Технології

Wi-Fi 6 у Galaxy S10 – все, що потрібно знати.

27 Лютого, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Розповідаємо, про як нова надшвидка бездротова технологія відрізняється від Wi-Fi 4 і Wi-Fi 5.

До цих пір стандарти Wi-Fi позначались – 802.11g, 802.11n та 802.11ac. І букви не означають, те, що ви очікуваєте. Ці позначення заплутували, ви могли б подумать, що – ac швидший за g, тому що стоїть попереду в алфавіті, але це не так.

Саме тому, консорціум, який управляє стандартами бездротових мереж, задумав ребрендинг різних поколінь Wi-Fi. І нове покоління буде позначено просто, як Wi-Fi 6. Чому 6? Тому що це шосте покоління стандарту бездротових мереж. Так само, як Найджел Туфнель сказав, що 11 більше за 10 , Альянс Wi-Fi дає зрозуміти, що Wi-Fi 6 швидше (читайте: краще), ніж Wi-Fi 5, що в свою чергу краще, ніж Wi-Fi 4.

Якщо ви спостерігали за презентацією Samsung Galaxy S10 , то, можливо, ви бачили, що телефон підтримує Wi-Fi 6; це перший телефон з функцією Wi-Fi 6. І ви, звичайно ж, побачите інші телефони разом з планшетами , телевізорами , ноутбуками , дверними дзвінками, пральними машинами , маршрутизаторами та іншими пристроями, які випустять в кінці цього року з підтримкою Wi-Fi 6.

Що таке Wi-Fi 6, і чому він кращий, ніж попередні версії Wi-Fi? Давайте розбиратись.

Огляд актуальних поколінь:

Wi-Fi 6 має ряд можливостей, які ми не вказали у таблиці порівняння, але вказаних параметрів достатньо, щоб пояснити основи того, як Wi-Fi 6 можна порівняти з двома попередніми версіями Wi-Fi.

Стандарт Рік релізу Максимальна швидкість передачі даних Діапазони частот Діапазони частот
Wi-Fi 4 IEEE 802.11n 2009 150 Мбіт / с 2.4GHz and 5GHz 1
Wi-Fi 5 IEEE 802.11ac 2014 3.5 Гбіт / с 5GHz 4
Wi-Fi 6 IEEE 802.11ax 2019 9.6 Гбіт / с 2.4GHz and 5GHz 8

Перші три покоління Wi-Fi

Нові версії Wi-Fi Alliance не поширюються на перші три покоління Wi-Fi, але не важко здогадатись, що якщо вони і не перейменовані офіційно, то:

Wi-Fi 1 = 802.11a
Wi-Fi 2 = 802.11b
Wi-Fi 3 = 802.11g

Але… ці версії занадто старі. І наврядчи ви зустрінете пристрої, які зараз їх підтримують.

Переваги Wi-Fi 6

Специфікація 802.11ax пропонує теоретичну швидкість мережі до 9.6 Гбіт на дуже коротких відстанях. Це приблизно на 30-40% більше, ніж 802.11 ac, Wi-Fi 5.

Оновлення MU-MIMO
Багато нових маршрутизаторів зараз використовують MU-MIMO для надання постійних потоків даних декільком користувачам. Технологія MU-MIMO з’явилася на ринку під час поточного періоду Wi-Fi 5/802.11ac.

Поява Wi-Fi 6 дозволить включити цю технологію практично в усі нові маршрутизатори, так як новий стандарт дозволяє багатонаправлений MU-MIMO, тобто доступний в обох лініях одночасно.

Кращі радіочастоти, більше каналів
Ще однією з ключовою функцій Wi-Fi 6 є частотний розподіл (OFDMA). OFDMA краще використовує доступні частоти передачі 2,4 ГГц і 5 ГГц.

Оновлення теоретично збільшує швидкість шляхом ділення доступного спектра на менші одиниці. В результаті менші одиниці збільшують пропускну здатність і ефективність мережі.

Wi-Fi 6 змінює розподіл каналів 20 МГц. Новий стандарт розділяє канали на 256 окремих підканалів.

Коли я все-таки отримаю Wi-Fi 6?

Ми побачимо перші пристрої Wi-Fi 6 цієї весни. Samsung Galaxy S10 є першим сімейством телефонів оголошених з підтримкою Wi-Fi 6 – вони вже доступні для попереднього замовлення. Інші пристрої підключаться також швидко.

Важливо, пристрої Wi-Fi 6 прекрасно працюють з маршрутизаторами з підтримкою Wi-Fi 5 і старшими. Вони просто не будуть спілкуватися так швидко або настільки ефективно, якщо б це було з’єднання Wi-Fi 6.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu