#ТиТворецьІсторії, Spectr вподобав, Історії

У 30 років я покинула роботу, і стала веб-розробником. Чи варте воно того?

27 Червня, 2019

Frontend-розробник Холлі Борневіль в своїй колонці на Medium розповіла історію про те, як вона в 30 років кинула роботу і вирішила вчитися програмуванню.

Історія Холлі

У 30 років я загрузла в рутині і не знала, як з неї вибратися. Я була нещасна, мені не подобалася моя робота: вона була нудною і я не бачила реальних можливостей для зростання. Кожен раз, коли я намагалася відправити своє резюме на інші вакансії, мені або відмовляли, тому що у мене не було досвіду, або пропонували дуже маленьку зарплату. Я не була готова так різко скоротити свої витрати.

Давайте будемо чесні з собою: любити свою роботу дуже важливо, але щоб насолоджуватися життям потрібно заробляти гроші. Особливо якщо ви живете у великих містах.

Чому розробка?

Мій улюблений чоловік недавно змінив кар’єру і став веб-розробником, йому дуже сподобалося. Я була така рада за нього; він був щасливий, до того ж робота в веб-індустрії приносила йому певні пільги і гнучкість. Більш того, мої знайомі розробники також розповідали мені, що вони ніколи не відправляли резюме, до них зверталися самі компанії і пропонували прийти на співбесіду. Це звучало надто добре, щоб бути правдою!

Але я не технар – чи можу я стати розробником?

Так. Щоб бути розробником, необов’язково бути технарем. Якщо у мене це вийшло, вийде і у вас.

Насправді, іноді той факт, що ви не технар, може стати вашою перевагою – особливо якщо ваша посада включає необхідність спілкування з клієнтами. Дійсно здорово, коли хтось може пояснити щось технічне простими словами.

Також здорово, якщо ваш друг або приятель вже працює веб-розробником і може вам допомогти. Якщо у вас таких знайомих немає, не переживайте – в інтернеті ви знайдете величезну підтримку. У процесі навчання ви зможете знайти безліч корисних статей, відео та спільнот.

Але невже в бізнес-процеси – це весело? Сидіти цілий день перед екраном і писати код, напевно, нудно.

Чесно кажучи, я сама думала, що мені не сподобаються в бізнес-процеси. Мені здавалося, що сидіти цілий день перед комп’ютером і писати код – нудно. Я ніколи так не помилялася. В якому всесвіту програмування сайту буде нудніше за перекладання папірців і ведення документації? Бути frontend-розробником куди цікавіше, ніж я очікувала.

Я занадто старий, щоб стати розробником?

Ні. Коли я прийняла рішення про зміну кар’єри, мені було 30, і я думала, що вже занадто пізно щось змінювати. Тепер я розумію, що була не права. У вас все життя попереду. Якщо вам 30, це не означає, що ви повинні залишатися на роботі, яка не приносить вам ніякого задоволення.

Як я це зробила?

Я звільнилася і присвятила цілий рік навчанню. У моєму місті є відмінний інститут, який пропонує річний курс по веб-і UX-дизайну, і я на нього записалася.

Я вважаю за краще навчатися в структурованому середовищі, де я можу задавати питання і обговорювати концепції, які мені незрозумілі. Я знаю багатьох, хто просто проходив онлайн-курси і всьому вчився сам. Якщо ви віддаєте перевагу цьому способу, це теж здорово.

Це складно?

Так. Кодінг – це здорово, але це не завжди веселка і метелики. Новачком бути складно. Я часто не знаю, що роблю, і постійно задаю питання, але мені дуже приємно в кінцевому підсумку бачити результат своєї роботи.

Варта гра свічок?

Звичайно.

Мені подобалося навчатися, мені подобався мій викладач, мені подобалася креативність. Тепер я знайшла роботу, на яку ходжу з задоволенням. Компанія, в яку я влаштувалася, пропонує безліч приємних пільг, і там відмінна культура.

Чи було складно знайти роботу?

Повинна зізнатися, що мені пощастило і я влаштувалася в компанію, в якій працює мій коханий чоловік, мало не відразу. Я думаю, в цій індустрії головне – не що ти знаєш, а кого ти знаєш.

Мій викладач радив мені взаємодіяти з одногрупниками, тому що хорошу роботу знаходили не завжди кращі студенти, а просто товариські люди. Я думаю, це дуже правильний порада. Згодом я допомогла влаштуватися в цю ж компанію моєму одногрупнику.

Багато знайомих знайшли роботу завдяки нетворкінговим заходам і друзям. Найчастіше ці вакансії навіть не публікуються. Тому ходіть на мітапи, спілкуйтеся з іншими, будьте активним і заводите друзів в тій же індустрії.

Моя порада вам

Прийняти рішення піти з роботи в 30 років і змінити кар’єру дійсно дуже страшно. Єдине, що мене заспокоювало – думка про те, що якщо мені не сподобається кодинг або я не знайду нову роботу, я зможу повернутися на стару позицію, і особливо нічого не втрачу.

Тому якщо ви все ще не можете зважитися на зміни, не бійтеся, просто зробіть це!

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram