Новини, Поради, Технології, Топ

Створення прототипу сайту у 2021: 7 інструментів, які вам допоможуть

08 Листопада, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Прототипування є ключовою частиною проєктування UI та UX. Дизайнери можуть створити прототипи як з високою, так і з низькою точністю, в залежності від їх призначення. Таким чином, прототипи дають можливість випробувати функцію, додаток або сайт. Їх основна мета – протестувати ідеї до того, як вони будуть повністю розроблені, а також поліпшити користувальницький досвід.

Існує безліч способів продемонструвати дизайнерську взаємодію з численними інструментами прототипування, які доступні дизайнерам.

Ми розглянемо ТОП-10 новітніх інструментів, які допоможуть UX/UI-розробникам створити інтерактивну модель для дизайну і концепції продукту.

Mockplus RP

Mockplus RP – це швидкий і безкоштовний онлайн-інструмент для створення прототипів, який змушує ваші ідеї літати.

Ви можете створювати абсолютно все – від ескізів, діаграм, електронних схем до висококласних прототипів, і тестувати свої дизайнерські ідеї на ранніх стадіях, водночас усі рівні візуального дизайну створюються в одному інструменті для обміну ідеями із зацікавленими сторонами, клієнтами та іншими колегами, ідеально досягаючи цілей дизайну на різних етапах.

Він також має повний набір популярних варіантів артбордів і рамок для веб-додатків і мобільних застосунків, навіть призначених для користувача, що відповідають усім вашим потребам, даючи змогу вам швидко переглядати й тестувати ваші бачення UI/UX як справжні на мобільних пристроях, ноутбуках і планшетах.

Adobe XD

Adobe XD – один з найпопулярніших інструментів серед UI/UX-дизайнерів. Дана програма функціонує в якості універсальної платформи для створення вайрфреймів, дизайну сайтів, мобільних додатків, голосових інтерфейсів і т.д. Adobe XD дозволяє командам колективно працювати між платформами в режимі реального часу, отримуючи цінні коментарі та відгуки безпосередньо від клієнтів.

Figma

Figma надає простий у використанні редактор перетягування, щоб створювати вайрфрейми й практичні прототипи. У програмі також є багато елементів для анімації прототипів.

Більшість дизайнерів вже знайомі з цим UI-інструментом. Незважаючи на те, що Figma вважається програмою з проєктування UX, вона також має програмне забезпечення для швидкого прототипування. Додаткові функції включають такі плагіни, як Figmotion і Autoflow, а також Arc Tool і Vector Networks.

Webflow

На сьогодні Webflow набирає популярність, оскільки прискорює роботу розробників, пропонуючи семантичний код, і дизайнерів. По суті, платформа допомагає в прототипуванні, одночасно створюючи живий сайт. Webflow – це широко відомий спосіб прототипування для розробки чутливих до програмування без коду сайтів. Дизайнери можуть використовувати вбудовані складні функції для високоточних проєктів, які Webflow може перетворити в готовий до виробництва сайт одним натисканням кнопки.

Sketch

Sketch – одна з найбільш широко використовуваних програм для створення користувацького інтерфейсу та прототипування серед мільйонів програмістів по всьому світу. Це один з кращих сучасних додатків для розробки всіх форм користувацького інтерфейсу. Платформа нагадує ускладнену і широко підтримувану версію Figma. Однак програма доступна тільки для iOS.

Це векторна платформа з елегантним графічним інтерфейсом, яка дозволяє управляти стилем, масштабуванням і дизайнерськими шаблонами. Крім цього, Sketch володіє широким спектром кордонів, градієнтних заливок, режимів змішування і т.д. Програма підтримує цілий виробничий процес, в якому дизайнери розробляють високоякісні проєкти.

InVision

InVision – ще один вебдодаток, яке орієнтований на архітектуру. Він пропонує всі необхідні матеріали для переходу від варфреймінгу до UI-дизайну, а також корисні методи для кращої командної роботи і прототипування.

InVision – один з найбільших і популярних інструментів прототипування, які використовуються сьогодні дизайнерами й провідними підприємствами. Платформа підтримує зміни дизайну в режимі реального часу, а також швидко збирає відповідну реакцію команд, дозволяючи розробнику організувати свій робочий процес. Такий підхід спрощує проєктну роботу.

Axure RP

Axure RP поєднує ефективні інструменти проєктування, SVG-імпорт, інтеграцію Sketch і Adobe XD з прототипування світового рівня. Ви можете легко обмінюватися прототипами Axure RP і монтажними областями Adobe XD, швидко малювати і збирати вхідні дані поверх екранів, перевіряти макет, отримувати CSS-фрагменти і завантажувати ресурси, а також конвертувати статичні зображення в динамічні прототипи Axure Cloud.

Платформа також полегшує комплексну документацію, автоматизовані червоні лінії і передачу матеріалів розробникам без необхідності писати якийсь код.

Framer

Framer відомий своєю універсальністю, різнобічним інтерфейсом, функціональним дизайном і зрозумілими шаблонами. Даний інструмент розширює дизайнерську динаміку від методу перетягування, оскільки ця платформа заснована на коді і використовує CoffeeScript для створення прототипів.

Недоліком даного інструменту є ускладнений інтерфейс і робочий процес, тому розробникам і дизайнерам доводиться витрачати багато часу на його вивчення.

Origami Studio

Origami Studio – додаток для macOS, створений Facebook. Існує також аналог мобільного додатка, який дозволяє переглядати прототипи на реальному пристрої.

Facebook застосовує цей інструмент створення прототипів на щоденній основі. У 2013 році Origami Studio став доступний всьому світу. Спочатку він працював з Quartz Composer, але ні для кого не секрет, що ця частина Xcode-середовища – не найкращий спосіб прототипування. Тому минулого року Facebook надав Origami Studio – попередній прототип інструменту, який працює з їх власним середовищем. Його продуктивність значно підвищилася завдяки цьому кроку, але, на жаль, він як і раніше доступний тільки для користувачів Mac.

Marvel

Marvel називає себе «дизайнерською платформою для цифрових продуктів». Хоча це твердження не є повністю вірним, програма відмінно підходить для створення прототипів мобільних і цифрових додатків.

Marvel має всі доступні ресурси для розробки всіляких мобільних і мережевих інтерфейсів – від концепцій до шаблонів. Платформа також полегшує взаємодію жестів для створення анімованих додатків для смартфонів.

JustInMind

Justinmind – інструмент створення прототипів, який дозволяє дизайнерам сфокусуватися на користувацькому досвіді. Платформа ідеально підходить для створення вайрфреймів і адаптивного прототипування, які сумісні з різними дозволами екранів. Дизайнерам варто правильно використовувати повний набір шаблонів і UI-бібліотек, щоб створити високоточні прототипи. Більш того, JustInMind допомагає працювати з формами і списками даних, не вимагаючи при цьому вміння писати код.

Інші способи прототипування

Нижче представлено ще кілька платформ, які не потрапили до переліку кращих інструментів для створення прототипів.

1. UXPin об’єднує дизайн, прототипування і спільну роботу в одному місці на Windows, Mac або в будь-якому браузері.

2. Blocs надає можливість додати безліч цікавих ефектів прокрутки і анімації в будь-яку частину адаптивних сайтів без необхідності писати код.

3. Principle дозволяє розробляти анімовані та інтерактивні інтерфейси через потік багатоекранного додатку або нових взаємодій і анімації.

4. Omnigraffle надає інструменти для мокапів користувацького інтерфейсу, які дозволяють будувати діаграми і створювати прототипи, а також інструменти проєктування для фахівців, націлених на організацію роботи та візуальну взаємодію.

5. Mockflow – просте програмне забезпечення для розробки вайрфреймів і спільної роботи над UI-дизайном шляхом швидкого створення ескізів макетів інтерфейсів.

6. Slickplan – система веб-прототипів, яка дозволяє легко визначати папки, сторінки і структури посилань за допомогою інтерфейсу перетягування.

7. Proto дозволяє створювати повністю інтерактивні високоточні прототипи.

8. Moqups – оптимізований веб-додаток, який допомагає створювати вайрфрейми, макети, діаграми і прототипи в режимі реального часу.

9. iPlotz забезпечує розробку клікабельних навігаційних макетів і вайрфреймів для прототипування сайтів і програмних додатків. До того ж, ви можете обговорити свої творіння з іншими користувачами.

10. Gliffy – програмне забезпечення для побудови діаграм і малювання, яке дозволяє перетягувати фігури або використовувати шаблони і теми для прототипування.

11. HotGloo – UI-програма для створення вайрфреймів і прототипування. Використовується для розробки інтерфейсів для цифрових, мобільних і портативних пристроїв.

12. Mockingbird – UI-інструменти для створення макетів за допомогою елементів перетягування на сторінку з можливістю змінювати розміри.

13. Protoshare – інструмент спільного прототипування, який допомагає командам візуалізувати вимоги за допомогою вайрфреймів сайтів, інтерактивного програмного забезпечення і мобільних прототипів.

14. Balsamiq – програмне забезпечення для розробки низькоточних вайрфреймів з великою кількістю онлайн-курсів і ресурсів для вивчення варфреймінгу і дизайну користувальницького інтерфейсу.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu