет та їх вартості. До того ж, всі списки перевіряються вручну, а значить, на сайті точно не представлено жодної шахрайської монети.

CoinMarketCap використовує трохи інший підхід. Сайт надає форму, через яку члени спільнот та менеджери проектів можуть надсилати заявки на додавання їх токена або валюти до списку. CoinMarketCap перевіряє різні параметри, такі як обсяг торгів, залучення спільноти, команда розробників та вік проекту.

Чи законні всі ці монети?

Не зовсім. Як стверджують представники CoinMarketCap, створити власний токен і розмістити його на централізованих біржах, таких як SushiSwap і UniSwap, не складає особливих труднощів. Дізнатися, скільки токенів додається щодня можна на TokenFomo – там відображаються усі новинки на великих блокчейнах за останню добу.

На сайт ListingSpy за останні 15 днів розробники додали понад 50 токенів. Важко переконатися, що вони справжні. Обсяг торгів у багатьох із них становить лише кілька сотень доларів, а значить, практично ніхто ними не користується, і краще триматися від них подалі.

Такі інструменти, як TokenSniffer, BSC Check, StaySafu та RugDog, також допомагають оцінювати ризики нових токенів та виявляти шахраїв.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu