Кар'єра, Новини, Поради, Студенту

Як студенту бізнес-напрямку написати резюме

24 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Під час пошуку роботи не обійтися без резюме. При цьому його потрібно скласти спеціально для тієї сфери, в якій ти хочеш розвиватися: це дасть більше шансів залучити потенційних роботодавців. Якщо твоя спеціальність пов’язана з бізнесом, важливо продемонструвати, що твої освіта, досвід і навички відповідають бажаній посаді. Розберемося, які пункти обов’язково повинні бути в резюме.

Чому резюме важливо?

Коли ти будеш влаштовуватися на свою першу роботу, вона сформує перше враження роботодавця про тебе. Добре написане резюме, що підкреслює твої найкращі якості, зробить тобі помітнішим для компаній, які шукають випускників бізнес-спеціальностей.

Що включити в резюме?

Потенційні роботодавці розуміють, що ти початківець і у тебе невеликий професійний стаж, але будуть звертати увагу на інший досвід. Що потрібно згадати в резюме?

 • В першу чергу – освіта: назва навчального закладу та спеціальність, такі академічні досягнення, як високий середній бал і значущі нагороди. Можеш також згадати будь-яку пов’язану з цією посадою курсову роботу.
 • Додай відповідний досвід: стажування або підробіток в цій сфері доведуть потенційним роботодавцям, що ти мотивований, амбітний і працьовитий.
 • Не забудь описати досвід керівництва: будь-які обов’язки, які були у тебе як у лідера навчального клубу або організації. Це покаже роботодавцям твою завзятість, здатність направляти інших і навички багатозадачності.

Як написати резюме?

1. Визначся з форматом. Існує три основні стилі оформлення резюме: хронологічний, функціональний і комбінований. Хронологічний починається з професійної історії та ідеально підходить, якщо у тебе вже є досвід роботи. Функціональний підкреслює навички та працює найкраще, якщо у тебе мало професійного досвіду або зовсім його немає. Комбінований робить акцент як на професійному досвіді, так і на навичках. Якщо у тебе є і те й інше, цей стиль підійде найкраще.

2. Вкажи своє ім’я та контактну інформацію. Надай основну контактну інформацію, щоб потенційні роботодавці могли зв’язатися з тобою безпосередньо. Якщо у тебе є професійний сайт або блог, можеш додати посилання. У розділі з контактами повинні бути присутні:

 • ім’я та прізвище;
 • адреса;
 • номер телефону;
 • e-mail;
 • сайт (якщо є).

3. Перерахуйте свої ключові hard і soft skills. Якщо ти отримав бізнес-освіту, то, ймовірно, матимеш більше навичок, пов’язаних з твоєю освітою і курсовими, а не з реальними завданнями. Обов’язково вкажи в резюме свої hard і soft skills, щоб показати роботодавцям свої сильні сторони та можливості.

4. Створити розділ з досвідом роботи. Детально розкажи про цінний досвід, здобутий під час навчання, наприклад, роботу, стажування, фріланс тощо. Обов’язково поясни, які саме навички здобув, оскільки вони мають відношення до роботи, на яку ти претендуєш.

5. Включи розділ з освітою. Створи окремий розділ про освіту, щоб висвітлити досягнення в навчанні. Вкажи свій ступінь, назву навчального закладу та рік, в якому ти отримав або повинен отримати диплом. Можна також включити додаткові дисципліни, курсові роботи та проєкти, що мають значення для твоїх кар’єрних цілей. Також розкажи про стипендії чи академічні нагороди, які ти отримував, і напиши середній бал, якщо він вище 3,5.

6. Додай додаткові заняття. Наприклад, волонтерську роботу, участь в клубах і організаціях, а також досвід керівництва. Додаткові заняття особливо цінні, коли у тебе мало професійного досвіду: вони покажуть роботодавцям, що ти працьовитий. Переконайся, що зазначена діяльність близька до твоїх кар’єрних цілей.

7. Напиши короткий вступ. Як тільки закінчиш складання резюме, напиши до нього короткий вступ. Для резюме бізнес-студента найкорисніше буде додати опис кар’єрних цілей, особливо, якщо у тебе невеликий професійний досвід.

Шаблон резюме

Ім’я та прізвище

Повна адреса

Номер телефону

Електронна пошта

Мета

Мета резюме – це короткий абзац в його початку. Його потрібно адаптувати до кожної компанії, з якою ти зв’язуєшся. У ньому описуються твої професійні цілі, а також навички та досвід, які роблять тебе відмінним кандидатом на цю посаду.

Відповідні навички

 • Додай цінні та потрібні навички, пов’язані з роботою, яку ти шукаєш.
 • Згадай будь-які досягнення в роботі, які демонструють твою працьовитість.
 • Відзнач свої корисні навички та наведи приклади.
 • Використовуй в описі ключові слова з вакансії.

Професійний досвід

Посада, компанія, місто, дати працевлаштування

 • Опиши свої досягнення під час роботи.
 • Список місць роботи.
 • Також можна згадати професійне стажування.

Освіта

Офіційний ступінь

Назва освітнього закладу, місто, роки навчання

Волонтерський досвід і/або позанавчальна діяльність

 • Згадай тільки волонтерський досвід і таку діяльність, як членство в клубі, участь в студентській раді та інші керівні ролі, якщо вони безпосередньо пов’язані з роботою, на яку ти претендуєш.

Як студенту бізнес-напрямку написати резюме - studentu, porady, news, career

Зразок резюме

Деніз Хьюз

123 Мейнстріт, Медісон, Вісконсин

(123) 456-7890

denisehughes@emailaddress.com

Мета

Студентка бізнес-напрямку, мотивована та орієнтована на результат, шукає роботу […], щоб розвинути свої навички та досвід в розробці творчих рішень, які допоможуть клієнтам […] досягти цільового доходу і збільшити частку на ринку. Здатність творчо мислити та застосовувати науково обґрунтовані стратегії розвитку може сприяти розширенню […] і збільшення прибутку.

Досвід роботи

Асистент з маркетингу, Badger Inc., Медісон, Вісконсин, 2018 – даний час

 • Розробила і впровадила маркетингові стратегії для збільшення охоплення ринку на 30%.
 • Допомагала менеджеру з маркетингу впроваджувати нові ініціативи для кампаній в соціальних мережах, визначаючи основні ключові показники ефективності.
 • Підвищила якість відстеження KPI та звітності, а також впровадила програму [….] для кращого управління метриками кампаній.

Бізнес-асистент, бізнес-школа Університету Вісконсину, Медісон, Вісконсин 2016 – 2018

 • Розробила вражаючий вебсайт і контент-план для соціальних мереж, що призвело до збільшення числа заявок на зарахування на 60%.
 • Організувала 12 великих заходів для випускників, зібравши понад $500 тисяч для бізнес-школи.

Освіта

Бакалавр бізнес-адміністрування

Університет Вісконсину, Медісон, Вісконсин, 2015 – 2019

Позанавчальна діяльність

Стажист в команді з бізнес-менеджменту, 123 Company, Медісон, Вісконсин 2016 – 2017

 • Брала участь в розробці інструментів і проводила аналіз бізнес-стратегій з командою.
 • Навчилася керувати фінансами та бізнес-операціями.

Не забувай про ці правила

 • Коректуй резюме для кожної вакансії. Пам’ятай, що твої навички та досвід повинні безпосередньо ставитися до посади, на яку ти претендуєш. Звертай увагу на опис вакансії та переглядай правки в резюме, щоб відповідати вимогам.
 • Використовуй дієслова дії. Описуй свій досвід за допомогою дієслів дії (організував, контролював, організував, навчав). Так резюме вийде динамічніше, і його точно помітять роботодавці.
 • Виражай успіх в цифрах (якщо це можливо). Коли ти описуєш досягнення за допомогою цифр, то створюєш контекст, який показує їх масштаб. Замість вказівки, що ти «навчав співробітників», напиши: «успішно навчив 10 співробітників за два місяці», щоб зробити досягнення виразнішими.
 • Вичитувати резюме по кілька разів. Ретельно перевір резюме на наявність помилок і граматичних помилок. Воно має виглядати професійно і демонструвати увагу до деталей.
 • Використовуй шаблон. Зразок допоможе відформатувати резюме і стане гарантією того, що ти додаси найбільш важливу інформацію, яка підтверджує твої досвід і навички.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu