#ТиТворецьІсторії, Spectr вподобав, Поради

Як вибрати мову програмування для вивчення в 2019 році

13 Червня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Завдяки інтернету, кожен в світі володіє безкоштовним або недорогим доступом до якісних ресурсів для навчання кодингу. З одного боку, це великий плюс, з іншого – це створює додаткові складності, особливо якщо ви новачок. Кожен клік призводить вас до нової статті, туторіали або відео. Багато через це відволікаються і втрачають бажання що-небудь вивчати.

Тому важливо сфокусувати всю свою увагу на одній мові. Шанси знайти роботу розробником, добре знаючи одну мову, набагато вище, ніж опосередковано знаючи десять різних. Якщо ви ще не визначилися, на чому хочете писати, ця стаття для вас.

Не знаєте, з чого почати? Вивчіть мову загального призначення.

Python

Завдяки простому і точному синтаксису Python – відмінна мова для вивчення. Python відрізняється динамічною типізацією, автоматичним управлінням пам’яттю і підтримкою різних парадигм програмування.

Десктопні і веб-додатки, сервера, машинне навчання, штучний інтелект – всі вони використовують Python. Він щороку входить в топ мов програмування. У минулому році він навіть став «Мовою року» згідно TIOBE Programming Community Index. Можна припустити, його популярність продовжить рости в 2019.

JavaScript

Відповідно до щорічного опитування розробників на Stack Overflow , більше 70% всіх програмістів використовують JavaScript. Його можна застосувати в будь-якій області розробки, це провідна frontend-мова у веб.

JavaScript також підтримує кілька стилів програмування – від об’єктно-орієнтованого до функціонального. У ньому також є величезна кількість бібліотек. Він настільки популярний, що у нього навіть є фреймворки в областях, де JavaScript – не найкраще рішення, таких як розробка ігор і віртуальна реальність.

Як вибрати мову програмування для вивчення в 2019 році - porady, spectrliked, create-our-history

Ruby

Як і інші мови, Ruby підтримує кілька парадигм програмування. Він також відрізняється динамічною типізацією і автоматичним управлінням пам’яттю. Ruby найчастіше використовується в веб-додатках з фреймворком Ruby on Rails.

Одна з головних переваг Ruby – його дружелюбність до новачків. Ви все одно зможете скомпілювати і запустити свою програму, поки не виникне проблема. Його також досить легко вчити, бо його синтаксис схожий на звичайну мову людини, і ви може робити на ньому те ж саме, що і на інших мовах, тільки писати при цьому менше рядків коду.

Java

Найвідоміший слоган Java – «Напиши один раз, запускай де завгодно». Дійсно, він працює на будь-якій платформі, яка його підтримує. Java – друга за популярністю мова на Stack Overflow.

Завдяки своїй структурі, у Java є безліч областей застосування. Одна з найвідоміших – розробка додатків для Android, проте, він також знаходить застосування в десктопних і веб-додатках, серверах і мережах. Спочатку синтаксис Java може здатися складним, але освоївши цю мову, ви напевне знайдете роботу.

Уже знаєте, в якій області хочете працювати?

Якщо ви поставили перед собою мету працювати в машинному навчанні, розробці мобільних додатків або влаштуватися в стартап, виберіть мову, який буде їй відповідати.

Машинне навчання

Згідно з доповіддю на GitHub , Python був самим широко використовуваним мовою в машинному навчанні в 2018 році. Додайте до знання Python бібліотеку TensorFlow, і ви вже можете знайти роботу, пов’язану з машинним навчанням.

Мова програмування R – другий кращий вибір для машинного навчання. Він відмінно підходить для аналізу і обробки даних в статистичних цілях.

Мобільна розробка

Якщо вас цікавить мобільна розробка, вам потрібно вирішити, для якої операційної системи ви хочете розробляти програми – Android або iOS.

Java – найкраще підходить для розробки на Android. Для iOS найкраще освоїти Swift – офіційна мова Apple.

JavaScript – ще один хороший варіант для мобільного розробки. Об’єднавши його з HTML і CSS, ви зможете розробляти додатки, які можна буде конвертувати в нативні додатки за допомогою Cordova. Ще один приклад – .Net, який також можна використовувати для створення програмного забезпечення та конвертації їх за допомогою Xamarin.

Стартапи

Якщо ви знаєте, що хочете влаштуватися в стартап, немає нічого кращого знання Ruby on Rails. Він дружелюбний по відношенню до новачків і дозволяє розробникам швидко прототіпіровать системи, що робить його відмінним вибором для стартапів, постійно прагнуть до більшої швидкості.

Яких мов уникати при вивченні?

Є безліч інших популярних мов – наприклад, Go, Scala, TypeScript, C ++ і Rust, але якщо ви тільки починаєте вивчати програмування, їх краще уникати. Більшість з них складні або занадто сфокусовані на одній області застосування.

Зосередьтеся на освоєнні однієї мови програмування.
Якщо не знаєте, з чого почати, виберіть мову загального призначення.

Не переживайте сильно з приводу свого вибору, тому що для кожної мови знайдеться робота. Головне – ваша мотивація, впевненість і здатність фокусуватися на навчанні.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu