Бізнес, Історії, Люди, Новини

Творець Zoom Ерік Юань за пів року заробив понад $12 млрд та потрапив в Forbes

22 Вересня, 2020

Коронавірус і супутня криза залишили без джерел доходу мільйони американців. Але Ерік Юань, творець програми Zoom для відеоконференцзв’язку, в їх число не входить. Переказуємо матеріал Business Insider, найцікавіше про Еріка Юаня.

Для початку наведемо вам кілька фактів про Еріка Юаня, творця Zoom.

Творець Zoom Ерік Юань за пів року заробив понад $12 млрд та потрапив в Forbes - news, people, story, businessТворець Zoom Ерік Юань за пів року заробив понад $12 млрд та потрапив в Forbes - news, people, story, business
  • Він побудував імперію відеоконференцій за дев’ять років. Сьогодні вона коштує 35 млрд доларів.
  • Ідея Zoom прийшла до нього, коли він шукав спосіб підтримувати зв’язок зі своєю дівчиною на відстані.
  • У 2020 році капітал 50-річного мільярдера виріс на 396,5% (до 17,7 млрд доларів) на тлі глобальної економічної кризи, викликаного пандемією коронавірусу.
  • Навіть до повної зупинки міжнародних перельотів Юань майже ніколи не їздив у відрядження. Він наполягав на проведенні всіх нарад за допомогою Zoom, щоб більше часу проводити зі своїми дітьми.

Ще до масового переходу людей на віддалену роботу і спілкування через інтернет ціна на акції Zoom росла в геометричній прогресії. Потрапивши в списки мільярдерів, інженер марно часу не втрачав. Не минуло й двох років, як він заробив більше 17 млрд доларів (згідно з рейтингом Bloomberg Billionaires Index). Він також є одним з найбагатших людей США за версією Forbes.

Коли ми звернулися до нього в квітні з проханням про інтерв’ю, Юань відмовився коментувати своє фінансове становище, кар’єру чи особисте життя, посилаючись на сильну зайнятість в Zoom. За його словами, його робочий день тривав по 18 годин.

Ерік Юань – один з небагатьох американців китайського походження, який очолив велику компанію в Кремнієвій долині

Творець Zoom Ерік Юань за пів року заробив понад $12 млрд та потрапив в Forbes - news, people, story, business

Юань народився в китайській провінції Шаньдун в сім’ї гірських інженерів. У нього є ступінь бакалавра з прикладної математики та диплом магістра в галузі гірничої справи. Після навчання він чотири роки працював в Японії.

На переїзд в Кремнієву долину і пошук роботи в США його надихнула промова Білла Гейтса про інтернет-технології. Юнакові вісім разів відмовляли в американській візі, перш ніж він зумів потрапити до Каліфорнії в 1997 році. На той момент Юаню стукнуло 27.

У своєму інтерв’ю The Financial Times він розповідав, що посперечався зі співробітником імміграційної служби, який розглядав його заяву.

Юань займався розробками відеотелефонії з моменту приїзду в США

Юань майже не говорив англійською, коли приїхав в Штати. «Перші кілька років я просто кодив з ранку до ночі», – розповів він в інтерв’ю CNBC. Єдиним, чим він займався тоді крім роботи, був непрофесійний футбол.

До створення Zoom Юань був віцепрезидентом компанії Cisco Systems, що випускала телекомунікаційне обладнання. Ще раніше він працював на WebEx, що займалася тим же. Cisco викупила цю компанію в 2007 році.

Юань придумав Zoom, коли шукав спосіб підтримувати зв’язок зі своєю дівчиною

У Китаї у Юаня була дівчина, яка пізніше стала його дружиною. Вони вступили до різних університетів, і щоб побачитися, їм доводилося по 10 годин трястися в поїзді.

«Я міг побачитися з нею лише двічі на рік, і для цього треба було їхати поїздом більше 10 годин, – розповів Юань в інтерв’ю Forbes в 2017 році. – Мені було років 18 або близько того. Я подумав: як чудово було б мати такий пристрій, натиснув кнопку – і побачив, і поговорив».

Це наштовхнуло Юаня на думку вбудувати відеозв’язок в телеконференційні системи на кшталт тих, які випускала компанія Cisco. Юань також хотів створити простішу у використанні конференц-систему з цікавими функціями.

Додаток Zoom відомий своїми віртуальними фонами. З їх допомогою можна прикрасити кадр і прикинутися, ніби ти на пляжі або, наприклад, поруч з мостом «Золоті ворота».

Юань далеко не відразу знайшов підтримку для свого стартапу

Творець Zoom Ерік Юань за пів року заробив понад $12 млрд та потрапив в Forbes - news, people, story, business

Юань запропонував компанії Cisco нову систему відеоконференцій для смартфонів в 2011 році. Коли начальство зарубало цю ідею на корені, винахідник пішов з компанії і заснував власний стартап – Zoom.

«В Cisco більше займалися соцмережами, розробляли корпоративний аналог Facebook, – говорив Юань в інтерв’ю Forbes. – Вони помилилися. Через три роки вони зрозуміли, що я мав рацію».

Юань також не зміг переконати інвесторів підтримати нове підприємство. Гроші на запуск Zoom довелося займати у друзів і членів сім’ї. «Вони вважали, що ринок і так перенасичений, тому мені нічого не світить», – говорив він кореспондентові The Financial Times.

Після численних відмов Юань виставив на своєму скрінсейвері фразу «Це неможливо» і продовжив роботу. Навіть його дружина не була впевнена у правильності його рішення піти з Cisco. «Я сказав їй: так, знаю, це буде довгий і важкий шлях, але якщо я не спробую, то буду шкодувати про це все життя», – пояснює Юань.

На ранніх етапах розробки Zoom колишній інженер все робив сам, включаючи обслуговування клієнтів

«На ранніх етапах я особисто відправляв листи кожному клієнту, який відмовлявся від нашого додатка, – розповідав Юань в інтерв’ю Thrive Global в 2017 р – Один клієнт відповів і звинуватив в розсилці автоматизованих листів нібито від імені гендиректора. Він заявив, що я шахрай!

Я відповів йому, що лист насправді написаний особисто мною, а не згенерований автоматично. Він не повірив, тому я написав знову і запропонував зустрітися в Zoom прямо зараз. Ця “віртуальна зустріч” так і не відбулася, але він більше не звинувачував мене в шахрайстві!»

Юань став мільярдером після первинного публічного розміщення акцій Zoom в квітні 2019 року

Первинне розміщення акцій Zoom стало одним з найуспішніших за той рік. Тепер компанія коштувала більше, ніж Lyft і Pinterest разом узяті, а ціна на акції зросла на 72% в перший же день торгів (згідно з даними Forbes).

Сьогодні компанія коштує 35 млрд доларів і налічує понад 30 000 корпоративних клієнтів, включаючи Samsung, Uber, Walmart і Capital One.

Юань популярний серед своїх працівників

Згідно з оцінкою Glassdoor, діяльність Юаня на посаді гендиректора підтримують 99% співробітників. За результатами опитування Юань став «Гендиректором року-2018».

У житті Юань дотримується девізу «Працюй щосили і залишайся скромним».

За останні пів року статок Юаня зріс більше ніж на 12 млрд доларів

Частота використання Zoom зросла на 1 900% з грудня, коли школи, університети і багато підприємств перейшли на віддалену роботу. Завдяки цьому можна було підтримувати соціальну дистанцію і уповільнити поширення коронавируса.

За останній рік вартість акцій Zoom піднялася на 355%. Більшу частину прибутку Юаня приносить його частка в Zoom, складова 19%.

Сьогодні Юань займає 85-е місце в рейтингу 500 найбагатших людей світу за версією Bloomberg. До 2020 року його навіть не було в цьому списку. Такий різкий зліт також допоміг йому потрапити в список 400 найбагатших людей Америки за версією Forbes. Тут Юань значиться під номером 43.

Творець Zoom Ерік Юань за пів року заробив понад $12 млрд та потрапив в Forbes - news, people, story, business

Масовий перехід на «дистанційку» через пандемію проходив не так гладко, як здається

Зростаюча популярність Zoom серед населення викликала підвищену увагу генеральної прокуратури Нью-Йорка, яка засумнівалася в захищеності особистих даних.

Під час відкритих конференцій в Zoom в ефір вдиралися тролі і демонстрували непристойні картинки, а онлайн-навчання нерідко зривали хакери (цей феномен отримав назву «зум-рейд»).

Для боротьби з подібними інцидентами в додаток ввели функцію, що дозволяє ведучому конференції перевіряти учасників перед допуском в віртуальний кабінет.

«У Zoom дуже серйозно ставляться до безпеки і цінують довіру користувачів, – йдеться в заяві керівництва Zoom. – Під час пандемії COVID-19 ми працюємо цілодобово, щоб забезпечити зв’язок і функціонування лікарень, університетів, шкіл і підприємств.

Ми цінуємо участь генеральної прокуратури Нью-Йорка і будемо раді надати всю необхідну інформацію».

З’явилися повідомлення, що Zoom не використовує наскрізне шифрування для відеодзвінків і тисячі електронних адрес користувачів «витекли» в мережу

У квітні Юань вибачився за завдані незручності в своєму блозі. «При розробці програми ми не передбачали того, що всього через кілька тижнів абсолютно всі люди в світі почнуть працювати, вчитися і спілкуватися у віддаленому режимі, з дому, – писав він. – Ми визнаємо, що не виправдали очікувань громадськості – та й своїх теж, і не забезпечили належний рівень безпеки і захисту. Я приношу найглибші вибачення і маю намір регулярно розповідати, як саме ми будемо вирішувати цю проблему».

Юань оголосив про серію заходів, спрямованих на посилення безпеки відеоконференцій в Zoom. Він навіть запросив сторонніх експертів, розширивши корпоративну програму пошуку помилок (за допомогою такої програми компанії пропонують грошову винагороду так званим етичним хакерам, щоб ті спробували зламати систему безпеки і знайшли слабкі місця).

Компанія також проводила щотижневі конференції, на яких повідомляла громадськості про вжиті заходи.

Незважаючи на щільний графік, Юань старанно виконує батьківські обов’язки

Юань брав активну участь у баскетбольній кар’єрі свого старшого сина. «У нас в команді 15 дітей. Ерік з першого дня був залучений буквально в усі аспекти тренувань, – розповів колишній тренер Гейб Фодор. – Багато великих шишок ледь знаходять час, щоб побути з дітьми. А цей хлопець ходив не тільки на матчі, але і на тренування».

Юань іноді проводив робочі наради в Zoom під час матчів, в яких грала команда його сина. «Я ставив фоном картинку з пляжем в Санта-Барбарі, і всі думали, що я там, – розповідав він журналу Forbes. – Після наради я прибираю фон, всі бачать, що я сиджу в шкільному спортзалі, і дивуються».

Юань з дружиною і трьома дітьми живе в багатому передмісті Кремнієвої долини

У Юаня двоє синів і дочка. Сім’я живе в містечку Саратога, штат Каліфорнія.

Юань дуже рідко подорожує

Сьогодні Юань використовує Zoom практично для всіх робочих нарад, а у відрядження їздить не частіше двох разів на рік, щоб більше часу проводити з сім’єю. Він також вважає, що літаки завдають шкоди навколишньому середовищу, і це ще одна причина, чому він мало подорожує.

За п’ять років до первинного розміщення акцій Zoom в 2019 році Юань їздив у відрядження лише вісім разів. «Клієнти завжди говорять мені: “Ерік, ми станемо дуже важливими клієнтами, ти повинен приїхати до нас”, – пояснював Юань журналу Forbes. – А я відповідаю: прекрасно, я приїду, але спочатку давайте поговоримо в Zoom». Зрозуміло, після цього ніхто нікуди не їде.

На відміну від багатьох інших мільярдерів, Юань веде скромний спосіб життя

У штаб-квартирі Zoom Юань ділить кабінет з директором відділу з контролю виробництва Одедом Галом. Він водить електромобіль Tesla (його виробник є одним з клієнтів Zoom).

Юань не проти побачити, як підхід до віддаленої роботи назавжди зміниться по всьому світу

Творець Zoom Ерік Юань за пів року заробив понад $12 млрд та потрапив в Forbes - news, people, story, business

«Якби мені зараз було 25, я був би дуже схвильований, – розповів Юань в інтерв’ю The Telegraph. – Але багатство на мене ніяк не вплинуло. Гроші не зроблять мене щасливим».

Юань також додав, що куди більш схвильований можливістю масового переходу людей на віддалену роботу. «Мілленіали росли, розуміючи, що можуть працювати, не приходячи до офісу, – каже він. – Дайте нам ще років десять, мілленіали стануть керівниками компаній, і ця практика стане повсюдною.

Коронавірус – всього лише каталізатор. Рано чи пізно це стане звичайною справою. Світ більше нам не належить. Тепер ним править молодь».

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu