Кар'єра, Новини, Поради, Розробникам

5 кращих безкоштовних онлайн-курсів Гарвардського університету

23 Травня, 2023

Не забудьте поширити ❤️

Гарвард – один з найвідоміших університетів США. Серед його випускників: засновник Facebook Марк Цукерберг, астрофізик і популяризатор науки Ніл Деграссі Тайсон, адвокат і колишня перша леді Мішель Обама, а також 35-й президент США Джон Кеннеді. Можливо, колись пройти навчання за однією з програм цього елітного ВНЗ здавалося лише мрією, однак з розвитком онлайн-навчання ми отримали більше можливостей. Ділимося добіркою з п’яти безкоштовних гарвардських онлайн-курсів, які ви можете почати проходити вже сьогодні.

«Справедливість»

Мова – російська

Тривалість – 12 годин лекційного матеріалу

Кому буде корисно – всім, хто в виші пропустив лекції з філософії, початківцям юристам і тим, хто працює з людьми

Професор Майкл Сендел – автор декількох книг і освітніх курсів. У програму свого курсу «Справедливість» він включив класичні тексти по політичній філософії (твори Арістотеля, Джона Лока, Іммануїла Канта, Джона Стюарта Мілля і Джона Роулса), а також реальні випадки з сучасної судової практики – все, щоб слухачі змогли розібратися в питаннях моралі і етики. Команда перекладачів-ентузіастів Vert Dider перевела курс Сендела на російську мову. Якщо ви хочете пройти курс англійською мовою, можна зробити це на платформі edX.

«Основи нейронауки»

Мова – англійська, є англійські субтитри

Тривалість – 5, 6 і 8 тижнів

Кому буде корисно – початківцям медикам і тим, хто цікавиться процесами, що відбуваються в головному мозку

Професор молекулярної і клітинної біології Девід Кокс розповість вам, як працює біоелектрика, як влаштовані нейронні мережі та система комунікації між нейронами, як сигнали надходять в мозок і обробляються ним. Цикл навчання складається з трьох частин – всі вони доступні на платформі edX.

«CS50: основи програмування»

Мова – російська

Тривалість – 12 тижнів

Кому буде корисно – всім, хто хоче розібратися в базових поняттях програмування

Може здатися, що університетський курс з основ програмування повинен бути нудним і складним. Професор Девід Малон руйнує цей стереотип: у своїх лекціях він просто і натхненно розповідає матеріал, зрозумілий слухачам з абсолютно різними бекграундами. Серед тем, які ви зможете вивчити: основи комп’ютерних наук і програмування, алгоритми і алгоритмічність мислення, основи мови програмування C і візуальної мови Scratch, основи баз даних і SQL та інше. Студія VertDider спільно з порталом JavaRush перевели курс на російську. Якщо хочете пройти його англійською, можна зробити це на edX.

Вам буде корисно:

Також зверніть увагу, що JavaRush також пропонує курс програмування з нуля , що дозволить вам без попередньої підготовки вивчити мову програмування Java.

Що ви можете отримати навчаючись в JavaRush: 

  • зручний для вас формат – самостійне навчання, або навчання в групі з ментором
  • ви зможете навчитись програмувати на популярній та перспективній мові Java
    Java – проста мова програмування! По-перше, її легко опанувати тим, хто нічого не знає про програмування. По-друге, вона ефективна для вирішення різних робочих задач. І те, й інше властиве мові Java.
  • крім того, курс дозволить вам освіжити вже існуючі знання в програмуванні, завести хобі та знайомства (Java об’єднує велику спільноту спеціалістів)

«Лідери навчання»

Мова – англійська, є англійські субтитри

Тривалість – 10 тижнів

Кому буде корисно – всім, хто хоче розібратися в чинних принципах навчання і знайти відповідний

Всі ми спираємося на різні правила навчання – на роботі, при проходженні курсів або навіть просто читаючи ввечері книгу. Важливо вміти чітко визначати і описувати наші способи освоєння матеріалу. Професор Річард Елмор розповість: як визначити вашу особисту теорію навчання (ваш набір інструментів, правил і принципів), як змінюється лідерство в різних варіантах навчання, чи зможе нейронаука змінити наші погляди на освіту. Пройти курс можна на платформі edX.

«Шедеври світової літератури»

Мова – англійська, є англійські субтитри

Тривалість – 12 тижнів

Кому буде корисно – всім, хто хоче нарешті прочитати світову класику

Багато з нас після школи не торкаються класичних творів – це природно, адже ми з жахом згадуємо, як доводилося аналізувати колір фіранок або шпалер в кімнаті головного героя. Гарвардський курс по книгах світової літератури зможе повернути вам любов до читання навіть самого непростого тексту. Разом з викладачами ви розберете такі роботи, як «Одіссея» Гомера, «Кандід» Вольтера, а також твори Салмана Рушді і Джумпи Лахірі. Ви зможете зрозуміти, як на письменників впливає культура країн, де вони живуть, і навчитеся підходити до художнього матеріалу критично. Пройти курс можна на платформі edX.

Не знайшли потрібний курс? Спробуйте UDEMY!

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu