Історії, Маркетинг

Як не зливати весь бюджет на блогерів в 2020 році?

23 Січня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Рекламні кампанії у блогерів можуть дати потужний комерційний ефект, якщо знати, у кого купувати рекламу і як це робити. 

У чому особливості роботи з мікро- і макроблогерами, чия реклама ефективніше і як не зливати бюджет даремно, розповідаємо у нашій статті.

Що відбувається на ринку influence-маркетингу

Influence-маркетинг – один з найбільш швидкозростаючих рекламних каналів: за минулий рік бренди  збільшили  витрати на рекламу у блогерів на 53%. Однак далеко не всі рекламні кампанії виходять ефективними , а працювати з лідерами думок не так просто, як може здатися.

Якщо ви замовляєте скромну рекламу в улюбленого блогера і давно знайшли з ним спільну мову – тут ніяких питань. Але якщо ви зважилися запустити масштабну рекламну кампанію, готуйтеся до того, що доведеться працювати з претензіями і «хотєлками» незнайомих вам людей, а це завжди непросто.

 • Оцінити ефективність реклами вкрай важко.

Чим більше блогерів просувають ваш продукт, тим складніше зрозуміти, хто з них показує результат, а хто – просто отримує гроші. Знову ж таки, якщо у вас мікробізнес і ви рекламуєтеся у одного блогера, тут все ясно, але якщо блогерів сотня, визначити ефективність реклами неможливо.

 • Коли лідери думок міркують про успіх рекламної кампанії, як аргумент вони наводять кількість лайків та коментарів під публікацією.

Якщо лайків багато, то реклама як би вдалася. Насправді тисячі лайків і коментарів не гарантують рекламодавцю, що буде хоч один продаж.

Для рекламодавця ці три питання може закрити маркетингове агентство або біржа блогерів – сьогодні відкрито приблизно 740 таких організацій. Але можна працювати з інфлюенсерами і безпосередньо: в цьому випадку спочатку потрібно розібратися, у кого найефективніше замовляти рекламні кампанії.


По темі:  Чому сарафанне радіо як і раніше залишається найефективнішою маркетингової тактикою


Які блогери принесуть вам більше грошей

З досвіду нашої компанії, інфлюенсерів можна поділити на чотири типи:

 • мікроблогери – з аудиторією до 30 тисяч передплатників;
 • блогери – аудиторія до 500 тисяч передплатників;
 • мільйонники – від 500 тисяч передплатників і вище;
 • селебріті – зіркові блогери, яких також знають за межами інтернету.

На перший погляд здається, що купувати рекламу найкраще у зірок або хоча б мільйонників – адже у них велике охоплення. Звучить логічно, і до недавніх пір так і було, але зараз ситуація стає протилежною.

В останні роки бренди все частіше замовляють рекламу у невеликих блогерів, і на це є три об’єктивні причини.

 • Вартість.

Мікроінфлюенсери  не розпещені великою кількістю звернень від рекламодавців, тому не завищують ціни і раді кожному запиту на рекламу. Крім того, такі блогери майже завжди готові працювати за бартером: ви їм – продукт, вони вам – огляд. За загальним правилом, чим менше у інфлюенсера передплатників в соцмережі, тим простіше з ним домовитися.

 • Якість аудиторії.

Реклама виходить більш таргетованою, тому що на селебріті підписуються всі підряд, а на мікроінфлюенсера – тільки ті, хто цікавиться темою його блогу. Самі інфлюенсери охоче спілкуються з аудиторією в особистих повідомленнях, тому підписники більш лояльні і сприймають рекламу не як спробу щось «впарити», а скоріше як дружню порада. Простіше кажучи мікроінфлюенсерам БІЛЬШЕ довіряють.

 • Природність.

Рекламні публікації у великих блогерів більш професійні – агентства придумують за них сценарій і фотографують або знімають відео на дорогу апаратуру. Мікроблогер зазвичай знімає в кращому випадку на свій телефон і спілкується з аудиторією в розмовному стилі. Простота викликає довіру, тому реклама виявляється більш ефективною.

Але якщо ви працювали не через агентство, до кожного блогеру доведеться шукати індивідуальний підхід, іноді справлятися з емоціями та йти на поступки.

Зоряні лідери думок, навпаки, працюють через своїх представників, у яких прагматичний підхід: умови давно сформовані і прописані в договорах. Не подобається – проходите мимо.

Як не зливати весь бюджет на блогерів в 2020 році? - online-marketing, story

З нашого досвіду, за ті гроші, які рекламодавець платить селебріті, можна отримати в два-три рази більше продажів, якщо рекламуватися у мікроінфлюенсерів.

Одна інтеграція у зоряного блогера може коштувати 500 тис гривень – на ці гроші можна купити рекламу в тисячі невеликих акаунтів. Але не всі лідери думок однаково ефективні.


По темі:  Щирість контенту і колаборації: все про інфлюенсер-маркетинг нового покоління


Як зрозуміти, чи буде реклама у мікроінфлюенсера ефективною

Перед тим як відправити блогеру запит на рекламу, ми перевіряємо його аккаунт за 30 критеріями. Ось деякі з них:

 • кількість активних підписників;
 • реальний рівень зацікавленості аудиторії в публікаціях;
 • ставлення лайків і коментарів до числа підписників;
 • середні охоплення публікацій;
 • відсоток накручених лайків і передплатників.

Щоб перевірити інфлюенсера по всім 30 критеріям, ми використовуємо власні програми.

Деякі сервіси для перевірки облікових записів є в загальному доступі, наприклад, FakeLike показує кількість накручених лайків, що особливо актуально, тому що Instagram почав приховувати лайки.

Якщо якість аккаунта нас задовольняє, ми запитуємо вартість рекламної публікації. У разі, якщо вважаємо вартість адекватною, домовляємося про розміщення.

Три поради по роботі з мікроблогером

Ми рекомендуємо не витрачати гроші на селебріті і дивитися в бік мікроблогеров, тому що це загальносвітовий тренд.

Звичайно, завжди будуть фанати Ліонеля Мессі, які готові їсти чіпси Lay’s і мити голову виключно Head & Shoulders, але завдяки мікроблогерам є можливість отримувати високе рекламне охоплення за кратно меншу суму.

Як не зливати весь бюджет на блогерів в 2020 році? - online-marketing, story

Отже, ось що потрібно врахувати, якщо працюєте з мікроблогером.

 • Запасіться терпінням.

Багато інфлюенсерів-початківців  – новачки зі своїм розумінням ринку, тому природно, що у них буде багато питань до вас і вашої схеми роботи.

 • Перевіряйте акаунти.

Ми вважаємо, що практично всі блогери підкручують собі кількість підписникв і статистику лайків, так що ставимося до цього спокійно. Але дуже важливо зрозуміти, як сильно блогер захоплюється накрутками, – інакше є ризик, що рекламу вашого продукту будуть «дивитися» тільки боти.

 • Платіть за результат. 

Як будь-яка реклама, performance-маркетинг повинен давати зрозумілі показники з продажу і прибутку. У цьому допомагає модель CPA – тобто реклама з оплатою за результат, а не за кількість лайків під публікацією.

Практично всі блогери вернуть носа від такого підходу, тому що їм вигідніше отримати фіксовану оплату за дію, а не чекати відсоток з продажів, яких цілком може не бути.

Однак модель CPA – єдиний справедливий спосіб рекламуватися в соцмережах, інакше рекламодавець не бачить, скільки грошей заробляє.

Обсяг ринку реклами у мікроінфлюенсерів найближчим часом буде рости, як і кількість нових блогерів. Селебріті будуть менш популярні у більшості брендів, за винятком компаній, які хочуть бачити відому особистість своїм амбасадором.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu