HR, Кар'єра, Новини, Студенту

Як написати резюме англійською мовою

03 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Грамотне резюме – основа вашого успіху при пошуку роботи. Адже саме з його допомогою людина справляє перше враження на рекрутера, який вирішує, запрошувати претендента на особисте інтерв’ю чи ні.

У багатьох компаніях, які працюють на міжнародному ринку, резюме вимагають відразу англійською. Так HR вбивають відразу двох зайців: знайомляться з кандидатом та оцінюють його рівень володіння англійською мовою. Тому якщо ви претендуєте на вакансію в великій компанії, будьте готові писати CV англійською.

У цій статті ми розписали ключові особливості резюме англійською мовою з прикладом і перекладом на українську.

Загальні вимоги: як скласти резюме англійською

Пам’ятайте, що рекрутер в день обробляє десятки та навіть сотні резюме. Тому писати його потрібно так, щоб HR-фахівцю було максимально комфортно його читати.

З цього випливає кілька дуже простих правил:

 • Одне резюме – одна сторінка

Причина проста – практична. Резюме, що сподобалися, рекрутер часто представляє директору компанії або HRD, але перед цим він їх роздруковує. І якщо воно складається з двох або більше листів, то один з них може запросто загубитися.

Неповне резюме ніхто читати не буде, тому воно миттєво відправиться в шредер. А перевагу отримають кандидати, резюме яких прочитали та оцінили. Вибирати будуть саме з них.

 • Один кандидат – одна посада

Рекрутери дуже скептично ставляться до кандидатів, які за допомогою одного резюме подаються відразу на десяток вакансій. Подібне «універсальне» резюме прямо кричить: «Я толком не вмію нічого, але візьміть мене хоч куди-небудь!»

Просто уявіть, як з боку рекрутера буде виглядати наступна шапка резюме:

John Smith
PR Specialist, System Analyst, Python Developer, C ++ Developer, Frontend Developer, System Administrator.

Швидше за все, HR-фахівець просто посміється над подібним «багатоверстатником» та видалить резюме.

Навіть якщо ви насправді плануєте розглянути кілька посад, то потрібно писати окреме резюме на кожну з них.

 • Зовнішній вигляд – це важливо

Рекрутер обробляє величезну кількість резюме. І будьте впевнені, що йому страшенно набридло читати простирадла тексту, які ніяк не структуровані.

Зробіть так, щоб саме ваше резюме вигідно відрізнялося від інших. В інтернеті є безліч шаблонів та заготовок під резюме, які вже грамотно структуровані та оформлені. Скористайтеся однією з них або зробіть документ на спеціалізованому сайті.

Зразок резюме англійською

Ми рекомендуємо дотримуватися стандартної загальноприйнятої структури резюме. Давайте розглянемо, як створювати конкретні блоки резюме. А щоб було простіше все це сприймати, будемо розбирати на конкретному прикладі.

Як написати резюме англійською мовою - studentu, news, career, hr

Структура резюме англійською

Розберемо кожен пункт резюме.

Name and desired position – ім’я та бажана посада

Ваше ім’я та посада, на яку ви претендуєте, – саме це має першим впадати в око. Обов’язково виділіть їх великим шрифтом.

Тут не потрібно створювати велосипед. Просто перевірте, як правильно звучить потрібна вакансія в компанії, куди ви хочете потрапити.

Важливий нюанс! Ім’я потрібно писати без по батькові. Американці та британці не пишуть в резюме свої другі імена – це вважається чванливим жестом. Та й по батькові миттєво ускладнює резюме, змушує рекрутера напружуватися, щоб прочитати. Тому краще без нього.

Profile – особиста інформація

Відразу скажемо, «особиста інформація» не означає, що потрібно описувати свій сімейний стан, наявність вихованців та хобі.

Це контактні дані, за допомогою яких рекрутер зможе зв’язатися з вами, щоб запросити на очну співбесіда.

 • Address
 • Telephone number
 • E-mail
 • Facebook
 • LinkedIn

Тепер по черзі.

Адреса англійською записується зовсім не так, як українською. Правильний порядок наступний: номер будинку, вулиця, номер квартири, місто, область, індекс, країна.

Наприклад: 25 Sadova Street, Apt. 49, Kyiv, 01008, Ukraine

Якщо не хочете розкривати свою реальну адресу, можна прибрати номер будинку і квартири, залишивши тільки назву вулиці. З цього рекрутер все одно зможе зрозуміти, чи буде вам зручно добиратися до місця роботи.

Номер телефону варто вказати в міжнародному форматі: +38 (067) 555-55-55

E-mail та посилання на сторінку Facebook обов’язкові. Це резервні інструменти зв’язку. Плюс, сторінка в соцмережі більше розповість рекрутеру про вас як про особистість. Тому подбайте, щоб там не було інформації або фото, що вас компрометують.

Посилання на акаунт LinkedIn не обов’язкове, але бажане.

Summary – анотація

Багато претендентів незаслужено пропускають цей пункт, але саме він відповідає за заочне знайомство з вами як з особистістю.

Анотація – це своєрідна «презентація в ліфті». Коли буквально в кількох фразах вам необхідно справити приємне враження і підготувати ґрунт для подальшого, більш детального знайомства.

В наведеному вище прикладі цей пункт виглядає так:

I am passionate CeX/Customer Experience Professional seeking to gain a new and rewarding position where I can implement the latest customer support and workflow processes. As an organised and highly service driven individual, I love to champion brilliant customer support and deliver first class results within dynamic and fast paced working environments.

Я захоплений своєю справою професіонал по CeX і Customer Experience, який шукає нову і перспективну посаду, на якій я зможу впровадити останні напрацювання щодо підтримки клієнтів та організації робочого процесу. Як організована та обов’язкова людина, я б хотів забезпечувати грамотну підтримку та отримувати першокласні результати в динамічній компанії, що швидко розвивається.

Прагнення і бажання можете описати в довільній формі, але намагайтеся обмежитися 50 словами. Великі твори про те, чому ви хочете отримати цю роботу, ніхто читати не буде.

І ще порада – не намагайтеся вразити рекрутера своєю ідеальною англійською. Чим складніші речення та звороти, які ви використовуєте, тим легше зробити помилку. Пишіть простіше!

Як написати резюме англійською мовою - studentu, news, career, hr

Experience – досвід роботи

Досвід роботи означає більше, ніж освіта. Тому його необхідно вказати на самому початку.

Дотримуйтеся наступної структури: назва компанії – посада – опис компетенцій і результатів. Про кожне місці роботи напишіть 3-5 речень. Якщо у вас є які-небудь видатні результати – вкажіть це окремо.

Не вказуйте абсолютно всі компанії, де вам доводилося працювати. Якщо їх багато, вкажіть 3-4 останніх, в яких ви працювали за тією спеціальністю, на яку хочете проводити співбесіду.

Вгорі повинна бути посада, яку ви займали останньою – не навпаки. Першим в очі повинна кидатися максимально відповідний вашим компетенціям рядок, а не якесь там «стажування в невідомій компанії».

Описувати завдання, які виконували в компанії, за допомогою герундія:

 • Heading up the B2B corporate hospitality centre … – Очолюючи корпоративний готельний центр для B2B-клієнтів …
 • Managing a team of 11 … – Керуючи командою з 11 співробітників …
 • Working at the forefront of the client service team … – Працюючи на першій лінії клієнтського відділу ….

А результати – за допомогою звичайного Past Simple:

 • I implemented new CeX processes … – Я впровадив нові процеси комунікації з клієнтами …
 • I conducted staff appraisals … – Я ввів процедуру оцінки якості роботи персоналу …

Дуже рекомендуємо перед написанням цього пункту повторити правила герундія і складносурядних речень, щоб не помилитися в граматиці.

Education – освіта

Якщо у вас є вища освіта або сертифікати якихось курсів, які можуть представляти інтерес в професійному плані – їх можна та навіть потрібно вказати.

Але розписувати не варто. Цілком достатньо вказати отримане звання, місце і роки навчання.

Профільна освіта – це плюс, але в багатьох сферах досвід роботи грає набагато більшу роль, ніж «листочок». Тому блок з освітою йде після блоку з досвідом.

Skills – навички

Навички кандидата можна розділити на дві групи: hard skills і soft skills.

 • Хард-скіли – це навички, які необхідні для безпосереднього виконання робочих обов’язків. Наприклад, для програміста на Python – це знання самої мови Python.
 • Софт-скіли – це особистісні якості, які дозволяють успішно працювати в команді та контактувати з людьми. Це можуть бути комунікабельність, лідерські якості, ініціативність, креативність та інші.

Виберіть 3-5 навичок з кожної групи та вкажіть їх в резюме. Ідеально, якщо зможете візуально показати рівень володіння ними – як в прикладі. Але якщо ні – нічого страшного, пишіть словами.

Робочі навички у кожній професії різні, зате софт-скіли у всіх одні:

 • Communication – Комунікація
 • Self-Motivation – Внутрішня мотивація
 • Leadership – Лідерські якості
 • Responsibility – Відповідальність
 • Teamwork – Командний гравець
 • Problem Solving – Навичка розв’язання проблем
 • Decisiveness – Рішучість
 • Flexibility – Гнучкість

Ось вам невеликий список найбільш популярних особистісних навичок, виберіть серед них ті, які підходять саме вам. Або ж знайдіть ті, які вам відповідають найбільше.

References – рекомендації

У західних компаніях рекомендації – це важлива частина корпоративної культури. Адже хто може краще розповісти про співробітника, ніж люди, з якими він вже раніше працював?

Цей пункт не обов’язковий, але бажаний. Якщо є можливість, необхідно запросити офіційну рекомендацію від колишнього роботодавця. Щоб її можна було перевірити.

І ще важливий момент – в резюме вставляйте тільки посилання на рекомендації. А перед цим завантажте їх в якусь хмару. Якщо рекрутеру вони будуть потрібні, він їх відкриє.

Власне, саме тому блок «References» найменший.

Чим резюме англійською відрізняється від україномовного

Решта даних в резюме не обов’язкові. Більш того, навіть не потрібні. Ми знаємо, що українською в резюме люблять писати інші додаткові факти: наукову діяльність, кваліфікації, які не належать до бажаної посади, членство в різних організаціях, нагороди та інше.

Це популярна помилка. Тому що Resume пишеться коротко і по суті, а подробиці більше підходять для CV. Це два різних типи документа та оформляються вони дуже по-різному.

Резюме англійською – це коротка і концентрована витримка даних, які максимально повно характеризують вас як фахівця. Тільки те, що рекрутеру необхідно знати – і нічого більше.

Тому краще написати менше, але зате HR-фахівець зможе швидко зрозуміти, що саме ви є перспективним кандидатом і покличе на співбесіду. Успіхів вам у написанні резюме – і швидше знайти роботу своєї мрії!

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu