Бізнес, Історії, Люди, Новини

Заснував фонд на $60 млн в 21 рік. Уроки з досвіду Юбо Руана

17 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Молодих підприємців часто не сприймають серйозно – стереотип про те, що вік дорівнює досвіду, все ще досить сильний. Юбо Руану, 21-річному засновнику і CEO венчурного фонду 8 Decimal Capital, вдалося його подолати. Ось які уроки з його досвіду можуть отримати бізнесмени-початківці.

Почни якомога раніше

Люди вчаться новому з різною швидкістю, але чим раніше ти почнеш щось робити, тим вище шанси на успіх в цій галузі. Приділяючи час корисному заняттю, ти інвестуєш в себе.

Заснував фонд на $60 млн в 21 рік. Уроки з досвіду Юбо Руана - news, people, story, businessЗаснував фонд на $60 млн в 21 рік. Уроки з досвіду Юбо Руана - news, people, story, business

Інтерес до науки та програмування Руану прищепив його батько, викладач фізики в університеті. Він порекомендував синові прочитати «Коротку історію часу» Стівена Хокінга і роботи Альберта Ейнштейна з теорії відносності. Ці книги визначили захоплення Руана. Він почав пробувати сили в перших невеликих проєктах, які, втім, ніколи не сприймав в бізнес-ключі. Наприклад, Руан придумав робота з жестовим управлінням для допомоги людям з хворобою Паркінсона – від неї страждав його дід.

Коли Руан не знав, як щось побудувати або написати потрібний алгоритм, він шукав рішення в блогах і ставив питання на інтернет-форумах. Отримавши деякий інженерний досвід, майбутній інвестор продовжив роботу над іншими проєктами. Один з них – розумна скарбничка, яка допомагає студентам підвищити фінансову грамотність, – ліг в основу його першої компанії Alisimba.

Руан вважає, що ранній старт виявився вирішальним фактором. Досвід, який він придбав в ході створення і продажу Alisimba, допоміг йому не тільки зав’язати знайомства з інвесторами та отримати перше фінансування, а й дозволив поліпшити підприємницькі навички.

Молодість – не завжди перевага. Адаптуйся

Існує поширена думка, що вік – це просто цифра. Але в бізнесі це твердження починає діяти тільки після того, як ти чогось доб’єшся. До цього молодість часто може грати проти тебе.

Руан розповідає, що на початку його підприємницького шляху інвестори не були готові витратити навіть 10 хвилин на те, щоб вислухати його ідеї. Він починав бізнес, не маючи особистого капіталу і корисних знайомств, тому змушений був долати всі ті складності, з якими стикається більшість молодих підприємців.

Згодом, коли Руан заслужив довіру бізнес-спільноти, проводити зустрічі та налагоджувати партнерські відносини стало помітно простіше. Багато в чому йому допомогло те, що він сприймав як менторів та інвесторів, і старших членів команди. Якщо ти молодий, не соромно наймати більш досвідчених співробітників – це допоможе вийти на наступний рівень.

Вибери правильний момент

Здається, що успіх компанії залежить від того, наскільки добре її засновник виконує свою роботу. Але навіть блискучіша ідея може провалитися, якщо реалізувати її в невідповідний момент.

Зараз райдшерінг сприймається як щось абсолютно природне, але коли Uber тільки з’явився, ця концепція виглядала досить революційною – особливо, в порівнянні з майже віковою індустрією таксі. Руан прагне діяти схожим чином. Замість того, щоб займатися технологіями, які є актуальними прямо зараз – наприклад, великими даними або безпілотним транспортом – він вирішив зосередитися на криптоіндустріі.

«Зараз той унікальний момент, коли інфраструктура для криптобізнесу тільки створюється», – вважає Руан. Ринок, що формується, може надати нові можливості для 2 млрд людей, які сьогодні не залучені в банківській системі. Орієнтація 8 Decimal Capital на криптоіндустрію може застрахувати фонд від змін існуючого порядку.

Чи міг криптоорієнтований фонд з’явитися 10 років тому? Навряд чи. Тоді просто не існувало такого запиту. Передбачати майбутнє складно, але зараз цей ринок стає все активнішим. Цілком можливо, що в найближчі роки ми побачимо яскраві перемоги та поразки, пов’язані з ним. Правильний вибір ринку – важлива складова успішного бізнесу.

Почни з малого

Великі амбіції та стрімке зростання – це здорово, але поступовий стабільний розвиток може виявитися більш вдалим рішенням в довгостроковій перспективі. Коли Руан навчався в старшій школі, він ще багато чого не вмів – було б дивно в той момент намагатися розробляти програмне забезпечення, яке зазвичай створюють випускники магістратур. Він почав з простіших, але здійсненних речей. В результаті йому вдалося зібрати деяку кількість користувачів і залучити перших інвесторів.

Руан забезпечував повільне, але вірне зростання свого стартапу. Число клієнтів Alisimba згодом досягло 20 тисяч, а у 2017 році компанія була продана більш ніж за $30 млн.

Ця стратегія стала в пригоді й пізніше, коли Руан запустив 8 Decimal Capital. До того моменту у нього вже був досвід в бізнесі, але інвестори як і раніше не були готові дати йому $60 млн. Руан це розумів, тому почав з менших сум і поступово доводив свою ефективність. З часом все більше інвесторів погоджувалися підтримати його проєкт, і розмір фонду поступово досяг необхідної суми.

Не обов’язково робити все і відразу. Реалізуй ідеї поступово – жоден грандіозний проєкт не був побудований за один день.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu