Від авторів, Спільнота

Як наше життя потроху перетворюється в “підписку”.

17 Травня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Більшу частину людської історії слово «підписка» пов’язували з журналами, телебаченням та іншими медіа: ви платили річний внесок, а новинні і розважальні організації надавали вам доступ до свого контенту в паперовому вигляді.

Проте зараз, підписка вже більше асоціюється з цифровим світом.

Як наше життя потроху перетворюється в "підписку". - community, vid-avtorivЯк наше життя потроху перетворюється в "підписку". - community, vid-avtoriv

Сьогодні на порозі вашої двері можуть з’являтися різні продукти: овочі, вітамінні коктейлі, іграшки для собак, туалетний папір, одяг і аксесуари і навіть диван. На споживчому ринку дешевих меблів і швидкої моди ідея витрачати менше, але в той же час використовувати більш якісні речі за щомісячний внесок – дуже приваблива пропозиція. Але складніше передбачити, що буде втрачено, коли спроба купувати менше речей перетвориться в постійну оренду всього, що вас оточує.

Підписка, за своєю суттю – просто графік регулярних платежів, який надає користувачам доступ до товарів і послуг. Оренда автомобіля – це підписка, як і ваш абонемент в спортзал або пакет Microsoft Office. Підписка йде корінням приблизно сягає в 2007 рік, коли Amazon запустила сервіс «Підпишись та заощадь». Потім в 2010 році з’явився Birchbox, що пропонує щомісяця жінкам мініатюрні версії косметичних засобів за $15. На піку своєї популярності компанія оцінювалася у понад $500 млн.

Моделі Amazon і Birchbox стали копіювати по всьому світу, і, як стверджує професор маркетингу в Університеті Райса Утпал Дголак, їх успіх підкреслює привабливість підписок як для компаній, так і для споживачів. Люди отримують речі, які вони хочуть, без необхідності приймати рішення, і це створює більш стабільні і прогнозовані потоки прибутку для компаній.

Пропозиція Feather, дворічного стартапу, що дозволяє клієнтам орендувати меблі для своїх квартир, звучить трохи антиутопічно: «Ми не володіємо нашими квартирами. Чи не володіємо нашими машинами. Ми навіть не володіємо фільмами. Навіщо ж тоді володіти меблями? ». Не можна сказати, що вони не мають рації; мілленіали рідше стали купувати житло і автомобілі, а стріміногові сервіси заполонили індустрію розваг. Але в цьому хаосі нестабільності невже ви не хочете, щоб хоча б диван був вашим? Feather вважає, що нова норма «визначається свободою і гнучкістю». Але навряд чи така хиткість – привабливий образ життя.

Як наше життя потроху перетворюється в "підписку". - community, vid-avtoriv

Джей Рено, засновник і генеральний директор Feather, сам переїжджав десятки разів. «Більшість людей в сучасному світі шукають меблі, від яких можна потім легко позбутися. Ваше життя постійно змінюється, ви переїжджаєте, в новій квартирі обов’язково буде відрізнятися планування, і вам знадобиться інші меблі », – говорить він. На даний момент компанія працює тільки в Нью-Йорку і Сан-Франциско – двох неймовірно дорогих містах, де молоді люди часто змінюють квартири. І хоча мінімальний термін оренди меблів три місяці, багато клієнтів, за словами Рено, орендують її на повний рік – такий термін, зазвичай, тривалості договору на квартиру.

Проте, традиційні моделі оренди за передплатою часто звинувачували в грі на безвиході людей, а не на їх прагненні до гнучкості. Згідно Рено, Feather націлена на освічених споживачів середнього класу і намагається застосовувати менш вампіричний підхід до своїх клієнтів. Він вважає, що це просто зручний сервіс, який дуже знадобиться на певній стадії життя людини.

Якщо підписки на меблі допомагають споживачам відкласти серйозне рішення про придбання довговічного товару, Rent the Runway допомагає шопоголікам перестати робити покупки, які стали занадто вже простими. Приголомшлива різноманітність, пропонована онлайн-шопінгом, і постійний тиск добре виглядати в соціальних мережах спонукають жінок регулярно розширювати свій гардероб, що шкодить як їх бюджету, так і фізичним лімітами шафи. Rent the Runway відкрилася в 2009 році як компанія з оренди суконь на особливі випадки, але в 2016 році вона запустила сервіс, який дає передплатникам доступ до ряду повсякденного одягу за $159 в місяць. Люди можуть міняти старі речі на нові, коли вони їх зносять, або залишати їх за додатковий внесок.

Коли запустився сервіс Rent the Runway, середній американець купував 65 одиниць одягу на рік, хоча більшість людей користуються лише малою частиною свого гардеробу. Згідно з багатьма опитуваннями, люди регулярно виходять у світ лише в 20% всього одягу, інші 80% вони носять тільки кілька разів перед тим, як викинути. У той же час, дешевий одяг зараз всюди, і людям це здається розумним і вигідним варіантом, щоб оновити гардероб або зробити кілька знімків в Instagram.

В теорії така підписка надає людям доступ до різноманітності, якої так потребує сучасне життя, а також до модного і висококласного одягу

Але поряд з перевагами різноманітності або якості є і недоліки. Чи має сенс підписка на смузі, сукні або матраци, залежить від особистих обставин покупців, які, за словами Дголак, вони рідко можуть правильно оцінити самі. «Зазвичай ми переоцінюємо наші потреби», – пояснює він. Підписуючись на доставку продуктів, ви говорите собі, що будете готувати три рази в тиждень, хоча насправді це не зовсім реалістично. У випадку з більш довговічними товарами споживачі програють: «Так, ми платимо, здавалося б, менше, але в підсумку не володіємо предметом».

Дійсно, віддаючи $150 в місяць на оренду трьох різних наборів меблів для спальні в трьох різних квартирах, ви отримуєте гнучкість, але через три роки ви витратите $5400 і все одно не будете володіти цими меблями.

Споживачі також погано оцінюють те, скільки вони витрачають на передплати. В рамках одного опитування людей попросили сказати, скільки в місяць у них йде на такі сервіси. Їх перше припущення становило лише третину від загальної суми. Це пов’язано з тим, що нам більше не потрібно брати пряму участь в покупці, кожен місяць з нашого аккаунта просто знімають гроші, і нам складно за цим стежити. Згідно Дголак, компанії отримують більший прибуток від такого незнання. «Кожного місяця вам потрібно перевіряти всі свої підписки», – пояснює він. Він також закликає споживачів звертати увагу на те, що вимагають компанії для скасування послуги. Якщо умови відмови здаються вам занадто складними і заплутаними, це прямий показник того, що підписуватися на сервіс не варто.

Дголак зазначає, що в компаніях, де підписки працюють, їх успіх пов’язаний з тим, що вони надають послугу, необхідну людям, а не з тим, що їх модель виручки – золотий квиток. Компанія Birchbox втратила популярність, бо люди втомилися платити кожен місяць за нову міні-туш. Та ж доля чекала і Blue Apron, що поставляє продукти.

Feather і Rent the Runway вважають, що знайшли золоту жилу: багато зараз орендують свої будинки набагато довше, а інтернет прискорює цикли трендів і веде постійний облік усіх нарядів, в яких ви коли-небудь фотографувалися. Володіти речами – це здорово, але постійний тиск щось купувати, особливо те, що не по кишені, щоб продемонструвати успіх, – це марнотратство як матеріальних ресурсів, так і грошей.

Проте, сервіси з оренди меблів та одягу не вирішують глобальної проблеми; вони не усувають причини, чому так багато людей тепер не знають, де будуть жити завтра, хоча кілька десятиліть тому всі вели комфортний і стабільний спосіб життя. І все ж якщо вас, як і багатьох інших, притиснули обставини, принаймні є хоча б одна компанія, готова вам допомогти.

«Кожен підприємець в кожній індустрії хоча б раз замислювався про те, чи буде підписка мати сенс для його продуктів і сервісів. Колись ми побачимо підписку на все », – сказав Дголак.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu