Кар'єра, Новини, Розробникам, Студенту

Як стати розробником, якого захочуть бачити в кожній команді

28 Січня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Як стати цінним співробітником в очах будь-якого колективу – питання, яке цікавить багатьох. Розробник Томас Гиберт розповів, як потрібно себе вести, щоб завоювати довіру і підтримку колег.

Допомогайте новим членам команди

Перехід в іншу компанію ніколи не буває легким. Ще більший стрес переживає людина, для якого це перша робота.

Допоможіть йому. Витратьте на презентацію бази коду стільки часу, скільки буде потрібно. Покажіть архітектуру, інструменти, стек і будьте готові відповісти на будь-які питання.

Запитайте, чи все в порядку. Деяким людям спочатку буває складно зізнатися, що вони чогось не знають або не розуміють. Вони завжди будуть вдячні людині, яка полегшила їхні перші дні на новому місці.

Діліться інформацією, яка може принести користь іншим

Індустрія розробки розвивається дуже швидко. Навіть якщо ви дуже нею захоплені, буває складно відстежити всі нововведення. Ось чому я люблю працювати з людьми, які діляться своїми відкриттями, і сам завжди розповідаю в Slack про свої знахідки.

Ще один спосіб повідомити корисну для команди інформацію – влаштувати бліц-доповідь і на ній детально викласти тему, яка вам подобається і здається цікавою.

Час – дуже цінний ресурс, і колеги будуть раді, що ви поділилися з ними знаннями.

Пропонуйте допомогу менш досвідченим розробникам

Звичайно, не потрібно ставати ментором кожного junior-розробника. Але людині, яка явно відчуває труднощі, можна вказати на джерело проблем і поділитися з ним посиланням на корисну статтю по темі.

Звичайно, можна і самостійно усунути його недолік, але це не дуже хороший варіант. Якщо молодший розробник сам подолає цю перешкоду, то воно піде йому на користь( але він витратить час компанії. Користуйтесь правилом “золотої середини” ).

Спробуйте нові рішення і поділіться результатами

Розробники повинні бути відкритими для всього нового, це факт. Ви виявили щось, що стане відмінним доповненням до продукту? Ви знайшли заняття, яке могло б зацікавити всю команду?

Розкажіть про це, але без зайвої наполегливості. Якщо ви впевнені в цінності ідеї, а інші – ні, продовжуйте працювати над своїми аргументами.

Як стати розробником, якого захочуть бачити в кожній команді - studentu, developers, news, career

Стримуйте “ЕГО”

Всі іноді помиляються або пропонують погані ідеї. Це нормально. Визнайте свою помилку і зробіть крок назад. Не забувайте про свою експертність, але також пам’ятайте про речі, яких не знаєте.

Людина, яка наполягає на своїй посилковій думці, може нашкодити всій команді. Завжди варто прислухатися до колег і цінувати їх точку зору.

Зробіть свій код легким для розуміння

Написання ефективного коду – це здорово. Але іноді найефективніший код виявляється не найлегшим для читання.

Витратьте час на те, щоб описати свій код і, при необхідності, пояснити його. Інші розробники не повинні витрачати надто багато сил на розуміння ваших дій.

Розділяйте як удачі, так і невдачі

Не залишайте колегу наодинці з його промахом. Всі члени команди несуть відповідальність за результат і справлятися з невдачами варто разом.

Успіхи теж слід святкувати в групі. Як правило, за кожним досягненням стоїть не одна людина, а весь колектив.

Мисліть нестандартно

Хороші розробники роблять те, що від них очікують, а відмінні розробники думають про наслідки того, що вони роблять. Як ваша робота вплине на решту продукту, інших розробників, кінцевих користувачів?

Сформулюйте цінність того, що ви робите, і зрозумійте, чому потрібно саме це. Що ще більш важливо, не соромтеся сперечатися, якщо ваша думка відрізняється. По-перше, завдяки цьому ваш внесок в загальну справу оцінять, а по-друге, нецікаво працювати над чимось, з чим ви не згодні.

Передайте потрібну інформацію перед відходом з компанії

Ваші завдання заберуть колишні колеги, і ви можете полегшити їхню адаптацію. Зберіть в одному місці все, що знаєте. Це можуть бути паролі, документація, інструменти, історія функції, розмови з клієнтом і так далі.

Навіть якщо ви йдете через конфлікт з начальником, подбайте про інших членів команди. Можливо, вам знову доведеться працювати з ними в майбутньому.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu