Spectr вподобав, Життя, Новини, Продуктивність

Scroll, Bolt і Kiwi – порівняння сервісів оренди самокатів в Києві

29 Жовтня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

У 2020 році у киян з’явилася можливість орендувати електросамокат. Серед сервісів, які пропонують таку послугу, виявилися Bolt, Kiwi та Scroll, який запустився в жовтні. Журналісти редакції AIN.UA порівняли сервіси прокату, а ми ділимося з вами.

Ціни

  • Найдорожче розблокування у сервісу Bolt, який запустився в Києві раніше інших. Щоб почати поїздку, доведеться заплатити 29 грн. Кожна наступна хвилина – 2,9 грн в будній день і 4,9 грн у вихідний. Таким чином, одна година поїздки з понеділка по п’ятницю обійдеться у 203 грн, а в суботу та неділю – 323 грн.

Кошти знімаються з прив’язаною до додатка карти по завершенню поїздки. Примітно, що на відміну від Kiwi та Scroll, в Bolt існує тариф на весь день. Його вартість становить 600 грн.

Ціна розблокування самоката в сервісі Kiwi, який також працює в Одесі та у Львові, становить 15 грн. Хвилина поїздки в будній день – 2,5 грн (165 грн / год), а у вихідний – 3,5 грн (225 грн / год). При цьому, сам сервіс працює за системою депозитів. Щоб орендувати самокат, користувачеві буде потрібно зарахувати з банківської карти мінімум 200 грн. Якщо протягом поїздки депозит вичерпається, сума повторно спишеться з банківської карти (функцію можна відключити в розділі «Купити пакет»).

Сервіс Scroll, який крім Києва також працює в Тбілісі та Батумі, відрізняється порівняно недорогою вартістю розблокування – 10 грн. При цьому, ціна за хвилину поїздки не відрізняється в будній і вихідний день та становить 4 грн. Так само як і Kiwi, Scroll працює за системою депозитів. Щоб почати поїздку, користувачам потрібно вибрати в додатку тариф (50, 100 або 200 грн) і зарахувати суму з банківської карти.
Крім цього, сервіси Bolt і Scroll блокують на банківській картці певну суму, яку можна позначити як заставу. На початку поїздки, Bolt списує 100 грн, а Scroll – 85,4 грн. По завершенню, кошти повертаються на карту.

Зона покриття

Всі три сервіси переважно зосередилися в центрі Києва. Самокати трьох компаній можна знайти на Майдані Незалежності, біля Олімпійського стадіону, Бессарабської площі, на Подолі, а також у центральних станцій метро. При цьому, найбільша зона покриття у Kiwi.

Примітно, що жоден сервіс не працює на Лівому березі.

Додатки

Орендувати електросамокат можна тільки за допомогою мобільного додатку. Для кожного сервісу необхідно завантажити та встановити окрему програму:

Bolt – Android / iOS;
Kiwi – Android / iOS;
Bird (Scroll) – Android / iOS.

Примітно, що додаток Bolt універсальний – в ньому можна як замовити поїздку на таксі, так і орендувати самокат. Для цього потрібно перейти на окрему вкладку в меню, або натиснути значок самоката в правому верхньому куті.

Додаток Bolt більш функціональний. У ньому можна обмежити максимальну швидкість пересування до 20 км / год, а також забронювати будь-який самокат на карті (при цьому, на карті заблокується 100 грн. Кошти повернуться в разі скасування бронювання).

Для того, щоб почати поїздку, в кожному з додатків потрібно відсканувати QR-код або ввести код під ним. Ці дані зображені в кермовій частині самокатів, незалежно від сервісу.

Все самокати оснащені GPS-навігаторами для отримання даних про місця їх розблокування і паркування. По завершенню поїздки, припаркований самокат необхідно сфотографувати через додаток. Таким чином компанія переконується, що самокат припаркований в потрібному місці. В іншому випадку, користувачеві доведеться заплатити штраф.

Scroll, Bolt або Kiwi пропонують залишити самокат в будь-якому місці, де його буде зручно взяти наступному клієнту. Такі зони відзначені на карті. Однак, самокати не можна залишати на проїжджій частині та на середині пішохідних доріг.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu