Інвестиції, Новини, Стартапи

Венчурні фонди США попередили, що найближчими місяцями вартість стартапів помітно знизиться

21 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Американські венчурні інвестори очікують на падіння вартості стартапів у найближчі місяці, враховуючи умови на фондовому ринку. Про це пише Insider з посиланням на слова представників великих фондів та бірж.

У зв’язку зі зростанням інфляції та відсоткових ставок, а також різким падінням цін на акції технологічних компаній, що публічно торгуються на Волл-стріт, ходять чутки про те, що ринок може стати «ведмежим», пише видання. «Ведмежий» ринок — це стан ринку, коли акції втрачають у ціні понад 20% попередніх максимумів на тлі широко поширеного песимізму та негативних настроїв інвесторів.

Опитані інвестори сказали, що приватні компанії також можуть постраждати. Зараз спостерігається суттєва різниця між публічними та приватними оцінками стартапів. Це загрожує тим, що оцінки стартапів різко впадуть, якщо вони вирішать провести IPO, а інвестори матимуть менше прибутку.

Наприклад, обсяг фонду Renaissance IPO ETF, що відстежує останні IPO, за останні три місяці впав приблизно на 30%. Банкіри прогнозують, що компанії, які планували IPO на початок 2022 року, як Reddit і Rue Gilt, відкладуть свої плани.

«Якщо ви компанія, яка потребує грошей сьогодні — ви схожі на справді прибуткову компанію, — я не хотів би залучати кошти прямо зараз, — сказав Мітчелл Грін, засновник фонду Lead Edge Capital. — Ваша оцінка сьогодні безперечно буде нижчою, ніж три місяці тому».

Компанії, що знаходяться на пізній стадії, найбільш чутливі до зниження вартості, кажуть інвестори. Незалежно від того, скільки коштує компанія, на думку приватних інвесторів, коли вони починають торгуватися публічно, її вартість визначає ринок.«Вони будуть змушені піти на IPO, і зрештою ринок визначить їхню оцінку», – зауважив керівник інвестиційного хедж-фонду Axon Capital Корі Естрада.

Деякі стартапи на пізній стадії вже помітили зниження очікуваної оцінки серед інвесторів, які купують їхні акції на вторинному ринку. Одна з таких бірж, Forge Global, повідомила, що акції стартапів, що торгуються на ній, впали на 3% у січні в порівнянні з груднем. На іншій біржі, EquityZen, акції багатьох стартапів впали на 10-30% порівняно з тим, що було минулого кварталу, сказав Філ Хаслетт, співзасновник і директор з доходів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu