Бізнес, Новини

Вчимося на чужих помилках: чому бізнес McDonald’s провалився в Ісландії

05 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

У 2009 році мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s закрила всі свої точки в Ісландії. Незважаючи на початковий успіх бренд не зумів вижити в цій країні – розбираємося, що ж пішло не так.

У McDonald’s понад 37 тисяч ресторанів в 120 країнах. Вартість бренду оцінюється в $126 мільярдів, і мережа ресторанів швидкого харчування постійно розширюється, відкриваючи сотні нових точок щорічно.

Вчимося на чужих помилках: чому бізнес McDonald's провалився в Ісландії - news, businessВчимося на чужих помилках: чому бізнес McDonald's провалився в Ісландії - news, business

Але в Ісландії компанія не знайшла такого успіху. У 2009 році вона вирішила закрити всі свої ресторани в країні. Чому ж McDonald’s пішов з Ісландії? Давайте розберемося.

Причина № 1: пропав стартовий хайп навколо бренду

У 1993 році компанія McDonald’s відкрила свій перший ресторан в Ісландії і зустріла дуже позитивну реакцію місцевих жителів. Ажіотаж був такий, що навіть тодішній прем’єр-міністр Девід Оддсон зайшов туди купити бургер.

Про відкриття ресторану писали в усіх новинах. Люди стояли в чергах, щоб спробувати закордонний фастфуд. Ну, а чому б і ні, раз там побував навіть прем’єр-міністр?

Вихід McDonald’s на ісландський ринок також означав, що країна позбулася статусу ізольованого регіону. Уряд і народ бажали йти назустріч глобальному ринку.

Але через деякий час McDonald’s всім набрид. Тим більше, що потім в країні відкрилося кілька ресторанів Burger King і KFC, які зайняли свою нішу. McDonald’s став черговим фастфуд-рестораном, і початковий ентузіазм просто пропав.

Причина №2: глобальна економічна криза вивела багато компаній з бізнесу

Від кризи 2008 року постраждали багато країн, і компанії всіляко намагалися вижити. По Ісландії він вдарив дуже сильно – там не тільки обрушився ринок акцій, а й закрилися три найбільші банки країни. Більшість місцевих бізнесів було на межі банкрутства, а люди були дуже незадоволені. Можливо, саме тому керівники McDonald’s вирішили закрити бізнес в країні.

Вчимося на чужих помилках: чому бізнес McDonald's провалився в Ісландії - news, business

Причина №3: ​​через стрибок курсу валют сильно зросла ціна імпортних продуктів

Під час економічної кризи сильно впала вартість офіційної валюти країни – ісландської крони. Очевидно, що особливості географічного положення Ісландії не відчувають прихильності вирощування інгредієнтів для бургерів, тому доводилося використовувати імпортні продукти.

Раніше постачальником цих інгредієнтів була Німеччина, але через велику різницю в валютах вартість імпорту стала занадто високою.

Причина №4: впав прибуток (не дивлячись на підвищення цін)

McDonald’s не могла домогтися бажаного прибутку в Ісландії. Компанія підвищила ціни на свої продукти, але хоч це не відлякало відвідувачів, все одно виручка була дуже маленькою. Як сказав Джон Гардар Огмундсон, активно брав участь тоді в розвитку мережі ресторанів McDonald’s в країні: «Кілограм цибулі, привезеного з Німеччини, ми купували за ціною пляшки хорошого віскі».

Причина №5: McDonald’s потрібно було краще контролювати свої фінанси

2008 рік був важким роком в плані економіки. Але компанії, які вміють грамотно розпоряджатися своїми грошима, змогли його пережити. Деякі з них звернулися до традиційних позик від місцевих кредитних установ, а не банків. Ймовірно, McDonald’s вирішила просто покластися на фінансову підтримку банків – а вони розвалилися під час кризи.

Ми любимо статті про те, як якась компанія заробила $ 10 мільйонів або продала понад 100 тисяч одиниць товару. Але історії невдач так само важливі, як і історії успіху.

McDonald’s, один з найпотужніших брендів, зазнав невдачі в Ісландії як через зовнішні обставини, так і з-за внутрішніх проблем. Приблизно те ж саме відбулося і з Starbucks в Австралії – і для власників бізнесу важливо винести уроки з досвіду цих великих компаній.

Головне – вчитись на невдачах та не повторювати тих самих помилок, які допущені іншими підприємствами.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu