Бізнес, Новини, Поради

Як вивести кав’ярню або ресторан на новий рівень

27 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Зараз є безліч кав’ярень і ресторанів, але справжньою популярністю користуються лише одиниці з них. Ось що потрібно зробити, щоб просто гарний заклад перетворився в найкращий.

1. Перше враження

Створити гарний інтер’єр

Інтер’єр та атмосфера кафе повинні підкорювати відвідувачів з порога. Перш за все необхідно вибрати відповідне місце, а також продумати дизайн з урахуванням переваг цільової аудиторії та розташування закладу.

Як вивести кав'ярню або ресторан на новий рівень - porady, news, businessЯк вивести кав'ярню або ресторан на новий рівень - porady, news, business

Зробити простір зрозумілим

Це особливо важливо для кав’ярень та кафе самообслуговування – клієнти не повинні відчувати себе нерозумно. Уникнути цього допоможуть спеціальні таблички, які будуть вказувати в тому числі на розташування каси й пункти видачі замовлень.

Придумати оригінальне привітання

Кав’ярні та ресторани можуть виділитися за допомогою оригінального привітання або висловлення подяки. Наприклад, в Culvers кажуть: «Що свіженьке ми можемо зробити для вас сьогодні?» У McDonald’s: «Спасибі, що вибрали McDonald’s!» Обидва ці варіанти гарні. Перший підкреслює, що кафе пропонує тільки свіжі продукти, а другий визнає той факт, що відвідувач міг вибрати інший ресторан, але прийшов в McDonald’s.

Завести бейджи з іменами

Це може здатися дрібницею, але насправді бейджи з іменами дуже важливі. Якщо співробітники їх носять, то це робить взаємодію з відвідувачем більш особистою, оскільки він може сказати: «Спасибі, Женя». Крім того, це збільшує шанси на чайові.

При наявності бейджів також буде легше поскаржитися на поганих офіціантів. Якщо клієнт виявиться чимось незадоволений, він зможе назвати власнику закладу або менеджеру конкретне ім’я.

Не зловживати хитромудрими шрифтами

Багато ресторанів і кафе використовують виразні, але незрозумілі шрифти в меню. Це дуже ускладнює процес замовлення людям з порушеннями зору.

Оптимізувати меню

У меню варто додати великі фотографії найпопулярніших страв. Крім цього, можна вибрати який-небудь напій і зробити його фірмовим, навіть якщо його пропонують в інших закладах. Головне – щоб він був приготований краще, ніж у конкурентів.

Як вивести кав'ярню або ресторан на новий рівень - porady, news, business

Оптимізувати простір

Це перш за все стосується простору поряд з касою і залом. Наприклад, в кав’ярні точку замовлення напоїв можна відокремити від каси вітриною з випічкою, щоб клієнту в будь-якому випадку довелося пройти повз неї та, можливо, взяти щось ще.

Що стосується залу, то потрібно вмістити в нього якомога більше столів, але так, щоб не відчувалася тіснота. Крім того, необхідно забезпечити легкий доступ до розеток – без них відвідувачів навряд чи вдасться надовго затримати у закладі.

2. Обслуговування

Називати імена при видачі замовлень

У довгостроковій перспективі це допоможе співробітникам запам’ятати постійних відвідувачів і вітати їх на ім’я. Але від цього є і короткострокова користь – при видачі замовлення набагато приємніше чути своє ім’я, а не номер.

Підвищити швидкість роботи

Якщо вже вдалося залучити достатньо багато клієнтів, пора підвищити швидкість роботи. Навіть Starbucks є куди рости в цьому відношенні. Для прискорення потрібно придумати систему роботи з великою кількістю замовлень. Зрозуміло, ідеальний лате вимагає часу, але потрібно переконатися, що нікого з відвідувачів не обділили увагою.

Навчати персонал різним навичкам

Якщо якийсь співробітник вміє робити каву, але не знає, як приймати замовлення, це не дуже добре. Клієнтам не сподобається спостерігати за його пасивним очікуванням напарника, який відлучився в туалет. Варто переконатися, що всі члени команди повністю або хоча б частково здатні справлятися з різними завданнями.

Оптимізувати взаємодію офіціанта з клієнтом

Це особливо важливо для ресторанів. Необхідно розробити порядок взаємодії офіціанта з відвідувачем, який визначає, як часто персоналу потрібно підходити до столика. Оптимізація цього часу допоможе заробити лояльність клієнтів і збільшити продажі.

Під’єднати швидкий Wi-Fi

Це може здатися легким завданням, але це дуже важливо. З поганим інтернетом утримати молодих відвідувачів буде складно.

Приймати всі форми оплати

Можна постаратися стати одним з тих закладів, які швидко впроваджують нові способи оплати. Часто саме відсутність зручного варіанту змушує людей вибирати інше кафе.

3. Заохочення клієнтів

Запустити бонусну програму

Можна запустити бонусну програму для постійних клієнтів з балами за замовлення або чимось схожим. Всі великі мережі роблять це, так що не варто залишатися осторонь.

Пропонувати спеціальні страви

До того ж до бонусної програми можна розробити календар спеціальних напоїв і страв, відповідних сезону.

Час від часу пропонувати безкоштовні страви або напої

Багато закладів дарують страви або напої в день народження клієнта. Замість цього можна запустити систему роздачі безкоштовних бонусів. Відвідувачам це повинно здаватися випадковим, але насправді схему необхідно ретельно продумати. Вона буде мотивувати людей зайти в кафе, щоб перевірити, чи не посміхнеться їм сьогодні удача.

Як вивести кав'ярню або ресторан на новий рівень - porady, news, business

Зробити один день тижня особливим

Для цього потрібно вивчити ринок, визначити, в якій із днів тижня нічого не відбувається, і зробити його особливим. Можна влаштувати в середу день вина або в понеділок – день американо. В цілому тут відкритий простір для фантазії.

Надихнути клієнтів повернутися

При виході, відвідувачам потрібно натякнути, що ви будете раді їх майбутнім візитам. Для цього на прощання можна говорити щось на кшталт: «Побачимося в наступний раз!». Це здається дивним, але має велике значення.

Запропонувати онлайн-замовлення

Створення власного додатка вимагає додаткових зусиль, але воно окупиться. Технології все більше захоплюють ринок їжі й відмова від них здатна погубити бізнес.

Запустити доставку

Необов’язково займатися цим самостійно. Можна просто домовитися про співпрацю з популярними службами доставки. Це дозволить розширити бізнес, тому що люди готові платити за зручність.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu