Гаджети, Новини, Технології

Гаджети для навчання, бадьорості та продуктивності

30 Березня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Замість того, щоб нескінченно сперечатися про користь чи шкоду гаджетів, треба просто зрозуміти, які можливості вони нам дають, і навчитися безпечно та ефективно використовувати їх у своєму повсякденному житті. Особливо під час карантину – перехід освіти в онлайн неминучий.

Розповім, як організувати власне «технологічне середовище», яка буде допомагати добре запам’ятовувати та структурувати нову інформацію та які гаджети допоможуть вчитися на «відмінно»

Гаджети першої необхідності: смартфони, планшети, ноутбуки

Робочий простір сучасного школяра важко уявити без комп’ютера або ноутбука. Для багатьох підлітків це головний помічник у навчанні та творчості. В нашій школі деякі учні воліють працювати з гаджетами та на уроках: замість того, щоб носити важкі підручники, вони користуються навчальними матеріалами, завантаженими на планшет. Вчителі школи заохочують інтерес школярів до нових технологій і не відстають самі: замість звичайних презентацій, вони використовують сучасні відеоуроки та інші медіа-ресурси.

Багатьом старшокласникам подобається готуватися до ДПА та ЗНО на планшетах або смартфонах. Ці пристрої мобільні та дозволяють тренуватися у вирішенні тестових завдань буквально на ходу. Наприклад, можна вирішувати вправи та тести онлайн. Можливість самоперевірки дає змогу зрозуміти, які тематичні блоки вимагають повторення.

Але не варто забувати, що тренуватися з паперовими бланками теж важливо, тому що зараз на іспиті відповіді треба записувати в спеціальні форми. Неправильне або неуважне заповнення бланків може коштувати випускнику дорогоцінних балів. Тому ми наполягаємо, щоб учні пам’ятали про баланс онлайн і офлайн занять.

Гаджети, які допомагають зосередитися

Дослідження показують, що постійне перемикання уваги негативно впливає на пізнавальні здібності підлітків. Але є гаджети, які спеціально розроблені, щоб допомогти сконцентруватися і відгородити себе від зайвої інформації.

Експериментально доведено, що на здатність до концентрації впливає рівень навколишнього шуму. Якщо тобі доводиться готуватися до навчальних занять в шумних приміщеннях, можна купити навушники з активним шумоподавленням. Такі навушники вловлюють зовнішні шуми та генерують звукові хвилі з тією ж амплітудою, але з перевернутою фазою. При накладенні, такі хвилі гасять один одного, в результаті в них «чути» тишу.

Якщо школяр багато читає з комп’ютера, я б порадив перейти на електронні пристрої з технологією електронного чорнила (e-ink). По-перше, функціонал електронної книги не дає відволікатися на інтернет або соціальні мережі. По-друге, технологія електронного чорнила дозволяє очам не так сильно втомлюватися в процесі роботи, що корисно для здоров’я зору.

Простий інструмент для занурення в стан концентрації – знаменитий таймер «Pomodoro». Це техніка управління часом полягає в тому, що навчальні або робочі завдання розбиваються на 25-хвилинні активні фази, звані «помідори», вони чергуються з короткими перервами. Для максимальної ефективності творець методу рекомендує використовувати механічний таймер, щоб не відволікатися на інші гаджети, але існує величезна кількість електронних додатків, заснованих на цьому ж принципі. Дана техніка може виявитися корисною для старшокласників і студентів, у яких може накопичуватися багато різнорідних завдань, один список яких може викликати стан паніки або прокрастинації. Для дітей молодшого шкільного віку цей інструмент не підійде: якщо вони увійшли в стані концентрації, то краще їм не відволікатися і пробути в цьому продуктивному режимі стільки, скільки буде потрібно.

Гаджети для бадьорості, активності, здоров’я

Запорука успішного навчання – не тільки час, проведений за інтенсивними заняттями або цілеспрямованою підготовкою до іспитів, а й активне, насичене різними враженнями життя, в якій є місце різним формам фізичної активності та творчості.

За балансом інтелектуальної та фізичної активності допоможуть стежити розумні годинник і фітнес-браслетиЦі гаджети призначені для відстеження фізичної активності та тривалості сну. Деякі моделі розроблені спеціально для дітей і підлітків та можуть мотивувати школярів більше рухатися завдяки системі нагород і значків за досягнення певних цілей.

Щоб мозок працював швидко та ефективно, треба пити багато води. Встановивши на смартфон додаток, який буде нагадувати вам про необхідність випити склянку води, і слідуючи його рекомендаціям, ви зможете запам’ятовувати швидше, довше залишатися активним і бадьорим.

Безумовно, не існує «хороших» і «поганих» гаджетів, але те, як ми ними користуємося, може зробити їх корисними або небезпечними. Важливо свідомо підходити до роботи з електронними пристроями, розуміючи переваги й ризики життя в «цифровому світі». Уміння збалансувати свій розпорядок дня і повноцінно відпочивати від роботи з гаджетами – важливе уміння, удосконалювати яке ніколи не пізно. Воно принесе вам впевненість і успіх в навчанні, бізнесі та творчих проєктах.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu