Діти, Жінки, Новини

10 порад для батьків, які опинилися на карантині з дітьми

25 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Зараз багато сімей постійно перебувають разом, оскільки дорослих переводять на віддалену роботу, а дітей – на віддалене навчання. Здається, що в таких умовах складно не посваритися, але при правильному підході карантин може пройти безболісно і навіть зблизити батьків і дітей. Ось що для цього потрібно зробити.

Розвійте міфи про коронавірус

Дітей можуть лякати історії про COVID-19, які вони чують від друзів або в новинах. Дайте відповідь на всі їхні запитання і розкажіть, як захиститися від цієї хвороби. Будьте готові до того, що розмова з підлітками та студентами виявиться складнішою: багато хто з них сприймають скасування занять як можливість провести час з друзями та не хочуть залишатися вдома, не дивлячись на потенційну небезпеку зустрічей.

Придумайте приємні заняття для всієї родини

Люди часто скаржаться, що їм не вистачає часу на сімейні розваги. Карантин – це відмінна можливість нарешті зайнятися приємними справами: разом спекти пиріг, пограти в настільні ігри, подивитися фільм і так далі.

Встановіть розклад

Визначте час для сну, їжі, відпочинку, роботи та навчання. Графік необов’язково повинен бути жорстким, але постановка певних цілей – наприклад, виконання домашніх завдань до полудня – дозволить залишити більше часу для розваг. Щоб допомогти дітям перейти в навчальний режим, варто одягнути та причесати їх так само, як і для школи.

Займіться фізичними вправами

Важко виділити час на тренування, коли вся сім’я дома і потребує вас, але навіть 20 хвилин фізичних вправ здатні поліпшити самопочуття на весь день.

Обладнайте місце для роботи

Якщо у вас немає кабінету, виділіть місце для роботи – це може бути ціла кімната або просто стіл, що стоїть у кутку. Зробіть це місце комфортним: подбайте про хороше освітлення і поставте поруч улюблену кімнатну рослину або приємну фотографію.

Розподіліть час з чоловіком так, щоб у кожного з вас була можливість спокійно взяти участь в робочій розмові та відповісти на електронні листи. Люди, які виховують дітей самі, можуть звернутися за допомогою до старшої дитини. Пам’ятайте, що при необхідності дітей завжди можуть зайняти мультфільми. Не звинувачуйте себе за використання цього способу – іноді це єдиний можливий вихід.

Розподіліть домашні обов’язки

Коли вся родина перебуває вдома, готувати та прибирати доводиться набагато частіше. Щоб все це не лягло на плечі однієї людини, можна створити графік домашньої роботи та визначити, хто і коли готує, миє посуд, чистить ванну і так далі. Допомагати можуть навіть найменші діти: їм під силу протирати дверні ручки та вимикачі вологими серветками.

Запропонуйте дітям почитати класику

Карантин – вдалий час для читання класичної літератури, від якої дітям легко відволіктися у звичайних умовах. Запропонуйте книги, які самі любили в дитинстві. Якщо їх немає вдома, зробіть замовлення в інтернет-магазині – діти будуть раді отримати таку посилку.

Зробіть відеодзвінки регулярними

Зазвичай ми говоримо дітям проводити менше часу в соціальних мережах, але в нинішніх умовах відеодзвінки друзям, бабусям, дідусям та іншим родичам підуть тільки на користь, через те, що зменшать відчуття ізольованості від зовнішнього світу.

Знайдіть варіанти прогулянок

Дітям складно довгий час перебувати під замком, тому важливо відправляти їх на свіже повітря. Після виконання домашніх завдань вони можуть гуляти з собакою, ходити в магазин або хоча б просто проводити час на балконі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu