#ТиТворецьІсторії, Spectr вподобав, Новини, Розробникам

У 30 років я покинула роботу, і стала веб-розробником. Чи варте воно того?

27 Червня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Frontend-розробник Холлі Борневіль в своїй колонці на Medium розповіла історію про те, як вона в 30 років кинула роботу і вирішила вчитися програмуванню.

Історія Холлі

У 30 років я загрузла в рутині та не знала, як з неї вибратися. Я була нещасна, мені не подобалася моя робота: вона була нудною і я не бачила реальних можливостей для зростання. Кожен раз, коли я намагалася відправити своє резюме на інші вакансії, мені або відмовляли, тому що у мене не було досвіду, або пропонували дуже маленьку зарплату. Я не була готова так різко скоротити свої витрати.

Давайте будемо чесні з собою: любити свою роботу дуже важливо, але щоб насолоджуватися життям потрібно заробляти гроші. Особливо якщо ви живете у великих містах.

Чому розробка?

Мій улюблений чоловік недавно змінив кар’єру і став веб-розробником, йому дуже сподобалося. Я була така рада за нього; він був щасливий, до того ж робота в веб-індустрії приносила йому певні пільги та гнучкість. Більш того, мої знайомі розробники також розповідали мені, що вони ніколи не відправляли резюме, до них зверталися самі компанії та пропонували прийти на співбесіду. Це звучало надто добре, щоб бути правдою!

Але я не технар – чи можу я стати розробником?

Так. Щоб бути розробником, необов’язково бути технарем. Якщо у мене це вийшло, вийде і у вас.

Насправді, іноді той факт, що ви не технар, може стати вашою перевагою – особливо якщо ваша посада включає необхідність спілкування з клієнтами. Дійсно здорово, коли хтось може пояснити щось технічне простими словами.

Також здорово, якщо ваш друг або приятель вже працює веб-розробником і може вам допомогти. Якщо у вас таких знайомих немає, не переживайте – в інтернеті ви знайдете величезну підтримку. У процесі навчання ви зможете знайти безліч корисних статей, відео та спільнот.

Але невже в бізнес-процеси – це весело? Сидіти цілий день перед екраном і писати код, напевно, нудно.

Чесно кажучи, я сама думала, що мені не сподобаються в бізнес-процеси. Мені здавалося, що сидіти цілий день перед комп’ютером і писати код – нудно. Я ніколи так не помилялася. В якому всесвіту програмування сайту буде нудніше за перекладання папірців і ведення документації? Бути frontend-розробником куди цікавіше, ніж я очікувала.

Я занадто старий, щоб стати розробником?

Ні. Коли я прийняла рішення про зміну кар’єри, мені було 30, і я думала, що вже занадто пізно щось змінювати. Тепер я розумію, що була не права. У вас все життя попереду. Якщо вам 30, це не означає, що ви повинні залишатися на роботі, яка не приносить вам ніякого задоволення.

Як я це зробила?

Я звільнилася і присвятила цілий рік навчанню. У моєму місті є відмінний інститут, який пропонує річний курс по веб-і UX-дизайну, і я на нього записалася.

Я вважаю за краще навчатися в структурованому середовищі, де я можу задавати питання і обговорювати концепції, які мені незрозумілі. Я знаю багатьох, хто просто проходив онлайн-курси і всьому вчився сам. Якщо ви віддаєте перевагу цьому способу, це теж здорово.

Це складно?

Так. Кодінг – це здорово, але це не завжди веселка і метелики. Новачком бути складно. Я часто не знаю, що роблю, і постійно задаю питання, але мені дуже приємно в кінцевому підсумку бачити результат своєї роботи.

Варта гра свічок?

Звичайно.

Мені подобалося навчатися, мені подобався мій викладач, мені подобалася креативність. Тепер я знайшла роботу, на яку ходжу з задоволенням. Компанія, в яку я влаштувалася, пропонує безліч приємних пільг, і там відмінна культура.

Чи було складно знайти роботу?

Повинна зізнатися, що мені пощастило і я влаштувалася в компанію, в якій працює мій коханий чоловік, мало не відразу. Я думаю, в цій індустрії головне – не що ти знаєш, а кого ти знаєш.

Мій викладач радив мені взаємодіяти з одногрупниками, тому що хорошу роботу знаходили не завжди кращі студенти, а просто товариські люди. Я думаю, це дуже правильний порада. Згодом я допомогла влаштуватися в цю ж компанію моєму одногрупнику.

Багато знайомих знайшли роботу завдяки нетворкінговим заходам і друзям. Найчастіше ці вакансії навіть не публікуються. Тому ходіть на мітапи, спілкуйтеся з іншими, будьте активним і заводите друзів в тій же індустрії.

Моя порада вам

Прийняти рішення піти з роботи в 30 років і змінити кар’єру дійсно дуже страшно. Єдине, що мене заспокоювало – думка про те, що якщо мені не сподобається кодинг або я не знайду нову роботу, я зможу повернутися на стару позицію, і особливо нічого не втрачу.

Тому якщо ви все ще не можете зважитися на зміни, не бійтеся, просто зробіть це!

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu