Новини, Пресрелізи, Стартапи, Технології

Вперше на Viva Tech: досвід українського велосипедного стартапу WheelKeep

29 Червня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

15-18 червня у Парижі відбулась конференція VivaTech 2022 – одна з наймасштабніших європейських подій у сфері інновацій. Цього року до VivaTech вперше долучились й українські стартапи. Серед них система безпеки для велосипедів WheelKeep – проєкт Інжинірингової школи Noosphere. Враховуючи перерву у проведенні офлайн-івентів довжиною в епідемію COVID-19, досвід участі у перших “постковідних” заходах особливо цінний, і WheelKeep ним ділиться.

Вперше на Viva Tech: досвід українського велосипедного стартапу WheelKeep - tech, startups, press-release, news

Тетяна Булана, менторка WheelKeep і Анна Панова, Project Manager@Noosphere Engineering School

Система WheelKeep встановлюється у кермову колонку і, будучи абсолютно невидимою ззовні, здатна сповіщати власника про будь-які рухи велосипеда, а також фіксувати його геолокацію з точністю до 2-х метрів. Як і більшість подібних проєктів, WheelKeep з’явився з любові засновників до велосипедів, а відповідно – і розуміння потреб велосипедистів. Зрозуміло, що в Україні інфраструктура для велосипедистів до війни встигла хіба що зародитися, а ось для Європи подібні проєкти дуже актуальні. Незадовго до початку повномасштабної війни WheelKeep запустив передзамовлення на свій продукт в Україні і почав готуватися до виходу на ринок Нідерландів, країни, яка є лідером з кількості велосипедів на душу населення. Наприклад, у студентському місті Гронінгем, населення якого складає 200 000 осіб, велосипед – основний засіб пересування для майже половини мешканців.

Стартап долучився до української делегації на VivaTech, пройшовши відбір конкурсної комісії на чолі з представниками Міністерства цифрової трансформації. “Поїздка на VivaTech 2022 була для нас дуже важливою, адже відкрила можливості презентувати свій продукт як потенційним інвесторам, так і споживачам. Ми вдячні європейським партнерам і організаторам за можливість взяти участь у події такого масштабу”, – коментує засновник WheelKeep Павло Герман.

5 ключових спостережень та рекомендацій для молодих стартаперів про участь у подібних заходах від Павла: 

  1. Тестуйте value proposition гіпотези на гостях вашого стенду. Це велика вибірка, яка дасть зрозуміти, що “працює”, а що ні;
  2. Зберіть якомога більше контактів. Нам вдалося зібрати близько 90 лідів. Звісно, наскільки вони корисні, стане зрозуміло через 3-4 місяці після заходу, але це непогана база;
  3. Завчасно визначте лекції, які необхідно відвідати, адже охопити все неможливо. Так само завчасно призначте зустрічі;
  4. На конференції такого масштабу (а Viva Tech – це понад 500 спікерів, стільки ж стартапів і більше 25 000 відвідувачів) варто їхати командою з декількох людей. Адже вам треба буде одночасно і працювати на своєму стенді, і відвідувати лекції, і оглядати стенди інших учасників, щоб “підживитись” ідеями;
  5. Відмічайте тренди, це те, що буде в ТОПі за кілька років. На Viva Tech таким трендом був сталий розвиток – sustainability. В країнах Європи все популярнішим стають кругові бізнес моделі і фокус на екологічності. Ба більше – стенди на виставці були оздоблені живими квітами і деревами! Бути відповідальним до природи стає все популярнішим, і, як нам здається, стартапи на кшталт WheelKeep допоможуть розвивати цю тенденцію.

Що однозначно для себе зрозуміла команда WheelKeep – це те, що їхня ставка на “комплексність” продукту була цілком виправданою. В Європі проєкт має безліч конкурентів, однак жоден з них не здатен забезпечити повний захист велосипеда. І справа в технічному моменті: маленький пристрій треба “оздобити” великою кількістю антен, які часто відмовляються працювати разом. WheelKeep же вдалося знайти інженерне рішення, завдяки якому все працює. Як твердить Павло Герман, це стало можливим завдяки професійному менторингу в Інжиніринговій школі Noosphere.

Нагадаємо, Інжинірингова школа Noosphere – це мережа науково-технічних лабораторій, відкритих ГО “Асоціація Ноосфера” і підприємцем та меценатом Максом Поляковим на базі провідних українських університетів. Саме особлива увага до інженерних рішень, технічної сторони проєктів вирізняє Інжинірингову школу серед подібних стартап-хабів. Під час війни Noosphere Engineering School не тільки не припинили надавати експертизу молодим інженерам, але і започаткували низку волонтерських ініціатив, направлених на допомогу країні.

Вперше на Viva Tech: досвід українського велосипедного стартапу WheelKeep - tech, startups, press-release, news

Павло Герман, засновник WheelKeep, Тетяна Булана, менторка стартапу і Анна Панова, Project Manager@Noosphere Engineering School

А ще, для команди, як і для будь-якого українця за кордоном зараз, важливо було підкреслити свою ідентичність:

“Це була можливість показати світу та Європі, що українці, не дивлячись на війну, залишаються “на висоті” та розвивають IT сектор. Однією із наших задач, окрім безпосередньо бізнесових, було розповісти про війну та героїзм українців якомога більшій кількості людей”, – Павло Герман.

ГО «Асоціація Ноосфера» | noosphereglobal.com

«Асоціація Ноосфера» – некомерційна громадська організація, заснована Максом Поляковим для науково-дослідних і освітніх цілей. Місія Noosphere – стимулювати відкриття, використання і поширення наукових знань, а також інтерес суспільства і бізнесу до науки. Серед відомих ініціатив організації: мережа інноваційних лабораторій Noosphere Engineering School, фестиваль робототехніки BestRoboFest, конкурс інженерних стартапів Vernadsky Challenge і конкурс дитячих космічних малюнків Noosphere Space Art Challenge.

Макс Поляков (Max Polyakov, Поляков Максим Валерійович) – засновник громадської організації «Асоціація Ноосфера», керуючий партнер інвестиційного фонду Noosphere Ventures, бізнесмен із досвідом у сфері космічних та IT технологій, інженерії. Меценат. Доктор економічних наук. Власник 10+ патентів. Послідовник ідей Володимира Вернадського, візіонер космічного майбутнього України.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu