Новини, Стартапи

Runa Capital запропонував новий спосіб оцінки темпів зростання стартапів – за зірками на GitHub

09 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Старший інвестиційний менеджер Runa Capital Костянтин Виноградов розповів про новий спосіб визначення швидкозростаючих стартапів, які розробляють open source софт. Їх можна обчислити за оцінками на GitHub. Виноградов зібрав дані про репозиторії GitHub, у яких понад 1 тис. зірок, ввів бенчмарки та склав рейтинг найбільш швидкозростаючих стартапів з відкритим кодом в другому кварталі 2020 року.

«Ми в Runa Capital дуже любимо open source, але деколи складно зрозуміти, наскільки стартап швидко зростає з точки зору його developer community, не вистачає бенчмарків (як, наприклад, є для SaaS)», – написав Виноградов на своїй сторінці в Facebook.

Щоб простежити динаміку репозиторіїв, Виноградов використовував формулу аннуалізованого темпу зростання (AGR = поточний показник/показник минулого кварталу).

Виявилося, що медіана зростання збільшується разом з числом зірок, що «суперечить здоровому глузду», написав Виноградов. Звичайні бенчмарки зростання доходу мають протилежну динаміку. Тобто, чим більше зірок у репозиторію, тим швидше він зростає. Між зростанням репозиторію та кількістю «вилок» існує та сама залежність.

Використовуючи отримані дані, Виноградов склав список стартапів з відкритим вихідним кодом, що найшвидше зростають в другому кварталі 2020 року:

1. Prisma (3,9 тис. «зірок», 694% AGR) – утиліта для роботи з базами даних в TypeScript і Node.JS. Стартап заснований у 2016 році в Берліні. Залучив $16,5 млн від Kleiner Perkins, Mango Capital, Amplify Partners та ін.

2. Meili (6,1 тис. «зірок», 634% AGR) – пошукова система, орієнтована на API (альтернатива ElasticSearch). Стартап заснований у 2018 році в Парижі. Чи не залучав зовнішні джерела фінансування.

3. Cortex Labs (5,4 тис. «зірок», 328% AGR) – API-платформа для розгортання моделей ML (конкурент AWS SageMaker з відкритим вихідним кодом). Стартап заснований у 2018 році в Окленді, штат Каліфорнія. Не залучав зовнішні джерела фінансування.

4. Framer (5,6 тис. «зірок», 182% AGR) – програма для прототипування і дизайну. Стартап заснований у 2013 році в Амстердамі. Залучив $33 млн від компаній Atomico, Accel, Foundation Capital таін.

5. Streamlit (9,4 тис. «зірок», 178% AGR) – платформа для швидкої розробки фронтенд-додатків. Стартап заснований у 2018 році в Сан-Франциско. Залучив $27 млн ​​від GGV Ventures, Gradient Ventures, Bloomberg Beta.

6. Hugging Face (29,7 тис. «зірок», 127% AGR) – творець бібліотеки для передобробки природної мови на TensorFlow і популярного чат-бота на основі штучного інтелекту для підлітків. Стартап заснований у 2016 році в Парижі. Залучив $20,2 млн від Lux Capital, SV Angel, A. Capital та ін.

7. Pulumi (5,9 тис. «зірок», 117% AGR) – платформа для розробки та розгортання хмарних додатків. Стартап заснований у 2017 році в Сіетлі. Залучив $20 млн від Madrona Venture Group і Tola Capital.

8. ThingsBoard (6,4 тис. «зірок», 113% AGR) – IoT-платформа для збору, обробки, візуалізації та управління пристроями (альтернатива IoT @ AWS/Аzure/GCP з відкритим вихідним кодом). Стартап заснований у 2016 році в Києві. Не залучав зовнішні джерела фінансування.

9. Genymobile (32,7 тис. «зірок», 106% AGR) – рішення для розробки та тестування додатків Android. Стартап заснований у 2011 році в Парижі. Залучив $9,7 млн ​​від Alven і BPI France.

10. Timber (4,3 тис. «зірок», 96% AGR) – хмарна система ведення журналу, орієнтована на розробника. Стартап заснований у 2016 році в Нью-Йорку. Залучив $5,8 млн від NextView Ventures і Notation Capital.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu