Бізнес, Гроші, Інвестиції, Стартапи

6 способів швидко знайти фінансування для бізнесу

12 Лютого, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Найважливіше питання для починаючого підприємця звучить так: «Як швидко знайти гроші на запуск бізнесу?». Коуч Марк Еймс вибрав шість доступних способів і описав їх переваги та недоліки.

Щоб вибрати найкращий варіант фінансування, задайте собі наступні питання.

6 способів швидко знайти фінансування для бізнесу - startups, investytsiyi, groshi, business6 способів швидко знайти фінансування для бізнесу - startups, investytsiyi, groshi, business
 • Які цілі вашого бізнесу?
 • Скільки вам потрібно грошей і коли?
 • Наскільки серйозний ваш бізнес? На якій стадії розробки знаходиться ваш продукт?
 • Чим ви готові пожертвувати?
 • Який у вас досвід роботи в обраній індустрії? Чи добре ви знаєте ринок і розумієте потреби клієнтів?
 • Ви створювали і інші компанії або це перша? Якщо у вас є досвід, які були підсумки?

Варіанти фінансування

Ви стоїте на перетині безлічі шляхів. Одні з них ведуть до успіху, а інші приховують у собі небезпеку, які можуть уповільнити розвиток, перешкодити вам повністю розкрити свій потенціал і навіть втягнути в неприємну ситуацію. Давайте розглянемо варіанти.

 • Зарплата і гроші, відкладені на хобі. Цей шлях найменш ризикований. Він ідеально підходить для бізнесу, який не вимагає великих початкових вкладень. Недоліком є те, що цей маршрут може виявитися довшим, так як ви зможете присвячувати бізнесу лише кілька годин в день. Для цієї подорожі потрібно набратися терпіння, але це буде найбільш спокійна поїздка без стресу.
 • Заощадження. У вас є гроші в банку? Ви можете взяти їх. Добре те, що кошти доступні відразу ж. Недоліком – і причому великим – є те, що ви йдете на серйозний ризик, знімаючи з ощадного рахунку занадто багато грошей. Якщо ви або ваш близька людина захворіє, отримає травму або втратить роботу, у вас не буде подушки безпеки. Перш ніж приймати таке рішення, обговоріть його з родиною.
 • Сім’я і друзі. Хто сказав, що не можна змішувати приємне з корисним? Ви вірите в свою компанію, ви провели дослідження і склали надійний бізнес-план. У будь-якому випадку, друзі і члени сім’ї дізнаються про вашу компанію і вплинуть на неї – так чому б не дати їм можливості стати частиною бізнесу і вкласти в нього гроші? Але якщо щось піде не так і у вас з’являться розбіжності (а вони завжди з’являються), то ситуація може стати дуже неприємною. Ваш бізнес коштує того, щоб ризикувати відносинами з близькими? Цей шлях може зміцнити зв’язки як ніщо інше або повністю зруйнувати їх.
 • KickstarterЦе платформа для залучення коштів в інтернеті. Більше 17 млн осіб отримали на ній $ 4,7 млрд. Сказати, що це дивовижна можливість, значить не сказати нічого. Але на Kickstarter дуже висока конкуренція, для залучення фінансування доведеться багато працювати. Тільки близько 37% проектів отримують там гроші, а більшості успішних ідей дістається менше $10 тисяч. Хоч ви і можете стати одним із щасливчиків та отримати істотну суму, більш імовірно, що ви витратите багато зусиль і не отримаєте негайної фінансової винагороди, якщо взагалі отримаєте. Проте, цей досвід в будь-якому випадку буде корисний.
 • Бізнес-ангели або венчурні інвестори.В цьому випадку ви можете отримати багато грошей, на відміну від кредиту, віддавати не доведеться. Вже один цей факт робить такий варіант привабливим. Крім того, бізнес-ангел майже напевно стане ще і вашим наставником і допоможе досягти таких темпів, яких би ви не домоглися самостійно. Бізнес-ангели вкладають власні гроші і, ймовірно, зможуть запропонувати менше, ніж венчурні інвестори. Вони також вважають за краще вкладатися в стартапи на більш ранніх стадіях. Венчурні інвестори зазвичай дають не свої гроші, а гроші великих компаній, на яких вони працюють. Вони готові пропонувати більші суми, але, як правило, інвестують на більш пізніх етапах, щоб зменшити ризики. Вони також зазвичай не діють як наставники. І бізнес-ангели, і венчурні інвестори беруть частковий контроль над вашим бізнесом.
 • Кредит для малого бізнесу. Цей варіант може бути розумним кроком або справжнім головним болем. Незалежно від того, який у вас кредитний рейтинг, великий дохід або його взагалі немає, кредит ви отримаєте, і досить швидко. Основним недоліком є те, що ви повинні повернути суму позики з відсотками. Як правило, чим менше кредит, тим вище процентна ставка. З огляду на, що більшість компаній зазнають невдачі, це великий ризик. Виберіть цей шлях тільки в тому випадку, якщо у вас є надійний бізнес-план, ви добре вивчили ринок і впевнені, що у вас все вийде.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu