#ТиТворецьІсторії, Spectr вподобав

Як знайти першу роботу програмістом без досвіду

13 Червня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Багато з тих, хто вирішив змінити кар’єру, вибирають шлях самонавчання. Дехто йде вчитись в університет. Але перед всіма в кінці кінців стоятиме одна і та ж проблема – пошук роботи. І якщо ви вирішили стати розробником, то, можливо, знайти роботу вам буде важче ніж навчитись писати код.

Отже, як знати першу роботу розробником без досвіду?

HR-менеджер Aphinya Dechalert в своїй колонці на Medium розповіла про кілька основних моментах, на які звертають увагу роботодавці при наймі новачків в індустрії.

Покажіть мені гроші!

Ні. Замість того, щоб торгуватися, покажіть, що у вас варто вкладати час і гроші. Пам’ятайте: ви поки новачок в цій грі, і вам багато чому належить навчитися. Покажіть ваші знання, розкажіть, що ви робили, щоб розвинути свої навички. Диплом про освіту говорить про вашу готовність до зобов’язань і про певний рівень знань, які ви могли там отримати. Але він не завжди є доказом того, що ви щось вмієте.

Розкажіть про особисті проектих. Неважливо, маленькі вони чи великі – для роботодавців головне побачити, що ви можете робити те, про що говорите. Покажіть свій github, веб-сайт і так далі.

Всі розуміють, що у вас поки немає досвіду роботи. Але ви повинні дати їм привід найняти вас.

Ставлення – це все

Так. Ви самоучка. Це означає, що в ваших знаннях є безліч прогалин – але це нормально. Кожен розробник по суті самоук.

Швидкість, з якою програміст проходить шлях навчання і домагається успіху, визначається його ставленням. Тому деякі досвідчені фахівці можуть залишатися на своїй позиції роками, в той час як новачки просунуться вгору по кар’єрних сходах в лічені хвилини.

Досвід не вимірюється роками. Хоча час грає тут певну роль, він не гарантує справжню глибину знань і не відрізняє хороших програмістів від поганих. Прагнення до навчання допоможе вам просунутися вперед.

Як показати це? Найпростіше – брати участь в обговореннях. Reddit, форуми, групи в Facebook, Stack Overflow, Medium, Quora, ваш блог – задавайте питання, відповідайте на питання, проявляйте активність, залишайте за собою цифровий слід. Допомагайте іншим, навіть якщо вам здається, що у вас недостатньо для цього знань. Просіть про допомогу, навіть якщо вам некомфортно.

Це також хороший спосіб вибудовувати зв’язки в співтоваристві. Хто знає, може вас хтось комусь порекомендує і ви так знайдете свою першу роботу.

Як знайти першу роботу програмістом без досвіду - spectrliked, create-our-history

Ознайомтеся з основами

Є деякі основи в програмуванні, які потрібно знати, але про які не часто розповідають на курсах і лекціях. Ознайомтеся з принципами SOLID, а також різними парадигмами програмування.

Навчіться користуватися git і базами даних. Програмування – це не тільки HTML, CSS і JavaScript. Якщо вам потрібні настанови, ось докладне керівництво по основним концепціям розробки.

Вам потрібно писати код

Якщо ви вже довгий час не можете знайти роботу, продовжуйте писати код. Чим більше ви кодите, тим більше досвіду набиваєте, і тим краще стаєте.

Коли ви новачок, кількість коду, який ви пишете, грає роль. Насправді, чим більше ви програмуєте, тим швидше ви ростете. Через цей процес проходить кожен розробник. При наймі роботодавці шукають джуніора, який вимагає найменшого навчання і має максимальний потенціал для зростання.

Ви завжди будете думати, що ви ідеально виконуєте свою роботу зараз, але це не так. Згодом код стає краще, а знання розширюються. Можливо, через місяць ви поглянете на свої нинішні програми і вжахнетеся або гарненько над ними посмієтесь.

Замість висновку

Невеликі компанії більш поблажливі до відсутності досвіду. Але вам все одно потрібно довести їм, що ви чогось варті. Погляньте на себе очима HR-менеджера і запитайте – найняли б ви себе і чому?

Якщо ні, чому? Де прогалини? Де вам не вистачає досвіду? Тільки ви можете змусити себе рухатися вперед. Чи не скаржтеся, не кажіть про це, не думайте про це, просто робіть.

Пишіть код, створюйте щось, вчіться чомусь новому і продовжуйте відправляти своє резюме. Немає досвіду? Це ваш шанс створити його самостійно. Головне – продовжувати творити і стукати в різні двері. У підсумку ви знайдете відповідну компанію.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu