Бізнес, Історії, Новини, Спільнота, Стартапи

Як потрапити в топи на Kickstarter: чек-лист від стартапу UGEARS, що зібрав $1,3 млн

04 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Чому Kickstarter?

Чому бейкери підтримують ваш проєкт? Тому що цікавляться новим і інноваційним, хочуть бути причетними до успіху, мріють отримати технологічну новинку першими у світі. 

Для пошуку нових гаджетів такі люди використовують, в тому числі, і платформи краудфандингу. У світі їх десятки. Ми вибрали найбільші: Kickstarter і IndieGoGo, тому, що тут найбільша та активна аудиторія. 

Як потрапити в топи на Kickstarter: чек-лист від стартапу UGEARS, що зібрав $1,3 млн - startups, community, news, story, businessЯк потрапити в топи на Kickstarter: чек-лист від стартапу UGEARS, що зібрав $1,3 млн - startups, community, news, story, business

Kickstarter – лідер серед краудфандингових платформ. За допомогою неї стартапи зібрали майже $4 млрд доларів. Сьогодні там зареєстровано 15 млн бейкерів – це грандіозна аудиторія, в якій завжди можна знайти людей, яких зацікавить ваш проєкт.

5 основних правил розміщення на Kickstarter

 • Не всі проєкти можна виставляти на краудфандингові майданчики. У них свої правила, за порушення яких проєкт можуть закрити модератори та підготовча робота буде втрачена. Тому дуже важливо перед стартом проєкту ознайомитися з правилами Kickstarter.
 • Проєкт повинен бути чесним і дуже чітко презентовано. Якщо ваш продукт поки на стадії розробки або поки у вас тільки прототип, чесно вкажіть це. Не потрібно говорити, що у вас вже готовий продукт. Не обманюйте людей, вони цього не люблять. Говоріть чітко і тільки правду.
 • На Kickstarter – не благодійна організація і тут не можна надавати право власності, виділяти частки в бізнесі та ін.
 • Є заборонені продукти. До них відносяться: алкоголь, наркотики, зброю та ін. Також не можна розміщувати продукти з ГМО, тварин.

Що робити перед запуском кампанії на Kickstarter

 • Попередня підготовка – 80% успіху кампанії. Тому заздалегідь проаналізуйте проєкти вашої тематики, які виставлялися на Kickstarter. Так ви зрозумієте, чи дійсно ваш продукт цікавий, унікальний. Навіть на основі тільки цієї інформації можна спрогнозувати можливий бюджет, який реально зібрати на Kickstarter.
 • Оцініть потужності виробництва. Продумайте різні сценарії – від найгіршого до найуспішнішого – і порахуйте, наскільки ви матеріально готові виконати свої зобов’язання. Наскільки готові ваші підрядники та постачальники до можливих обсягів? Чи готове обладнання, щоб реалізувати всі замовлення і вчасно їх відправити?
 • Продумайте терміни, в які зобов’язуєтеся виконати свої зобов’язання. Завжди бувають форс-мажори. Причому вони можуть трапитися абсолютно несподівано. Тому вказуйте терміни виконання з запасом часу.
 • Подумайте про логістику. Це надзвичайно важлива і досить затратно. Тому вивчіть можливих логістичних провайдерів і продумайте регіони, в які будете робити доставку.
 • Знайдіть креатив (creator) для вашого проєкту. Створити кампанію на Kickstarter можуть не всі. Тільки фізичні особи з певних країн, таких як США, Канада, держави ЄС. Українці та білоруси розмістити проєкт не зможуть. Ми – компанія українська, тому користувалися послугами посередника – компанії в Маямі. Почали працювати з нею ще до першої кампанії та співпрацюємо досі.
 • Щоб знайти посередника, погугліть та орієнтуйтеся на відгуки. Корисно поспілкуватися з іншими клієнтами, кампанії яких починав посередник. Просити закордонних друзів стати креаторами можна, якщо ви їм довіряєте. Адже вони можуть і видалити вашу кампанію. 
 • Заведіть PayPal-акаунт. Він дозволяє легко повернути кошти, якщо раптом виникне така необхідність. Вам не доведеться платити високі комісії банкам, платежі проходять швидко, а доступ до системи є у 70% жителів планети.
 • Зробіть хорошу презентацію. Розкажіть якомога більше інформації про свою компанію та продукт. Подавайте інформацію ясно, логічно і максимально чесно, щоб бейкери перейнялися вашою ідеєю. Важливо розповісти про цілі та плани на майбутнє.
 • Додайте чіткий тайм-лайн. Тобто пропишіть всі стадії розробки вашого проєкту: що ви будете робити із зібраними коштами, коли плануєте виробництво, тестування, розробку упаковування і, власне, доставлення продукту.
 • Продумайте PR-стратегію. Дуже важливо працювати з медіа. Підготуйте список профільних медіа та онлайн-ресурсів, які можуть про вас написати. Якщо хоча б кілька ЗМІ про вас напише, отримаєте додатковий трафік і додаткових бейкерів, які підтримають вашу кампанію.
 • Kickstarter дає зазвичай 50-60% трафіку проєкту. Решта – ваша робота. Крім ЗМІ та блогерів можна використовувати рекламу в соцмережах – тут все залежить від ваших цілей в конкретній ситуації. 
 • Починати просування стоїть за 3-4 тижні до старту кампанії.  Щоб за вашим продуктом «стояла черга». Тоді відразу після старту статистика збору піде вгору. Це важливо для потрапляння в топи Kickstarter. Та й просто приємно спостерігати, як раз у хвилину хтось підтримує ваш продукт. 
 • Подумайте про нагороди для перших бейкерів. Це можуть бути якісь бонуси або продукт за зниженою ціною. При формуванні ваших нагород можна робити різні комбінації, щоб максимально задовольнити побажання та інтерес бейкерів до продукту. Ми, наприклад, дозволяли додати в замовлення секретну модель. Елемент інтриги відмінно спрацював. 
 • Вивчіть розділ Handbook. Це – стартова енциклопедія Kickstarter, де можна знайти відповіді на багато важливих питань. Ще дуже цікавий розділ – Campus, де ментори або креатори, які створювали успішні проєкти, дають поради щодо тих чи інших питань. У Campus все це представлено в розрізі «питання-відповідь» і в режимі активної дискусії. 
 • Вивчіть Kicktraq. Це ресурс, який збирає дуже детальну аналітику кожної кампанії на Kickstarter. Динаміку приходів бейкерів, кількість залучених коштів по днях, коментарі та всі статті з посиланнями на цю кампанію. Допомагає оцінити нішу і знайти нові точки зростання. 

Чого робити не варто?

За статистикою близько 40% проєктів на Kickstarter завершилися успішно. Середній чек кожного проєкту – $11 000. 700 проєктів у 2017 році зібрали більше $100000. А що з іншими 60%? Вони могли допустити одну з наступних помилок: 

 • Занадто велика сума збору. При розміщенні проєкту вказуйте суму, яку необхідно зібрати. Вона може бути будь-яка, але якщо ви зберете хоча б на $1 менше, ваш проєкт буде анульований. Ви не отримаєте зібрані кошти. Тому тут важливо не переоцінити свої сили та зібрати більше, ніж планували, а не навпаки.
 • Погане оформлення. Люди «люблять очима», тому максимально продумайте цільову аудиторію і максимально яскраво, барвисто і захопливо уявіть свій продукт. Це саме той випадок, коли краще звернутися до професіоналів відеовиробництва. 
 • Відсутність комунікацій. Не ігноруйте повідомлення та коментарі. Будьте дуже лояльні та відповідайте оперативно. Про новий продукт завжди багато питань і бейкерам важливо отримати на них відповіді. 
 • Занадто короткі терміни доставки. Краще вказати термін трохи більше продумано, із запасом, ніж спізнитися з виконанням своїх зобов’язань. Це відверне від вас лояльних покупців. 

Пара порад наостанок

 • Важливо розуміти, що оплата бекерів знімається не коли вони тиснуть на кнопку «підтримати», а коли кампанія успішно завершилася. Протягом 10 днів Kickstarter робить кілька спроб, щоб зняти оплати. Врахуйте, що зніметься менша сума. 
 • Завжди буде 1-2% невдалих транзакцій в силу деяких причин: недостатньо грошей на карті, вказали неправильно номер карти або вийшов термін дії. Крім того, Kickstarter бере 5%-ву комісію при виведенні коштів на рахунок. Ще 2-3% – комісія платіжної системи Stripe. Так що якщо ви зібрали $100 000, реально на рахунок прийде $91-92 тис. 
 • Оптимальна тривалість кампанії: 30-35 днів. За цей час люди встигнуть прийняти рішення, чи потрібен їм ваш продукт. Завжди є частина бейкерів, які відкладають покупку на потім. З таким терміном вони, швидше за все, встигнуть прийняти рішення. 
 • Можна робити коротші кампанії, хоч на тиждень. А можна вибрати та термін більше. Обидва варіанти не надто гарні. У першому випадку є ризик, що багато хто не встигне помітити ваш продукт і прийняти рішення про покупку. У другому – потрібно мати кілька ліній комунікацій і зацікавлювати бейкерів постійно, тому що після 60 днів більшість можуть забути, що вже підтримали ваш проєкт.
 • Kickstarter підтримує активні проєкти, включає у свої тематичні розсилки. Щоб в них опинитися, в перші дні після старту кампанії ми постійно стежимо за повідомленнями, коментарями та дуже оперативно на них відповідаємо. Саме на цю роботу виділяємо весь час дня та особливо ночі. Тому що багато бейкерів живуть в США і коли у нас ніч, у них – день. 
 • У комунікації важливо бути відкритими та доброзичливими. Бейкери зазвичай – захоплені люди, з ними приємно спілкуватися. Тому робіть класні продукти, будьте чесними та відкритими. Виділіть ресурсів з запасом і не зупиняйтеся при перших невдачах.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu