Бізнес, Стартапи

10 питань інвесторів, відповідь на які зробить ваш пітч успішнішим

09 Грудня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Щоб вразити інвестора недостатньо лише крутої презентації – вам ще потрібно відповісти на деякі важливі питання. Підприємець Ларрі Кім зібрав десять питань, які зазвичай цікавлять інвесторів.

1. Чи володіє ваш проєкт досить перспективною ринковою можливістю?

Зрозуміло, інвестори не чекають, що ви дасте повний прогноз прибутковості, але вони хочуть, щоб ви показали:

10 питань інвесторів, відповідь на які зробить ваш пітч успішнішим - startups, business10 питань інвесторів, відповідь на які зробить ваш пітч успішнішим - startups, business
  • а) що ви будуєте реальний бізнес
  • б) ви збираєтеся використовувати реалістичну і велику ринкову можливість.

2. Ви точно берете участь в раунді, яким займається наш фонд?

Перевірте, раптом ви проводите раунд B, а цей фонд займається інвестиціями тільки на посівному етапі.

3. Чи не суперечить ваша ідея принципам, які дотримуються портфельні компанії фонду?

Дізнайтеся, чи не викличе ваш проєкт конфлікту інтересів серед портфельних інвестиційних організацій фонду. Якщо ви цього не перевірили, то інвестори напевно вам відмовлять.

4. Чи є які-небудь очевидні перешкоди для успіху на цьому ринку?

Інвестори намагаються шукати кращі можливості і віддають перевагу сектору, де можливий швидкий ріст.

Але не варто боятися, якщо ви мітите в сектор, де знадобляться роки на отримання будь-якого офіційного дозволу або укладання угоди. Є інвестори, які працюють саме з подібними проєктами – переконайтеся, що ви збираєтеся працювати саме з ними.

5. Ви вірите в свою команду?

Щоб показати, що ви в неї вірите, ви повинні:

  • Надати докази, що ваша команда здатна добитися поставлених цілей.
  • Показати власну прихильність. Чи ризикнете кинути роботу і присвятити весь свій час власному бізнесу?

Зрозуміло, не кожен засновник компанії готовий залишити роботу – на те бувають фінансові причини. Однак такий підхід може змусити інвестора подумати, що ви вимагаєте від нього більших зобов’язань, ніж взяли на себе самі.

6. Чи є ваш продукт або послуга унікальними?

Якщо у вас B2B-продукт, деякі шорсткості допустимі. Але якщо ви збираєтеся безпосередньо працювати з клієнтами, а ваш продукт або бренд недотягує за якістю, інвестори можуть задуматися, чи надовго затримаються у вас клієнти.

7. Наскільки добре засновники знають динаміку ринку і конкурентів?

На ранніх етапах ця перевага може бути не такою очевидною (адже в цей час засновники більше зайняті випуском продукту, продажами і роботою з командою). Але коли ваш стартап почне рости, конкуренція стане грати набагато більшу роль. Зазвичай перемагають гравці, які займають перше і друге місце на ринку, інші ж можуть взагалі не пережити конкурентів.

Інвестори хочуть бути впевнені, що ви розумієте, як все буде працювати в перспективі і знаєте, як перемогти конкурентів.

8. Наскільки добре засновник розбирається в ринку?

Якщо ви добре в ньому розбираєтеся, то отримаєте величезну перевагу. Саме тому інвесторам завжди цікаво, чому засновник бізнесу взявся за вирішення конкретної проблеми.

9. Чи хочете ви займатися вирішенням цієї проблеми в найближчі кілька років?

Зростання компанії може віднімати багато часу. Іноді ви і ваш інвестор будете сумніватися у бажанні займатися своєю справою. Інвесторів цікавить не тільки суха статистика, але і ваш особистий інтерес до проблеми, яку ви вирішуєте.

10. Чи хотіли б ви зі мною працювати?

У наш час можна роздути будь-які цифри, тому венчурним інвесторам важлива чесність – кожен хоче знати, чи вважаєте ви його своїм партнером або ж будете завжди говорити тільки хороше?

З точки зору інвестора, відкритість і бажання разом вирішувати проблеми призведе до більш значущого і ефективного результату співпраці.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu