Кар'єра, Новини, Поради

Hard Skills, або технічні навички: як їх зазначити в резюме для успішного працевлаштування

01 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Hard Skills — технічні або, як їх ще називають, професійні навички, напряму пов’язані з робочими обов’язками співробітника. Це те, що можна опанувати у навчальних закладах чи під час відвідування спеціальних курсів, тренінгів. Hard Skills можна наочно продемонструвати, перевірити за допомогою тестування чи підтвердити кваліфікацію сертифікатом.

Технічні навички є невіддільною частиною резюме. Роботодавці обмежені у часі, тому при читанні CV зазвичай орієнтуються на розділ з досягненнями/навичками.

Короткий опис професійних якостей допомагає рекрутеру визначити рівень корисності майбутнього співробітника у компанії. Наприклад, програмісти вказують у даному розділі інформацію про володіння мовами програмування, бухгалтери — знання міжнародних стандартів звітності та спеціальних бухгалтерських програм, викладачі іноземних мов — рівень володіння іноземною мовою та наявність сертифікатів тощо. Hard Skills — цінний інструмент більшості професій, який демонструє роботодавцеві компетентність та професіоналізм спеціаліста.

Тому про те, як саме описувати технічні скіли в резюме, поговоримо далі.

Hard Skills — навички, набуті досвідом

У перекладі з англійської термін Hard Skills означає «жорсткі» навички. Бере свій початок ще з воєнних років, коли армія США у 1959 р. почала розробляти науковий підхід для підготовки військовослужбовців. Після того, як термін прижився у військовій справі та психології, він перейшов у сферу бізнесу.

Професійні навички підвищують продуктивність та ефективність співробітників. Здобуті під час практики, повторення та навчання технічні скіли допомагають збільшити конкурентоспроможність на ринку праці, бути гнучкими у виборі професії. Тому, шукаючи працівника з конкретними Hard Skills, роботодавець буде орієнтуватися на тих, кого доведеться навчати робочих моментів якнайменше.

Як краще описати професійні навички в резюме

Найперше правило, яке потрібно запам’ятати, — вказуйте тільки правдиву інформацію. Інакше ризикуєте облажатися під час співбесіди, а тим більше під час виконання професійних обов’язків, що буде зовсім незручно.

Не обов’язково вказувати в резюме всі свої навички — потрібно виділити ті, які будуть актуальні для даної вакансії. Короткий і стислий опис має демонструвати рекрутеру ваш успіх і основні досягнення у цій сфері.
Штампи та звичайні шаблони опису навичок вже давно не актуальні: володіння іноземною мовою на рівні B2 чи те, що ви впевнений користувач ПК, не допоможе вам виділитись серед десятків тисяч конкурентів.
Використовуйте при написанні більше дієслів і цифрових даних, які при необхідності можуть бути підтверджені офіційними документами. Навіть не маючи досвіду роботи у тій чи іншій сфері, ви можете продемонструвати сертифікати про проходження спеціальних курсів. Для новачків, які вперше пишуть CV, є навіть спеціальні зразки оформлення резюме без досвіду роботи.

Універсальні Hard Skills, які можуть бути у вашому резюме:

  • Рівень комп’ютерної грамотності. Наприклад: впевнений користувач офісних програм Microsoft Office, Excel, є досвід у створенні презентацій в PowerPoint, вправно обробляєте фото у Photoshop. Заглиблюючись в IT-сферу, можна написати про web-розробки з посиланням на ваші роботи чи про структурування бази даних.
  • Володіння іноземними мовами. Замість того, щоб фігурувати в резюме лише рівнем знань іноземних мов, прикріпіть сертифікат про проходження курсів, чи опишіть інформацію у такому ключі, як: спілкувались та проводили листування з іноземними партнерами.
  • Аналітичні здібності. Бізнес-аналітика зараз у тренді, тому досвід у цій сфері потрібно грамотно продемонструвати. Наприклад: проведення аналізу поведінки користувачів на сайті, комплексне збирання інформації з різних систем даних, вправне володіння інструментами веб аналітики та ін.
  • Ведення продажів. Професійні навички проведення переговорів та листування, планування продажів, оформлення договорів поставки/надання послуг, створення комерційних пропозицій.
  • Основи обліку. Володіння іноземними чи міжнародними стандартами бухгалтерського обліку, вміння аналізувати операції з кредиторською заборгованістю, вміння працювати з бухгалтерськими програмами.

Щоб ви не описували, завжди конкретизуйте і стисло подавайте інформацію. Складаючи резюме у розділі «Навички», для кращого читання використовуйте маркований список. Навіть при написанні CV англійською мовою, фрази у розділі «Skills» повинні бути зрозумілими та простими. Перерахуйте тільки ті, які відмінно підходять для вакансії. Приклад CV з чітко вираженими скілами:

Hard Skills, або технічні навички: як їх зазначити в резюме для успішного працевлаштування - porady, news, career

Рекомендації при написанні професійних скілів:

  • Зберігайте актуальність. Опис повинен бути адаптованим під конкретну вакансію й відображати релевантні посаді навички. Для початку прочитайте інформацію про вакансію, знайдіть сайт компанії, ознайомтесь з обов’язками спеціалістів у даній сфері і лише після цього виділіть основні свої якості.
  • Складіть список ваших найсильніших навичок. Це необхідно для того, щоб порівняти їх із тими, які вимагаються для даної посади. Найчастіше спеціаліст не може володіти всіма навичками, яких потребує роботодавець. Адже є вузькі спеціалізації, де використовуються технології, які самостійно вивчити неможливо. Для цього компанія впроваджує своїм коштом навчання для співробітників. Тому не потрібно одразу відкидати вакансію тільки через те, що ваші навички не збігаються із потрібними. Якщо ви маєте досвід роботи у даній сфері, дайте інформацію про основні свої успіхи, досягнення на попередній посаді.
  • Приводьте докази. Просто перелічити професійні скіли у резюме недостатньо. Роботодавець обов’язково забажає перевірити справжність ваших слів. Тому, щоб не виникло незручних ситуацій, майте змогу підтвердити всю викладену в резюме інформацію (сертифікати, дипломи, посилання на сайти компаній і т. ін.).
  • Демонструйте результати. Крім наявності підтверджувальних документів, потрібно ще й розповісти про свої досягнення на попередній роботі. Це переконливий спосіб показати, що ваші навички дійсно ефективні. Наприклад: допомогли розвинути нові напрями бізнесу, зменшили витрати на створення нового виду продукту, знизили ризики втрати конкурентоспроможності на ринку і т. ін. Зазначте інформацію про проєкти, які мали завершений результат.

Не забувайте і про інформаційний прогрес. Поширена практика — вказувати інформацію про навики, які були застосовані в тандемі із сучасними технологіями (наприклад, цифрова грамотність, робота з даними, web-розробка, цифровий маркетинг).

Як поліпшити технічні навички

Недостатньо просто отримати професію на все життя. Потрібно постійно вчитися, здобувати нові знання й отримувати додаткові навички. Недарма професійні скіли пов’язані із машинами, технологіями, комп’ютерними розробками. Все це не стоїть на місці, технологічний прогрес завжди у русі. Тому і навички повинні рухатись у напрямку професійного розвитку.

Hard Skills можна здобувати як самостійно, так і навчаючись на спеціальних курсах. Сучасні технології дозволяють проходити тренінги та отримувати сертифікати підвищення кваліфікації онлайн.

Читайте якомога більше інформативних та цікавих книг, журналів, які стосуються вашої сфери роботи. Працюючи у професійному колективі, можна здобувати інформацію під час дискусій, звичайного спілкування за чашкою кави чи обговорень у кабінеті директора.

Як вже згадувалось раніше, роботодавці мотивують своїх співробітників до роботи, організовуючи спеціальні курси, запрошують іноземних спікерів для підвищення професіоналізму у компанії.

Відвідуйте семінари, спілкуйтеся на форумах — тут також можна знаходити однодумців і дізнаватися багато корисного.

Нові технічні скіли допоможуть вам грамотно заповнити розділ про навички, подавши інформацію про себе у професійному світлі. А для більшої зручності використовуйте уже готові шаблони резюме онлайн українською, щоб виділитись серед конкурентів та мати змогу претендувати на вищу посаду.

Автор: Юлія Сірик, content-creator компанії SweetCV

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu