Від авторів, Кіберспорт, Компанії, Новини, Технології, Топ

Тренди ігрового ринку від геймдев компанії ByOwls

24 Березня, 2023

Не забудьте поширити ❤️

Геймдев індустрія – дуже динамічна і розвинута. Знання головних новинок і трендів, які будуть формувати нові тенденції в індустрії – дуже важлива задача для українських розробників, щоб мати конкурентну перевагу і бути в темі всіх актуальних новин. Українська геймдев студія ByOwls проаналізувала світові тренди на наступні 2 роки і відокремила ті, які, на їх професійну думку, будуть головними рушіями розвитку та прогресу в індустрії.

Зростання попиту на мобільні ігри

Однією з найважливіших трендів є зростання попиту на мобільні ігри. Ця тенденція розвивалася роками, і вона не має ознак сповільнення. Із зростанням популярності смартфонів і планшетів, мобільні додатки стають доступнішими для ширшої аудиторії. У результаті, розробники більше зосереджуються на створенні мобільних додатків, створюючи захоплюючі сюжети, адаптовані до унікальних особливостей мобільних пристроїв.

Тренди ігрового ринку від геймдев компанії ByOwls - home-top, tech, news, kompaniyi, kibersport, vid-avtorivТренди ігрового ринку від геймдев компанії ByOwls - home-top, tech, news, kompaniyi, kibersport, vid-avtoriv

Однією з причин зростання мобільних додатків є зручність, яку вони пропонують. Геймери можуть грати в улюблені ігри на ходу, не потребуючи дорогого обладнання чи консолей. Крім того, мобільні ігри часто дешевші ніж для консолей, або взагалі безкоштовні (free to play), що робить їх доступним варіантом для звичайних користувачів.

В останні роки мобільні ігри стали більш складними та витонченими. Розробники використовують такі передові технології, як доповнена реальність і машинне навчання, щоб створювати додатки, які захоплюють ще більше. Наприклад, такі ігри з доповненою реальністю, як Pokemon Go та Ingress, були надзвичайно успішними, з мільйонною аудиторією по всьому світу, а Fortnite та Genshin Impact тільки збільшують свою аудиторію та приносять розробникам мільярдні прибутки.

VR

Тренди ігрового ринку від геймдев компанії ByOwls - home-top, tech, news, kompaniyi, kibersport, vid-avtoriv

Віртуальна реальність було модним словосполученням в ігровій індустрії протягом багатьох років, але в наступні 5 років VR може стати найбільш зростаючим ринком. З випуском дешевших VR гарнітур, додатки для них стають доступнішими для мас. Ця захоплююча технологія дозволяє геймерам поринути в фантазійний світ, створюючи унікальний і неповторний досвід.

VR має потенціал зробити революцію в ігровій індустрії, надаючи гравцям абсолютно новий рівень занурення та інтерактивності. Завдяки даній технології, геймери можуть досліджувати нові світи, взаємодіяти з об’єктами та персонажами по-новому, а також відчувати ігри так, як раніше було неможливо.

Розвиток VR приваблює нових гравців у галузь. Багато людей, які раніше не цікавилися іграми, тепер пробують VR, завдяки унікальному досвіду і новизні технологій. До речі, нещодавно наша компанія ByOwls розробила багатокористувацьку VR гру Rival Rides, яка 24 січня цього року вийшла у ранній доступ на платформах Steam та Oculus.

Мультиплатформні ігри

Тренди ігрового ринку від геймдев компанії ByOwls - home-top, tech, news, kompaniyi, kibersport, vid-avtorivКросплатформні ігри стають дедалі популярнішими, і очікується, що ця тенденція буде зростати й надалі. Цей формат дозволяє грати з друзями на різних пристроях, чи то консоль, ПК або мобільний пристрій, незалежно від того де вони перебувають і які пристрої використовують.

Ця технологія особливо важлива для багатокористувацьких ігор, де велика база гравців є невід’ємною частиною успіху гри. Дозволяючи користувачам грати разом незалежно від платформи, яку вони використовують, розробники мають змогу створити базу гравців і довше підтримувати активність спільноти.

Згідно зі звітом Unity за 2021 рік, кросплатформні ігри стали неймовірно популярними: 87% гравців, які грають у багатокористувацькі додатки, грали в них минулого року. Крім того, 43% з них шукають більше кросплатформних варіантів. Навіть Nintendo, яка традиційно йде своїм шляхом, вийшла на ринок мобільних ігор, отримавши майже 1,8 мільярда доларів загального світового доходу з вересня 2017 року. Враховуючи зростаючі витрати на розробку та економічну невизначеність для споживачів, розробникам є сенс випускати свої продукти на кількох платформах, щоб окупити свої інвестиції. У зв’язку з постійним удосконаленням обчислювальної потужності мобільного обладнання та розвитком хмарних обчислень, студіям варто розглянути можливість таргетингу на кілька платформ з кожним новим релізом.

Хмарні сервіси для гри

Тренди ігрового ринку від геймдев компанії ByOwls - home-top, tech, news, kompaniyi, kibersport, vid-avtoriv

Хмарні ігрові сервіси — це ще одна тенденція, яка, як очікується, зростатиме у 2023 році. Завдяки яким, можна грати без необхідності купувати дороге обладнання. Натомість геймплей транслюється безпосередньо на пристрій гравця, що забезпечує безперебійний процес. Ця тенденція набирає обертів, оскільки все більше компаній інвестують у хмарну технологію і все більше користувачів шукають доступні ігрові варіанти.

Хмарні сервіси мають кілька переваг. По-перше, це доступно, оскільки геймерам не потрібно купувати дороге обладнання, щоб грати. По-друге, це простіше, оскільки користувачі можуть грати на будь-якому пристрої з підключенням до Інтернету. До цього, хмари пропонують кращу масштабованість, оскільки розробники можуть легко додати більше серверів, щоб обслуговувати більшу кількість гравців.

Більше видавців ігор AAA та AA переведуть свої основні франшизи на модель обслуговування

Тренди ігрового ринку від геймдев компанії ByOwls - home-top, tech, news, kompaniyi, kibersport, vid-avtoriv

Гейм індустрія переживає зсув до моделей обслуговування як для видавців AAA, так і для AA проєктів. На ринку будуть домінувати живі сервісні ігри. Ця тенденція зумовлена очікуваннями гравців щодо постійної підтримки й оновлень, а також потребою видавців компенсувати зростаючі витрати на розробку. Це відображено в 10 найкращих іграх 2022 року, причому 9 із них навіть не були запущені цього року. Щоб задовольнити ці очікування, розробники рухаються до стратегій живої дії та додають контент до існуючих ігор, а не створюють продовження чи римейки. Наприклад, IO Interactive змінила франшизу Hitman на World of Assassination.

Великі видавці виділяють цілі команди для підтримки додатків з живим обслуговуванням, тоді як інші розробники працюють над наступним додатком у франшизі. Щоб компенсувати тягар розробки з живим сервісом, видавці використовують контент, створений користувачами. Ці проєкти надають перевагу залученості, а не вартості, і заохочують гравців входити щотижня або щодня. У результаті тенденція до ігор з живим сервісом набирає обертів і, як очікується, збережеться в найближчі роки.

Розквіт інді-ігор

Тренди ігрового ринку від геймдев компанії ByOwls - home-top, tech, news, kompaniyi, kibersport, vid-avtoriv

Тренд інді-ігор, які створюють незалежні розробники, є відомим явищем в гейм індустрії. Однак поява нових і вдосконалених платформ значно полегшила незалежним розробникам реалізацію своїх ідей. Однією з таких платформ є Roblox, яка дозволяє безкоштовно розробляти та розповсюджувати ігри. Завдяки зручним функціям Roblox Studio, навіть ті, хто не має досвіду кодування, можуть створювати свої додатки та ділитися ними. У результаті платформа створила велику базу із 202 мільйонів активних користувачів щомісяця. Тим самим шляхом підуть й Epic Games з їх популярною грою Fortnite – вони запускають редактор Unreal Editor для Fortnite та нову версію Creator Economy.

Інші платформи також сприяли зростанню незалежних відеоігор. Наприклад, Steam сприяв розповсюдженню багатьох подібних продуктів. Популярні Among Us і Stardew Valley, є прямим результатом вищевказаної тенденції.

Гібридні стратегії монетизації

Тренди ігрового ринку від геймдев компанії ByOwls - home-top, tech, news, kompaniyi, kibersport, vid-avtoriv

Ринки ігор для ПК і консолей запровадять гібридні стратегії монетизації, які включатимуть внутрішню рекламу. Це забезпечить додаткові маркетингові платформи для третіх сторін і дешевшу підписку для гравців, які не проти перегляду реклами.

Використання кількох методів монетизації стало стандартною моделлю успіху в мобільних додатках, особливо після того, як IDFA (ідентифікатор для рекламодавців) було скасовано, і покладатися виключно на рекламу як джерело доходу стало складніше. Розробники ПК і консолей визнали потенціал гібридного підходу до монетизації та застосували його, пропонуючи внутрішньоігрові підписки та мікротранзакції. Хоча деякі ігри можуть мати високі початкові витрати, гравці шукають дешевші варіанти, особливо в поточному економічному кліматі. Змішані рекламні рішення, на прикладі компанії Anzu, дозволяють компаніям розміщувати ненав’язливу рекламу, а також забезпечують розвиток продукту.

Спільна гра (cooperative play) стає популярним соціальним досвідом для геймерів

Тренди ігрового ринку від геймдев компанії ByOwls - home-top, tech, news, kompaniyi, kibersport, vid-avtoriv

Завдяки класним (але андерграундним) продуктам, такими як It Takes Two, OverCooked й A Way Out і новим режимам в таких потужних франшизах, як Call of Duty, спільні ігри будуть відроджуватись в 2023 році.

Шляхом великих проєктів рівня ААА, таких як Redfall, Suicide Squad: Kill The Justice League й Minecraft Legends, спільні ігри готові повернутися в мейнстрім і надати користувачам свіжу альтернативу багатокористувацьким онлайн-шутерам від першої особи. Для брендів це дає цікаву можливість створювати цільові рекламні кампанії, спрямовані саме на пари, сім’ї чи групи друзів, які грають разом в одному місці. Ця тенденція може призвести до розробки інноваційних гіперперсоналізованих активацій у режимі реального часу, призначених для покращення ігрового досвіду гравців.

Висновки

Ігрова індустрія постійно розвивається. 2023 рік принесе багато захоплюючих тенденцій даного ринку. Геймдев продовжить покладатися на поєднання технологій, включаючи ігрові рушії, VR і AR, мобільну розробку, хмарні ігри та кросплатформні рішення.

Очікується, що ці технології допоможуть розробникам створювати більш захоплюючі продукти, а також, нададуть користувачам більше можливостей щодо того, як і де вони зможуть грати у свої улюблені ігри.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu