Діти, Новини

Навчати дітей цифрової грамотності краще, ніж забороняти гаджети – думка Wired

16 Лютого, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Видання Wired розповіло про те, чому навчати дітей цифрової грамотності краще рішення, ніж зовсім забороняти користуватися гаджетами. 

У світі фейковий новин, дискримінації та інтернет-буллінгу багато батьків зі зрозумілих причин стежать за екранним часом своїх дітей. Більшість з них встановлюють суворі обмеження. Однак дослідження показують, що перш ніж використовувати такий підхід, слід подумати двічі.

В епоху цифрових технологій базові навички цифрової грамотності – новий алфавіт. Перш за все потрібно навчити дітей критично оцінювати якість контенту всіх засобів масової інформації.

Як навчити цифрової грамотності

Почніть з раннього віку . За словами психологів діти молодше 7 років не можуть розуміти приховані наміри, які стоять за рекламою. Через це переконання, фахівці з цифрової грамотності довгий час ігнорували цю вікову групу. Однак, основи варто отримати ранні роки.

Наприклад, під час перегляду реклами з дитиною можна пограти в гру «Що вони намагаються продати?» – хто першим в сім’ї вгадає, що саме ролик намагається продати.

Поговоріть про конфіденційність. Для цього можна створити ситуацію для обговорення. Наступного разу, коли ви зробите з дитиною спільний знімок, запитайте його, чи можна опублікувати пост в соціальних мережах. Скористайтеся цією можливістю щоб поговорити про приватність.

Слідкуйте за соціальними мережами своїх дітей. Важливо стежити за акаунтами дітей, щоб зуміти вчасно помітити проблему і більш детально обговорити цифрову грамотність.

Надмірне використання соціальних мереж також пов’язано з депресією, занепокоєнням та іншими проблемами психічного здоров’я. Тому, домовтеся з дитиною про деякі обмеження в часі, який вони проведуть за переглядом стрічки.

Навчіть перевіряти новини на достовірність. Дослідження показують, що інтернет-користувачі рідко можуть відокремити факти від фейків.

У 2017 році в звіті  організації Common Sense Media, яка пропагує цифрове освіту, встановили, що 44% дітей у віці від 10 до 18 років не можуть точно відрізнити помилкову інформацію від реальної.

Для того, щоб навчити цьому дітей, розкажіть як перевірити інформацію за допомогою інших джерел. Простіше кажучи, навчіть їх фактчекінгу. Не можна розповідати про факти та ситуації в наказовому тоні.

Авторитарне «тому що я так сказав» пов’язують зі зниженою успішністю і поганим емоційним станом.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu