Історії, Книги

11 книг, які Ілон Маск радить прочитати кожному

30 Жовтня, 2019

Навіть така зайнята людина, як Ілон Маск , знаходить час для читання. Ось які книги він рекомендує.

Дж. Р. Р. Толкін. «Володар кілець»

11 книг, які Ілон Маск радить прочитати кожному - knygy, story

Фото: Amazon

В юності Ілон Маск читав багато книг в жанрі фентезі і наукової фантастики. Вони – і особливо «Володар кілець» Толкіна – визначили його бачення майбутнього.

  • Володар перснів. У 3 книгах. Книга 1. Братство персня
  • Володар перснів. У 3 книгах. Книга 2. Дві вежі
  • Володар перснів. У 3 книгах. Книга 3. Повернення короля

«Герої книг, які я читав … завжди відчували, що повинні врятувати світ», – сказав Маск в інтерв’ю виданню The New Yorker.

Дуглас Адамс. «Автостопом по галактиці»

11 книг, які Ілон Маск радить прочитати кожному - knygy, story

Фото: YouTube

У цій комедійній науково-фантастичної книзі суперкомп’ютер зміг знайти відповідь на питання про сенс життя. Ним виявилося число 42.

Маск прочитав її ще будучи підлітком, і вона вплинула на його спосіб мислення. Вона настільки йому сподобалася, що коли Маск запустив в космос автомобіль Tesla Roadster, то вивів на її екран напис “Do not Panic!”, Яка прикрашала колись ранні видання книги.

У 2015 році Ілона запитали, який у нього улюблений космічний корабель з наукової фантастики. Маск назвав корабель «Золоте серце» з «Автостопом по галактиці», який використовує для переміщення в просторі «принцип неймовірності».

Уолтер Айзексон. «Бенджамін Франклін. біографія»

Ілон Маск часто називав Бенджаміна Франкліна одним зі своїх героїв.

Саме Франклін був одним з перших, хто довів, що блискавка є електричним розрядом. Він провів свій знаменитий експеримент з повітряним змієм, що призвело до винаходу громовідводу. Франкліну також приписують створення окулярів з двофокусними стеклами.

В інтерв’ю благодійної платформі Foundation Маск сказав , що в цій книзі можна дізнатися про Бенджаміна Франкліна «як про підприємця». «Він був бізнесменом. Починав з нуля і був просто дитиною, що втекла з дому», – прокоментував Маск.

Дж. Гордон. «Конструкції, або чому не ламаються речі»

До роботи в SpaceX у Ілона Маска було минуле програміста. Однак він зміг самостійно вивчити основи ракетобудування. Однією з книг, яка йому в цьому допомогла, була «Конструкції, або чому не ламаються речі» британського вченого Джеймса Гордона.

«Це дуже хороша книга для вивчення основ проектування конструкцій», – сказав Маск в інтерв’ю радіостанції KCRW.

Джон Д. Кларк. «Запалювання. Неформальна історія рідких ракетних видів палива»

За словами Маска, ця книга допомогла йому краще розібратися в ракетах.

Джон Д. Кларк був американським хіміком, який займався створенням ракетних видів палива в 1960-х і 1970-х роках. У своїй книзі він розповів про те, як розвивалася ця індустрія і привів наукове пояснення принципів роботи палива.

На жаль, в друкованому вигляді цю книгу дуже важко знайти, але в оригіналі її можна прочитати тут .

Нік Бострем. «Штучний інтелект. Етапи. Загрози. стратегії»

Ілон Маск неодноразово попереджав про можливу небезпеку штучного інтелекту.
«Нам потрібно бути дуже обережними з ШІ», – написав він у 2014 році в Твіттері додав, що «потенційно той може бути небезпечніше ядерних ракет».

У документальному фільмі про штучний інтелект «Чи довіряєте ви своєму комп’ютеру?» Маск заявив , що за допомогою ШІ можна «створити безсмертного диктатора, від якого ми ніколи не зможемо сховатися».

Щоб дізнатися, чому ж штучний інтелект може бути так небезпечний, глава Tesla рекомендує прочитати книгу Ніка Бострома. У ній розповідається про те, що може статися, якщо комп’ютерний інтелект перевершить людський.

Джеймс Баррат. «Останній винахід людства»

Маск назвав цю книгу ще однієї одою небезпекам штучного інтелекту. Її він порекомендував в Твіттері в 2014 році.

Автор розповідає про можливий майбутній ШІ, зважуючи всі переваги і недоліки. Також на його сайті сказано, що в книзі йдеться про катастрофічні мінуси ШІ, «про які ви ніколи не почуєте від Google , Apple , IBM або Darpa (Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США)».

Наомі Орестес і Ерік Конвей. «Торговці сумнівами»

Цю книгу написали два наукових історика, а пізніше по ній був знятий документальний фільм . У ній розповідається про те, як вчені з політичними і промисловими зв’язками приховують факти про проблеми охорони здоров’я, наприклад, про шкоду тютюну, використання пестицидів і руйнуванні озонового шару.

Маск порекомендував книгу на конференції в 2013 році. Пізніше він процитував її в Твіттері, написавши, що сили, які заперечували раніше, що куріння викликає рак, не хочуть визнавати небезпеку змін клімату.

Айзек Азімов, трилогія «Основи»

Ще одна з фантастичних книг, які Ілон Маск любив в юності.

Вона оповідає про падіння вигаданої Галактичної імперії, яка складається з мільйонів планет, населених людьми.

Твори Азімова значно вплинули на кар’єру Ілона Маска. Ось що він сказав про них в інтерв’ю виданню The Guardian:

«Це така футуристична версія» Історії занепаду і руйнування Римської імперії “Едуарда Гіббона. Уявіть, що ви живете в епоху розквіту Римської імперії. Що б ви зробили, щоб мінімізувати її занепад?

Історія вчить нас, що розвиток цивілізацій відбувається циклічно. Це можна побачити за минулим вавилонців, шумерів, єгиптян, римлян і китайців. Очевидно, що зараз ми рухаємося вгору по спіралі, і сподіваюся, ми продовжимо в тому ж дусі. Але цього може і не статися. Може трапитися так, що рівень технологій почне знижуватися.

З огляду на, що вперше за 4,5 мільярда років у людей з’явилася можливість жити за межами Землі, мені здається, було б розумно діяти, поки у нас є цей шанс, і не розраховувати, що він буде існувати ще довго».

Роберт Хайнлайн. «Місяць – сувора господиня»

У цьому науково-фантастичному романі 1966 року відображено недалеке майбутнє. Кілька людей були вигнані з Землі на Місяць, де вони побудували ліберальне суспільство. У 2076 році група заколотників, серед яких є суперкомп’ютер на ім’я Майк і однорукий технік, очолила повстання місячної колонії проти влади на Землі.

Луна – суровая госпожа – паперова версія
Луна – суровая госпожа – електронна версія

На симпозіумі Массачусетського технологічного інституту в 2014 році Ілон Маск назвав цю книжку найкращою роботою Хайнлайна.

Макс Тегмарк. «Життя 3.0: Як воно, бути людиною в епоху штучного інтелекту»

Як ви вже могли здогадатися, це ще одна книга про майбутнє ШІ, який так любить Ілон Маск.

Книга “Життя 3.0. Доба штучного інтелекту”

У ній професор Массачусетського технологічного інституту Макс Тегмарк розповідає про те, як можна використовувати штучний інтелект на благо і що потрібно зробити, щоб технологічний прогрес відповідав майбутнім цілям людства.

Це одна з небагатьох книг серед тих, що рекомендує Маск, яка розкриває позитивні можливості ШІ, а не попереджає про його небезпеку.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu