Життя, Новини, Поради

Як заснути за 2 хвилини в будь-якій ситуації – метод американських військових пілотів

03 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Безсоння і недосипання ще нікому не йшли на користь. Якщо ви ворочаєтеся і не можете заснути через призначену на завтра зустріч або нараду – спробуйте метод американських військових льотчиків, який дозволяє «відключитися» всього за 2 хвилини. Ось як це зробити.

Метод Бада Вінтера

Під час Другої світової війни американські військові помітили, що з-за недосипу льотчики-винищувачі допускали трагічні помилки та гинули. Тому завдання забезпечити бойовим пілотам достатній відпочинок стало питанням життя і смерті.

Розробку і тестування наукового методу «навчання» сну доручили лейтенанту ВМС Баду Вінтеру. У минулому він був успішним футбольним тренером і у співпраці з професором психології розробив спосіб релаксації для спортсменів в умовах стресу.

Метод Бада Вінтера повністю виправдав себе: через всього 6 тижнів тренувань 96% пілотів засипали протягом 120 секунд. Навіть на тлі стрілянини, випивши каву і в положенні сидячи.

Виберіть зручну позу

Якщо ви вже в улюбленому ліжечку, цей пункт можете пропустити. Але якщо ви в іншому місці – виберіть найзручніше положення з можливих (наприклад, в машині відкиньте спинку сидіння, а в конференц-залі – знайдіть найзручніший стілець).

Розслабте обличчя

Це ключовий момент у всьому процесі. Лице людини складається з 43 м’язів – і багато в чому саме від них ваше тіло дізнається про стрес (або, навпаки, отримує фізіологічний сигнал, що все в порядку – можна спати в безпеці). Тому закрийте очі та розслабте лоб, щоки, язик та нижню щелепу – нехай з них піде напруга. Після цього ви помітите, що дихання само собою стає глибше і повільніше. Тепер переконайтеся, що ваші очі теж розслаблені, – жоден з 6 м’язів очниці не повинен бути напруженим.

Опустіть плечі

Відчуйте їх тяжкість і повністю «опустіть» – ніби вони падають до ваших ніг. Розслабте задню поверхню шиї. Глибоко вдихніть і повільно видихніть, скидаючи напругу

Тепер перейдіть до ваших рук: відчуйте, як вони стають важкими та розслабляються. Правшам краще зосередитися спочатку на правому біцепсі, лівшам – відповідно, на лівому. Якщо розслабити м’язи не виходить – сильно напружте їх та спробуйте знову. Виконайте все те ж саме з кистями рук.

Розслабте ноги

Відчуйте, як ви відпускаєте правий квадрицепс і він тяжчає. Потім повторіть це з правою ікрою, кісточкою і стопою і перейдіть до лівої сторони тіла.

Очистіть свій розум на 10 секунд

Тепер, коли ви повністю розслабили своє тіло, залишається лише відключити свій мозок (це схоже на вимикання вашого iPhone, коли йому потрібно кілька секунд до повної зупинки всіх процесів). Вкрай важливо уникати будь-яких думок, що мають на увазі рух (на кшталт «Мені потрібно забрати речі з хімчистки завтра»), – вони мимоволі провокують мікроскрочення в деяких м’язах.

Вінтер пропонує кілька способів швидко очистити розум. Наприклад, уявіть, що теплим весняним днем ​​ви лежите в каное, що пливе по спокійній гладі озера. Ви дивитесь вгору на синє небо, де ліниво пливуть хмари. Або уявіть, що лежите в великому чорному оксамитовому гамаку і всюди, куди не кинете погляд, – темрява. Не дозволяйте іншим думкам порушити вашу «картинку» – просто сконцентруйтеся на ній, втримайте образ в розумі й насолодіться ним протягом 10 секунд. Інший спосіб – просто повторювати «Не думай … не думай … не думай». Знову ж таки, потрібно затримати ненадовго це стан в розумі, не допускаючи інших думок.

Ось і все: якщо ви повністю розслабили тіло і звільнили свідомість не менше ніж на 10 секунд – обов’язково заснете. Приємних снів!

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu