Діти, Поради

Як написати конспект правильно та точно все запам’ятати: 6 порад

20 Жовтня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Сучасній людині потрібно постійно вчитися новому, щоб не відставати в професії і розширювати кругозір. Але просто піти на лекцію або прочитати книгу недостатньо, важливо ще зафіксувати отриману інформацію в стислому вигляді, щоб її завжди можна було знайти і повторити. Найзручніший спосіб – записати конспект. Щоб зробити це швидко і якісно, ​​пропонуємо тобі кілька методів конспектування.

Структура і логіка

Для тих, хто любить структуровані, акуратні конспекти з чіткою внутрішньою логікою, є кілька зручних видів конспектування:

  1. Інтелект – карта

Це особливий вид запису матеріалів у вигляді радіантної структури. Записи розходяться від центру до країв, інформація поступово розгалужується на дрібніші частини. Такий метод підходить, коли тобі потрібно структурувати невелику кількість інформації. Наприклад, так відмінно запам’ятовуються характеристики історичних особистостей, плани написання науково-дослідницьких робіт.

Особисто мені цей спосіб допоміг підготуватися до контрольної з суспільствознавства: мені набагато краще було видно причинно-наслідкові зв’язки між аспектами теми. А ще в інтернеті дуже легко знайти готовий шаблон такої карти, якщо часу зовсім мало.

  1. Метод Корнелла

Це система ведення конспектів, розроблена Уолтером Пауком, професором Корнельського університету в США. Спочатку потрібно відокремити горизонтальною лінією знизу майже четверту частину свого листа, а вертикальною лінією – чверть аркуша з лівого боку. На решті листа – найбільшій – записуєш основну інформацію. Потім починається найцікавіша частина – робота над конспектом. У лівій колонці коротко запиши всі основні тези конспекту – так буде набагато зручніше переглядати записи. У цю ж колонку можна вписати найбільш цікаві та важливі питання, на які відповідає конспект. У нижню колонку після виконання всіх попередніх пунктів потрібно написати короткий переказ конспекту, спираючись на факти і питання з лівої частини.

Цей метод вважається настільки ефективним, що його вже вводять в більшості американських шкіл як обов’язковий. Він відмінно підходить і для записів під час зустрічей і на робочих нарадах. Хочеш дізнатися подробиці – прочитай книгу Павука «Як вчитися в коледжі».

Моя особиста порада – використовувати метод Корнелла не тільки для конспектів, а й для самоаналізу. В кінці кожного тижня в основному полі я пишу, що я доброго і важливого встигла зробити, зліва пишу зауваження, як я могла б поліпшити результат, що я зробити не встигла, 2що повинна була і так далі. У нижній частині підводжу загальний підсумок тижня. А пізніше, спираючись на цей конспект, складаю плани на новий тиждень. Це допомагає мені візуалізувати рівень моєї продуктивності на тижні.4

Творчий порядок

Не всім подобається будувати свої конспекти таким чином. Навіть мені іноді набридає їх лаконічність, логічність і простота. Спеціально для тих, хто вважає, що геній панує над хаосом, існують інші способи організації інформації.

  1. Візуальний конспект, або скетчноутінг

Для такого конспекту використовуються не тільки звичні таблички, схеми і пропозиції, а ще й малюнки, шрифти різних форм і розмірів і взагалі все, що на думку спаде. Завдяки своїй яскравості і незвичайності, а ще тому, що ви вклали в нього шматочок своєї душі, він запам’ятається набагато краще за інших.

  1. Метод течії

Цей метод зламає твої уявлення про конспеки. Його головна ідея в тому, що запам’ятовування нової інформації – не пасивний процес, коли ти просто переймаєш чужий досвід і записуєш чужу мудрість. Під час лекції або читання в твоїй голові виникають якісь ідеї, думки, пропозиції, пов’язані з досліджуваною темою, – їх і записуй. У них – вся суть і сенс навчання. Такі записи допоможуть тобі зрозуміти, як ти можеш застосувати нові знання.

Єдиний мінус такого конспектування з мого досвіду – в якийсь момент можна занадто сильно захопитися своїми думками, і тоді вийде не конспект, а просто потік свідомості. Тому будь уважний, старайся зосередитися на суті теми.

Класика

Якщо ти не любитель незвичайного конспектування і вважаєш, що краще за все просто записувати під диктовку, то і тут є парочка порад, як зробити твої записи конспекту кращими.

  1. Метод пропозицій

Все просто: кожну нову тезу свого конспекту записуй окремим пунктом. Так у тебе вийде перелік пронумерованих тез, які дуже зручно вчити і повторювати.

  1. Текстуальний конспект

Цей спосіб підходить для конспектування статей, книг та інших письмових джерел. Весь твій конспект складається з цитат – і тільки з них. Використовуючи цитати автора, наврядчи вдасться неправильно інтерпретувати його слова і в цьому головна перевага такого виду текстуального контакту.

У будь-якому випадку, який би метод конспектування ти не вибрав, якщо ти прагнеш до знань і готовий приділити цьому час і сили, то у тебе обов’язково все вийде. Не бійся дізнаватися щось нове, ніколи не переставай самовдосконалюватися.

Успішного конспектування!

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu