Маркетинг, Новини, Поради

Як придумати найкращу назву бренду: практичні поради

07 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Знайти ідеальне ім’я для бренду нелегко. Щоб вибрати кращу назву, потрібно враховувати безліч чинників, а ці поради й вправи можуть вам допомогти.

Вправа 1: придумайте назви з різних категорій

Зазвичай процес придумування назви починається з однієї ідеї, яка здається прекрасною та унікальною. Але вибір назви – це важливе рішення, так що краще розглянути кілька варіантів.
При цьому не бійтеся виходити за рамки. Подумайте про концепцію вашого бренду, його цінності, цілі, вашу особистість, канали, через які ви будете продавати свій продукт або послугу, а також про соціальні мережі, в яких будете працювати – словом, згадайте кожен аспект свого бренду. Спробуйте придумати назви в наступних семи категоріях.

 • Описова. Така назва пояснює, чим займається бренд. Приклади: WeTransfer, Toys R Us, Google.
 • Експресивна. Назва, що використовує метафору чи інший художній засіб, щоб передати досвід або почуття, яке транслюватиме ваш бренд. Приклади: Nike, Patagonia, Twitter.
 • Винахідлива. У неймінгу ви спокійно можете винаходити нові слова. Комбінуйте слова з різних мов, змішуйте звуки, що вам сподобалися. Приклади: Kodak, Verizon, Xerox.
 • Що містить гру слів. У назві можуть бути використані алітерація, звуконаслідування або навмисні помилки. Приклади: Dunkin ‘Donuts, Tumblr, Pinterest.
 • Акронімна. Тут все просто – назва складається з ініціалів. Приклади: IBM, UPS, DHL.
 • Географічна. Якщо бренд міцно пов’язаний з якою-небудь областю, в якій він буде працювати, то можна додати в назву географічний елемент. Приклади: Norwegian Airways, New York Life.
 • З реальним ім’ям. Можна використовувати ім’я засновника компанії або персони, якій ви хочете надати особливу честь. Приклади: Ralph Lauren, Chanel, Disney.

Вправа 2: ставте питання, які провокують нові ідеї

Приклади таких питань:

 • Що якби бренд був знаменитістю?
 • Що якщо назва бренду – це дієслово?
 • Що якщо назва бренду – це чиєсь ім’я?
 • Що якщо назва бренду описує свою аудиторію?
 • Що якщо бренд пов’язаний з релігією?

Кожне з цих питань прибирає назву з основного контексту і поміщає в випадкову й віддалену сферу. Іноді в спробі відповісти на ці питання вам можуть прийти несподівані ідеї.

Вправа 3: перевірка Kiki-Bouba

Подивіться на малюнок. – Якій формі ви б дали назву Kiki, а який – Bouba?

Як придумати найкращу назву бренду: практичні поради - porady, news, online-marketing

Більше ніж 90% людей, яким поставили це питання, відповідають, що фігура з гострими кутами – це Kiki, а округла – це Bouba. Річ у тому, що коли ми вимовляємо ці назви, наші губи приймають схожу форму. Таким чином, у людей виникає асоціація між назвами й формами. Зрозуміло, це правило працює не зі стовідсотковою точністю, проте його варто враховувати, коли ви придумуєте назву

Вправи потрібно комбінувати. Придумуйте назви в семи категоріях, ставлячи собі питання, а потім перевіряйте, які з них ближче до Bouba, а які – до Kiki. Пошук ідеального імені – це не поетапний процес. Вивчайте різні ідеї та шукайте назву, яке буде найсильніше відповідати концепції вашого бренду, аудиторії, цінностям і навіть візуальному стилю.

Порада 1: перевіряйте наявність вільного домену та імені користувача

Не залишайте цей крок на кінець. Коли у вас з’явиться список фінальних варіантів назви, перевірте, які з них є вільними як домен або ім’я користувача на потрібній платформі. Якщо вони зайняті, подумайте про альтернативні варіанти. Дуже прикро, коли знаходиш ідеальне ім’я, а потім виявляється, що його домен зайнятий або ж придбати його буде дуже дорого.

Порада 2: перевіряйте, як аудиторія сприймає вашу назву

Потрібно, щоб люди могли з легкістю вимовити або написати назву вашого бренду. Зрозуміло, іноді назва може бути такою хорошою, що ці труднощі стають неважливими. Але краще навчити свою аудиторію правильно її вимовляти.

Поспілкуйтеся з потенційними користувачами, розкажіть їм про свою назву, дізнайтеся, що вони про неї думають. Якщо вони вважають, що вибране вами ім’я схоже на назву іншого бренду або ж вони сприймають її невірно, краще вибрати інший варіант. Завжди перевіряйте реакцію вашої аудиторії.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu