Жінки, Новини, Пресрелізи, Спільнота

Tent Partnership for Refugees об’єднує компанії навколо нової ініціативи з підтримки українських біженок по всій Європі

04 Липня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

З початку війни понад п’ять мільйонів людей були змушені покинути Україну, більшість з них — жінки. Тому організація Tent закликає компанії приєднатися до Sunflower Project та пропонувати працевлаштування, навчання та віддалену роботу десяткам тисяч українок.

Tent Partnership for Refugees (Tent), об’єднання з понад 250 великих компаній, що займаються інтеграцією вимушено переміщених людей по всьому світу, запустило новий проєкт – Sunflower Project. Це загальноєвропейська ініціатива, спрямована на прискорення інклюзії десятків тисяч українських біженок шляхом надання широкого доступу до роботи.

Кількість біженців, що виїхала з України, становить п’ять мільйонів людей. Багато з них (принаймні один мільйон українок) ймовірно залишаться в Європі у статусі біженців протягом найближчих років, навіть якщо російська агресія вщухне.

Комісар ЄС із внутрішніх справ Йлва Йоганссон зазначила:

«Дотепер у центрі уваги під час війни в Україні були переважно гуманітарні питання. Оскільки не видно наближення кінця війни, зараз дуже важливо розглянути питання, як забезпечити переміщених українців засобами до існування. Директива про тимчасовий захист дає тим, хто тікає від війни, право працювати в ЄС. Більшість людей, яка приїжджає з України під час цієї кризи, це жінки та діти, тому ця ініціатива допоможе розширити можливості отримання роботи в ЄС».

До проєкту вже долучилися 18 опорних компаній, зокрема Accenture, The Adecco Group, Coca-Cola, Deloitte, Generali, Hilton, ISS, KontoorBrands, LinkedIn, ManpowerGroup, PepsiCo, Randstad, Royal FrieslandCampina, SAP, Swarovski, Tata Consultancy Services (TCS), TTEC та Visa. Також чимало компаній лише планує приєднатися до ініціативи. Sunflower Project заохочує компанії до діяльності у низці сфер, зокрема наймання працівників, програми навчання та підвищення кваліфікації, наставництво, можливість дистанційної позаштатної роботи та інші види підтримки. Найближчими місяцями Tent співпрацюватиме з компаніями, щоб розробити конкретні програми та оголосити чіткі зобов’язання в цих та інших сферах підтримки українок.

Хамді Улукайя, генеральний директор Chobani, великої американської харчової компанії, та засновник Tent, заявив:

«Страшні події в Україні змусили багатьох з нас діяти. Люди, уряди та підприємства почали підтримувати українців, які опинилися у біді. Проте настав час активізуватися та подвоїти наші зусилля, бо увага до війни починає слабшати. Я закликаю компанії приєднатися до нас і допомогти українським жінкам забезпечити себе та свої сім’ї».

Українки можуть мати критичне значення для компаній. Нещодавнє опитування свідчить, що близько двох третин українських біженців — матері з вищою освітою або висококваліфіковані спеціалісти з професіями, що мають попит на ринку. Однак згідно з дослідженням, опублікованим наприкінці минулого року журналом Economist Impact і спонсорованим Tent, жінки-біженці стикаються з «подвійною дискримінацією» під час пошуку роботи та з низкою перешкод від нерозуміння місцевого ринку праці до низького рівня володіння мовою, відсутності доступу до соціальних і професійних мереж, а також підвищеного навантаженням через догляд за дітьми та ведення побуту.

Кріс Хейтінк, член виконавчої ради компанії Randstad зі штаб-квартирою в Нідерландах, заявив:

«Randstad має давнє зобов’язання допомагати біженцям знаходити роботу. Ми пишаємося нашою роботою, спрямованою на підтримку переміщених українців у всьому світі, багато з яких є жінками, та допомагаємо їм знайти способи заробітку. Ми раді приєднатися до цієї ініціативи та обіцяємо зробити свій внесок у справу, аби істотно змінити життя біженців».

Жан-Марк Олланьє, генеральний директор компанії Accenture в Європі, сказав:

«Компанії відіграють ключову роль, коли допомагають біженцям відновити власне життя, і, приєднавшись до цієї ініціативи, ми можемо сприяти співпраці по всій Європі, масштабувати ініціативи та прискорити надання вкрай необхідного для українських біженців доступу до можливостей заробітку. Accenture багато років підтримує біженців і ми вже об’єдналися для вирішення гуманітарної кризи в Україні та допомоги переміщеним особам».

Брюс Роч, очільник відділу інклюзії та різноманітності компанії Adecco, запевнив:

«Adecco Group пишається участю в ініціативі, що допомагає українським біженкам працевлаштуватися в Європі. Ця можливість лежить в основі нашої прямої підтримки українських біженців цього року, а також підтримки всіх біженців. Ми щиро віримо, що нинішня нестача кваліфікованих спеціалістів у поєднанні з потребою в гнучкості дозволить біженцям продемонструвати власний професіоналізм, а також створить великі кар’єрні можливості».

Для формування програми Tent співпрацюватиме з Impact Force – провідною українською неурядовою організацією, яка зосереджує свою діяльність на зміні поведінки, соціальному впливі та створенні економічних можливостей – та іншими організаціями, орієнтованими на Україну, щоб голоси та потреби українок не залишилися непоміченими. Tent також підтримуватиме тісні зв’язки з понад 80 організаціями, які допомагають біженцям по всьому континенту та працюватиме з багатьма іншими структурами, які підтримують українських біженок.

Компанії, які бажають приєднатися до Sunflower Project, відвідайте сайт www.tent.org/the-sunflower-project або напишіть на електронну пошту info@tent.org. 

Про Tent Partnership for Refugees

Оскільки все більше і більше біженців змушені залишити свої домівки на тривалий час, бізнеси мають відігравати вирішальну роль у допомозі переміщеним особам економічно інтегруватися у нові спільноти. Організація Tent Partnership for Refugees залучає світову ділову спільноту до покращення рівня життя та надання засобів до існування понад 36 мільйонам біженців, яким довелося покинути свої країни. Це об’єднання з понад 250 великих компаній, створене у 2016 році засновником та генеральним директором компанії Chobani Хамді Улукайя, яке прагне допомагати біженцям. Tent вважає, що найстійкіша підтримка біженців – це використання основних бізнес-операцій, тобто залучення цих осіб як потенційних працівників, підприємців та споживачів. Вони підготували кілька посібників з порадами для компаній, як наймати та підтримувати біженців по всій Європі. Матеріали можна знайти тут. Дізнайтеся більше на www.tent.org. 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu