Бізнес, Кар'єра, Новини

Життя в «коконі». Чому важливо оточувати себе людьми, які на вас зовсім не схожі

03 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Кар’єрний коуч та автор американського Forbes Бонні Маркус пояснює, як звичка спілкуватися з людьми зі схожими поглядами та навичками може заважати роботі керівника і стати перепоною на шляху професійного розвитку, а також дає поради, як від неї позбутися.

За даними наукових досліджень, зустрівши нову людину, ми в першу чергу звертаємо увагу на її расу та стать. Таким чином ми намагаємося оцінити, відрізняється ця людина від нас чи ні. Якщо ми знаходимо якусь схожість, ми розслабляємося. Відмінності ж змушують нас нервувати.

Життя в «коконі». Чому важливо оточувати себе людьми, які на вас зовсім не схожі - news, career, businessЖиття в «коконі». Чому важливо оточувати себе людьми, які на вас зовсім не схожі - news, career, business

Щоб впоратися зі страхом перед людьми, чимось несхожими на нас, ми створюємо навколо себе своєрідні «кокони». Після вбивства афроамериканця Джорджа Флойда, яке стало приводом для початку масових протестів в США, ми побачили, до яких соціальних наслідків може привести ізоляція в подібних «бульбашках». Ми повинні зрозуміти, що замість того, щоб боятися людей, які чимось відрізняються від нас, ми повинні налагодити з ними спілкування і знайти точки дотику.

Коли мова заходить про роботу, ми в першу чергу повинні усвідомлювати, що саме через такі “бульбашки” ми дискредитуємо себе як лідерів, відгороджуючись від людей з іншим мисленням. «Захисні кокони» приносять нам більше шкоди, ніж користі. Це стосується і всіх висновків, які ми робимо про інших людей в спробі запевнити себе в тому, що ми праві. Наші «бульбашки» заважають нам бути успішними лідерами.

Ми шкодимо собі, коли ми відмовляємося приймати інші точки зору та починаємо уникати контактів з людьми, чия думка може відрізнятися від нашої. Ми наймаємо на роботу людей, які не можуть поставити під сумнів наші дії. Ми шукаємо однодумців, згодних з нашими переконаннями. Нам подобається зберігати статус-кво і не міняти нашу точку зору. Ми читаємо статті та книги, які підтверджують, що ми праві, а інші люди ні. Іноді ми настільки впевнені у власній правоті, що більше не звертаємо уваги на інші ідеї та концепції, які могли б сприяти нашому професійному та особистісному зростанню. Можливо, ми слухаємо, що говорять інші люди. Але чи прислухаємося ми до їхніх слів? Або ж ми завжди підсвідомо намагаємося переконатися в тому, що ми маємо рацію?

Щоб стати сильним лідером, потрібно мати тверду думку. Однак поки ми не побачимо, наскільки небезпечно відгороджуватися від нових ідей, ми не зможемо добитися ні професійного, ні особистого зростання. Чим більша наша «бульбашка», тим сильніший її негативний вплив на наш лідерський потенціал, бізнес та відносини.

Коли ми задоволені та поглинуті власними думками, ми не намагаємося налагодити спілкування з іншими людьми, які можуть відрізнятися від нас. У зв’язку з тим що зараз наше суспільство приділяє більшу увагу відмінностям, а не схожості, ми формуємо спеціальні групи за інтересами, щоб підтримати наших однодумців і тим самим розширити наші спільні можливості. Ми не розуміємо, що потрібно спілкуватися з іншими людьми, щоб знайти з ними спільну мову. Ми бачимо, що зараз на робочих місцях є безліч груп за інтересами. Однак якщо ми дійсно хочемо домогтися культурного плюралізму і створити інклюзивне робоче середовище, ми повинні забути про наш «кокони», щоб більше дізнатися про інших людей. На жаль, це нам не вдається. Ми постійно робимо висновки про людей, ґрунтуючись на їх віці, віросповіданні, расі, статі, соціальному положенні та освіті. Ці висновки впливають на те, кого ми в підсумку наймаємо на роботу, кому ми даємо підвищення, кого ми підтримуємо, кому ми даємо особливі доручення і шанс проявити себе.

Щоб стати успішними лідерами, нам потрібно поставити перед собою спільну мету і визначити, чи є у нас спільні інтереси в досягненні цієї мети. Крім того, ми повинні докладати спільні зусилля по досягненню цієї мети.

Американська письменниця і поетеса Майя Енджелоу підкреслювала: «Я помічаю очевидні відмінності між людьми, але, друзі мої, у нас більше подібностей, ніж відмінностей. Друзі мої, у нас більше подібностей, ніж відмінностей».

Наше прагнення захистити себе завдає шкоди нашому лідерському потенціалу. Попри сильні аргументи на користь культурного плюралізму, ми наймаємо на роботу тільки однодумців і створюємо однорідні команди, які заважають розкриттю нашого творчого потенціалу. Ми ризикуємо тим, що в майбутньому наші конкуренти займуть більшу частку ринку, а наш бізнес, і собі, зазнає краху. Ми втрачаємо лідерство і слабшаємо, а потім перестаємо сприяти введенню інновацій та зростанню доходів. Хороші лідери завжди знаходяться в пошуку нових даних і нових ідей, за допомогою яких можна розробити стратегії, які сприятимуть розвитку компанії.

Як позбутися цього «кокона», щоб розвинути свій лідерський потенціал?

Якщо це можливо, варто приділяти більше часу безпосередньому спілкуванню зі співробітниками. У 2016 році я взяла інтерв’ю для Forbes USA у нового генерального директора консалтингової компанії Accenture Джулі Світ. Вона розуміла, що їй буде непросто налагодити спілкування з колегами через величезну відповідальність, широку географічну присутність компанії та величезну кількість підлеглих. Проте Джулі була досить прониклива, щоб зрозуміти, що люди будуть робити висновки про неї саму, про її походження та стиль керівництва. Вона розуміла, що співробітники Accenture будуть турбуватися із приводу того, що зміниться під її керівництвом. Джулі вирішила, що замість того, щоб просто розсилати службові листи, їй варто почати проводити регулярні відеоконференції, щоб люди могли з нею познайомитися. Крім того, вона розіслала всім співробітникам оновлену версію корпоративного регламенту, а потім створила відеоролик, присвячений новій корпоративній культурі. У ньому говорилося про цілі нового корпоративного регламенту, про його значення для компанії та про те, які принципи лягли в основу його створення. Цей підхід обернувся справжнім успіхом. Безпосереднє спілкування зі співробітниками надзвичайно важливо для лідерів.

Розширюйте горизонти. Пообіцяйте собі стати більш допитливими та відкритими до вивчення всього нового, зокрема, людей c різним життєвим досвідом і точками зору, які можуть відрізнятися від вашого погляду на речі. Думаючи про них, зробіть паузу і запитайте себе про те, який висновок ви зараз робите. Що вам потрібно зробити, щоб встановити факти або прояснити чиюсь позицію?

Проводьте зустрічі з керівниками відділів та з їх підлеглими. Забудьте про «кокон», який створюють навколо себе всі лідери, коли вони покладаються тільки на інформацію, отриману в першу чергу від керівників відділів. Відсутність правдивої інформації з перших рук може привести до фіаско. Для цього навіть придумали спеціальний термін – «катастрофа кар’єри керівника», якому сприяють відсторонення від співробітників компанії та відсутність важливої ​​інформації, необхідної для управління бізнесом.

Заохочуйте обговорення та обмін інформацією в рамках робочих зустрічей. Під час такого мозкового штурму співробітники можуть розкрити свій творчий потенціал і придумати інноваційні продукти. Коли люди відчувають себе комфортно, вони можуть відкрито обмінюватися ідеями. Зверніть увагу на те, чи не занадто ви наполягаєте на своїй точці зору. Постарайтеся зробити паузу й послухати інших.

Визнайте, що у вас не може бути відповідей на всі питання, оскільки це в принципі неможливо. Ні у кого їх немає. Мабуть, це найважливіший пункт. Поважайте різні думки та ідеї. Будьте відкриті до них. Це піде на користь як вашому лідерському потенціалу, так і вашому бізнесу.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu