Бізнес, Новини, Технології

Впроваджуй Agile: навіщо цей інструмент компаніям не з IT

15 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

IT-індустрія починає втрачати свою монополію на Agile. Про це говорить статистика дослідження «Agile». У 2017 році число Agile-команд, які виробляють матеріальні товари, становило 5% від загального числа респондентів, а у 2019 році – вже 9%. Також за підсумками минулого року майже у два рази в порівнянні з 2018 зріс відсоток Agile-практиків з важкої промисловості (до 4,5%).

Зростаюча увага компаній «не з IT» до Agile-підходів пояснюється тим, що багато галузей потрапили в ситуацію високої невизначеності, а Agile традиційно має попит саме в таких умовах.

Впроваджуй Agile: навіщо цей інструмент компаніям не з IT - tech, news, businessВпроваджуй Agile: навіщо цей інструмент компаніям не з IT - tech, news, business

Ця методика народилася всередині IT-індустрії, тому що в ній як в порівняно новій сфері довгий час не було алгоритму дій, які гарантують успіх, що вимагало постійних експериментів зі швидким зворотним зв’язком.

В останні роки компанії з багатьох індустрій – фінансового сектора, телекомунікацій та навіть важкої промисловості – зіткнулися з проблемою, яку можна сформулювати так: з’являються нові способи вирішення завдань, які раніше вирішували тільки ці компанії, через що знижується маржинальність їх послуг.

Тому компанії роблять ставку на підвищення маржинальності не шляхом оптимізації того, що вони вже роблять, а шляхом розширення продуктової лінійки: переходу з виробництва напівфабрикатів на виробництво повного циклу (важка промисловість) або створення цілих сервісних екосистем (фінанси, телеком). Зрозуміло, приймаючи таке рішення, вони потрапляють в ситуацію високої невизначеності.

Всі конкретні переваги Agile, про які піде мова нижче, – наслідки його головної фундаментальної властивості: це інструмент, який дозволяє швидко перевіряти гіпотези.

Виробничі підприємства використовують адитивні технології та багатопрофільне обладнання, щоб швидше виготовляти вироби: це дозволяє швидко створити прототип продукту – за кілька годин або днів – і почати збирати зворотний зв’язок від потенційних клієнтів.

У будівництві використовуються VR-технології, які дозволяють детально змоделювати майбутню будівлю, показати споживачу і внести корективи до початку реального будівництва.

Компанії з виробництва харчових продуктів організовують експериментальні зони в супермаркетах і магазинах біля будинку, щоб в рази прискорити експерименти зі смаком товару, дизайном пакування і комунікацію зі споживачами та в режимі реального часу отримувати інформацію про реакцію ринку на зміни в продукті.

  • Agile прискорює процес постачання і виведення продукту на ринок. Це основна мета, яку переслідують компанії, що наважуються на Agile-трансформацію. Цієї мети у 2019 році досягли 55% учасників нашого дослідження, а в телекомунікаційній галузі у 2019 році істотно зріс відсоток компаній, яким вдалося прискорити постачання продуктів (з 51% до 66%). Успішне досягнення цього результату відзначають 47% респондентів вже на етапі пілотування, 60% – на етапі впровадження в усій організації, 75% – після впровадження Agile.
  • Agile допомагає підвищити якість продукції в усіх галузях. 43-48% респондентів відзначили суттєве зростання якості. Але варто зауважити, що представники фінансової та телекомунікаційної галузей пред’являють до цього показника підвищені вимоги (61-62%), тому їх очікування тут не виправдовуються.
  • Agile підвищує прозорість робіт і покращує управління часто мінливими пріоритетами. Перше відзначили 70% респондентів, друге – 73%. Це не дивно, адже Scrum, Kanban і інші Agile-підходи припускають як візуалізацію робіт, так і наявність ітерацій, за підсумками яких легше поміняти пріоритети, ніж в негнучкому процесі.

Короткі рекомендації по впровадженню Agile

Як показало останнє дослідження, на Agile-трансформацію йде від року до трьох: 41% компаній переходять від пілотування Agile до масштабування на всю організацію за рік або швидше, 42% компаній – успішно завершують трансформацію за два-три роки.

Проводити Agile-трансформацію компаніям з усіх галузей заважають практично одні й ті ж фактори: недосвідченість, корпоративна культура, недостатнє навчання (особливо в IT й виробничих компаніях), низький рівень співпраці (особливо в телеком-компаніях).

Що стосується факторів, які, згідно з відповідями респондентів, допомагають впровадженню Agile, то в IT успіху масштабування сприяють підтримка більшістю співробітників і узгодженість процесів і практик, у фінансовій сфері – внутрішні тренінги та власні Agile-коучі, в телекомі – зовнішні тренери та консультанти.

Однак найважливіша перешкода, яку треба подолати компанії, яка хоче перейти на роботу по Agile, – це старий принцип функціонування організації, при якому кожен фахівець відповідає тільки за свою вузькоспеціалізовану ділянку роботи.

Як отримати максимум

При переході на Agile потрібно навчити компанію новому принципу, при якому над створенням прототипу продукту працюють крос-функціональні підрозділи, що охоплюють фахівців всіх відділів. Пояснити, що для швидкої та ефективної роботи потрібна експертиза кожного і взаємодія всіх з усіма: в іншому випадку при поганій комунікації між різними фахівцями ми отримаємо поганий продукт.

Потрібно поміняти мислення людей в компанії, щоб вони розуміли: важлива не кожна конкретна функціональна робота, а кінцевий результат.

Оскільки у кожної галузі та компанії – своя специфіка, не існує єдиного рецепта розвитку. Але є один дуже зрозумілий напрямок, в якому потрібно рухатися: оскільки переходячи на Agile ми потрапляємо в ситуацію високої невизначеності, то і сам перехід потрібно вести відповідно до принципів Agile. Тобто шляхом швидкої перевірки гіпотез і проведення експериментів.

А нам точно потрібен Agile?

Одна з найбільших пасток, в яку ви можете потрапити – розглядати Agile як панацею, здатну допомогти вам виконувати більше роботи за менший час. Agile – це руйнування жорстких структур, які не дозволяють людям виконувати свою роботу найкращим чином. Тому більшості сучасних компаній варто знати про цей підхід і по можливості застосовувати його на практиці.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu