Spectr вподобав, Життя, Новини, Продуктивність

Scroll, Bolt і Kiwi – порівняння сервісів оренди самокатів в Києві

29 Жовтня, 2020

У 2020 році у киян з’явилася можливість орендувати електросамокат. Серед сервісів, які пропонують таку послугу, виявилися Bolt, Kiwi та Scroll, який запустився в жовтні. Журналісти редакції AIN.UA порівняли сервіси прокату, а ми ділимося з вами.

Ціни

  • Найдорожче розблокування у сервісу Bolt, який запустився в Києві раніше інших. Щоб почати поїздку, доведеться заплатити 29 грн. Кожна наступна хвилина – 2,9 грн в будній день і 4,9 грн у вихідний. Таким чином, одна година поїздки з понеділка по п’ятницю обійдеться у 203 грн, а в суботу та неділю – 323 грн.

Кошти знімаються з прив’язаною до додатка карти по завершенню поїздки. Примітно, що на відміну від Kiwi та Scroll, в Bolt існує тариф на весь день. Його вартість становить 600 грн.

Ціна розблокування самоката в сервісі Kiwi, який також працює в Одесі та у Львові, становить 15 грн. Хвилина поїздки в будній день – 2,5 грн (165 грн / год), а у вихідний – 3,5 грн (225 грн / год). При цьому, сам сервіс працює за системою депозитів. Щоб орендувати самокат, користувачеві буде потрібно зарахувати з банківської карти мінімум 200 грн. Якщо протягом поїздки депозит вичерпається, сума повторно спишеться з банківської карти (функцію можна відключити в розділі «Купити пакет»).

Сервіс Scroll, який крім Києва також працює в Тбілісі та Батумі, відрізняється порівняно недорогою вартістю розблокування – 10 грн. При цьому, ціна за хвилину поїздки не відрізняється в будній і вихідний день та становить 4 грн. Так само як і Kiwi, Scroll працює за системою депозитів. Щоб почати поїздку, користувачам потрібно вибрати в додатку тариф (50, 100 або 200 грн) і зарахувати суму з банківської карти.
Крім цього, сервіси Bolt і Scroll блокують на банківській картці певну суму, яку можна позначити як заставу. На початку поїздки, Bolt списує 100 грн, а Scroll – 85,4 грн. По завершенню, кошти повертаються на карту.

Зона покриття

Всі три сервіси переважно зосередилися в центрі Києва. Самокати трьох компаній можна знайти на Майдані Незалежності, біля Олімпійського стадіону, Бессарабської площі, на Подолі, а також у центральних станцій метро. При цьому, найбільша зона покриття у Kiwi.

Примітно, що жоден сервіс не працює на Лівому березі.

Додатки

Орендувати електросамокат можна тільки за допомогою мобільного додатку. Для кожного сервісу необхідно завантажити та встановити окрему програму:

Bolt – Android / iOS;
Kiwi – Android / iOS;
Bird (Scroll) – Android / iOS.

Примітно, що додаток Bolt універсальний – в ньому можна як замовити поїздку на таксі, так і орендувати самокат. Для цього потрібно перейти на окрему вкладку в меню, або натиснути значок самоката в правому верхньому куті.

Додаток Bolt більш функціональний. У ньому можна обмежити максимальну швидкість пересування до 20 км / год, а також забронювати будь-який самокат на карті (при цьому, на карті заблокується 100 грн. Кошти повернуться в разі скасування бронювання).

Для того, щоб почати поїздку, в кожному з додатків потрібно відсканувати QR-код або ввести код під ним. Ці дані зображені в кермовій частині самокатів, незалежно від сервісу.

Все самокати оснащені GPS-навігаторами для отримання даних про місця їх розблокування і паркування. По завершенню поїздки, припаркований самокат необхідно сфотографувати через додаток. Таким чином компанія переконується, що самокат припаркований в потрібному місці. В іншому випадку, користувачеві доведеться заплатити штраф.

Scroll, Bolt або Kiwi пропонують залишити самокат в будь-якому місці, де його буде зручно взяти наступному клієнту. Такі зони відзначені на карті. Однак, самокати не можна залишати на проїжджій частині та на середині пішохідних доріг.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu