Кар'єра, Новини, Продуктивність

З дому найкраще! Як не повертатися в офіс після пандемії

09 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

The Muse склав покроковий план, як вмовити начальство залишити вас на віддаленій роботі.

Коли COVID-19 змусив багатьох людей перейти на роботу з дому, це могло бути непросто, якщо ви ніколи не працювали віддалено (і можливо, навіть якщо працювали, але не під час пандемії).

Але можливо, потім ви оцінили привабливість віртуального офісу. І легко зрозуміти, чому. Дистанційна робота дає ряд переваг, від комфортнішої обстановки до економії часу і грошей, які раніше йшли на поїздки в офіс і назад. Або, можливо, ви давно мріяли працювати з дому, але побоювалися попросити про це, тому що такий підхід не застосовувався широко в вашій компанії або у вашій галузі.

Якщо за останні кілька місяців ви зрозуміли, що краще працювати віддалено в довгостроковій перспективі, ви не самотні. Також ви не самотні, якщо розраховуєте на віддалену роботу в середньостроковій перспективі у зв’язку з доглядом за дитиною або з міркувань безпеки. І зараз у вас є хороший шанс реалізувати це бажання.

Багатьом працівникам цей період дав унікальну можливість показати своїм менеджерам, що вони здатні відповідально та ефективно працювати поза офісом. Однак деякі керівники поки не зважилися на те, щоб дозволити співробітникам постійно працювати з дому.

Ось вісім кроків, які ви можете зробити прямо зараз, щоб це сталося.

1. Відстежуйте свою продуктивність

Пандемія – досить вдалий час для переходу на постійну віддалену роботу: немає потреби проходити пробний період.

«У звичайних обставинах вам, можливо, доводилося б переконувати роботодавця дати вам можливість продемонструвати, що ви вдома можете бути настільки ж продуктивними, а то і продуктивнішими, ніж в офісі, – каже коуч і автор The Perpetual Paycheck Лорі Рассас. – Сьогодні у більшості з нас вже є ця можливість. Скористайтеся нею, щоб зрозуміти, що вам найкраще підходить, і розкажіть про переваги роботи з дому своєму роботодавцю, у якого, можливо, не було великого досвіду роботи з віддаленими співробітниками».

Вам потрібно зібрати докази за той час, що ви працюєте з дому, які допоможуть вам залишитися в цьому режимі в майбутньому. Відстежуйте дані про вашу продуктивність та результати – з використанням таких інструментів, як RescueTime, – а потім покажіть босові статистику та приклади. Так ви переконаєте його, що така угода може бути корисною для обох сторін. Наприклад, якщо ви працюєте у відділі обслуговування клієнтів і прийняли більше дзвінків або вирішили більше проблем, повідомте про це своєму керівнику. «Підкресліть, наскільки продуктивними ви були вдома», – каже кар’єрний тренер SAHM Jobs Center Хенлі Гріффін.

Звичайно, життя і робота в умовах пандемії провокують стрес, особливо якщо ви поєднуєте роботу з турботою про дітей та іншими обов’язками. Тому це можна пояснити, якщо ви не взяли відразу бика за роги або зіткнулися з деякими перешкодами. Але якщо ви все ж таки змогли налагодити роботу, попри всі ці додаткові фактори, то це справить ще більше враження і дасть зрозуміти, на що ви будете здатні після пандемії.

2. Зберіть свої перемоги за час роботи з дому

Не соромтеся скласти список, щоб продемонструвати свої досягнення під час роботи з дому. Оскільки перша половина 2020 року була особливо напруженою через пандемію, ваші досягнення, те, як ви допомагали своїй команді – і своєму керівнику може багато означати.

Зберіть усі свої досягнення на одній сторінці та перерахуйте причини, з яких ваша робота буде більш вражаючою, якщо вам дозволять залишитися на віддаленій роботі, рекомендує кар’єрний тренер Карлота Циммерман.

Поставте собі ці питання, щоб зрозуміти, на чому зробити акценти:

  • Які проєкти ви завершили вчасно (або завчасно)?
  • Скільки нових клієнтів ви залучили?
  • Ви утримали свою команду в рамках бюджету?
  • Скільки грошей ви зекономили для компанії?
  • Чи перевели ви процеси в повністю віртуальне середовище?
  • Які позитивні відгуки ви отримали від колег, менеджерів, керівників і клієнтів за цей час?

Спеціаліст з кар’єри та резюме Аманда Августин рекомендує створити «книгу хвастощів» і регулярно її оновлювати. За її словами, «вся ця інформація допоможе вам продемонструвати, наскільки корисними ви будете для компанії, продовжуючи працювати з дому».

3. Оперативно реагуйте на запити

Знову ж таки, якщо ваша компанія ще не повертається до офісу, використовуйте цей час, щоб допомогти собі в майбутньому. При розгляді запиту на зміну режиму роботи ваш керівник та компанія обов’язково розглянуть ваші дії під час пандемії як докази, які можуть як допомогти, так і нашкодити вам.

Те, що ви фізично не перебуваєте в офісі, не означає, що від вас не чекають участі. Будьте онлайн і швидко реагуйте на електронні листи та запрошення на зустрічі. Це доводить, що ви завжди доступні та перебуваєте в курсі справ.

Гріффін зазначає, що, працюючи з дому, легко потрапити у свій маленький кокон, але цього слід уникати, щоб не послабити свої шанси на перехід на віддалену роботу. Слідкуйте за електронною поштою і будьте готові відповісти на дзвінок або приєднатися до наради, коли ви «на роботі» – так само, як якби ви були в офісі.

«Якщо ваш роботодавець не пропонує, запропонуйте створити чат в Slack, Skype або інший спосіб залишатися на зв’язку, – додає Гріффін. – При віддаленій роботі це допомагає відчувати себе майже як зазвичай і підтримувати «робоче» мислення, оскільки ви можете легко спілкуватися з колегами та керівником».

4. Візьміть до уваги будь-які зміни після пандемії

Перед тим, як запропонувати своєму керівнику перевести вас на постійну роботу з дому, задумайтеся, чи дійсно для вас буде можливо працювати віддалено повний робочий день після того, як ваша компанія повернеться в офіс, або потрібно скорегувати свою пропозицію, щоб врахувати інтереси компанії, радить Августин. Зверніть увагу на таке:

  • Виконання яких з ваших обов’язків довелося пригальмувати на час пандемії COVID-19, тому що це виявилося важким або неможливим, працюючи з дому?
  • Чи були занижені очікування щодо певних проєктів, коли всі були на ізоляції? Якщо так, то чи вважаєте ви, що ці очікування зміняться, коли ситуація повернеться до норми в тій чи іншій формі?
  • Чи керуєте ви командою, яка повинна повернутися в офіс? Якщо так, то чи потребує це вашої присутності на місці?
  • Чи дійсно ваш домашній офіс допомагає вам добре працювати, або ви просто робите все можливе, щоб працювати якомога краще з початку локдауна? Наприклад, чи є у вас хороший доступ до інтернету або телефонний зв’язок?

Якщо ви виявите, що щось з цього може вплинути на ймовірність залишитися працювати вдома, подумайте, як розв’язати ці питання заздалегідь, оскільки ваш керівник захоче спочатку отримати відповіді, ніж прийняти рішення.

5. Почніть говорити про це заздалегідь

Як тільки ви зрозуміли, що вважаєте за краще працювати з дому, почніть обговорювати це, і чим раніше, тим краще. Але майте на увазі старе прислів’я, що хороша ложка до обіду.

«Розумно брати до уваги все, що відбувається в бізнесі, – говорить Бен Тейлор, засновник сайту Home Working Club. – Піднімати таке питання, коли наближається крайній термін здачі проєкту і всі дуже напружені, очевидно, не дуже гарна ідея. А ось обговорити його, коли ви тільки що зробили щось вагоме і були відзначені начальником – ідея хороша».

Оскільки немає загальних правил, найкраще спиратися на інтуїцію, але якщо існує офіційний план повернення до роботи в офісі, то потрібно переконатися, що в рамках цього процесу розглянуть і ваш запит, додає Тейлор.

Краще закласти фундамент якомога раніше. Коли наступного разу будете спілкуватися з керівником віч-на-віч, запитаєте про терміни відновлення роботи компанії, якщо вам їх ще не оголосили. Потім запитаєте, чи готова організація дати співробітникам і далі працювати віддалено в режимі повної або неповної зайнятості.

До того, як дати хід своєму запиту, можна ненав’язливо розповісти керівнику, наскільки продуктивною і сфокусованою виявилася для вас віддалена робота. Використовуйте неформальну бесіду як спосіб оцінити реакцію боса, а потім адаптуйте свою пропозицію таким чином, щоб передбачити можливі заперечення і запропонувати компроміси, які влаштують обидві сторони.

6. Зверніться до керівника

Зрозумівши, якою є загальна політика вашої організації щодо віддаленої роботи, зробіть наступний крок – безпосередньо обговоріть ваш конкретний запит зі своїм керівником. Постарайтеся провести цю розмову по відеозв’язку, а не телефоном. Це дозволить вам спостерігати за мовою тіла співрозмовника і визначити, наскільки добре було сприйнято вашу пропозицію.

Що говорити? Тейлор пропонує відразу перейти до суті справи, сказавши: «Як ви знаєте, зараз я працюю віддалено протягом x тижнів, і за цей час я …» Потім перерахуйте кілька дуже конкретних прикладів своїх успіхів.

Обговоріть, чого ви та ваша команда досягли в цей непростий час, працюючи з дому. Наприклад: «Ми запустили новий мобільний портал для клієнтів вчасно і в рамках бюджету» або «я випробував нову інформаційну розсилку, яка вже збільшила відвідуваність сайту на 15%, а охоплення ЗМІ – на 30% в порівнянні з минулим роком».

Потім скажіть прямо: «Я хотів би продовжувати працювати з дому, коли офіс знову відкриється». Якщо ви відчуваєте нерішучість з боку керівника, проявіть гнучкість, додавши: «Звичайно, я буду радий зустрічатися в офісі, коли це буде потрібно. Як ви на це дивитеся?”

7. Переконайте, що це в їхніх інтересах

Як і в разі будь-якого вашого прохання на роботі, ключ до успіху – користь для роботодавця, вважає Рассас. «Головне – представити ваше бажання таким чином, щоб воно було вигідним роботодавцю», – говорить вона.

Як приклад Рассас призводить одну зі своїх клієнток, яка збиралася попросити гнучкий графік, що включає кілька днів роботи з дому, щоб вона могла проводити більше часу з сім’єю. Але Рассас допомогла їй успішно переформулювати запит, який спирався на те, як це допоможе компанії, а не їй особисто.

«Коли я дізналася, що співробітниці доводилося витрачати багато часу на дорогу в офіс і назад, я запропонувала їй зробити акцент на тому факті, що, залишаючись вдома, вона буде більш доступна для нарад рано вранці, і це привернуло роботодавця, тому що у компанії були клієнти в різних часових поясах, – каже Рассас. – Це виявилося вигідно всім».

8. Запропонуйте компроміс або пробний період

Якщо якісь ваші обов’язки ефективніше виконувати з офісу, запропонуйте механізм, який дозволить вам працювати віддалено більшу частину часу і приходити на роботу тільки пару раз в тиждень для виконання цих обов’язків.

«Коли така велика увага приділяється соціальному дистанціюванню, рекомендація, спрямована на скорочення кількості співробітників в офісі … також може позитивно вплинути на розгляд вашого запиту роботодавцем», – каже Рассас.

Якщо офісні приміщення раніше були на вагу золота, або роботодавець розглядає можливість їх скорочення до меншого розміру через економічний спад, пов’язаний з пандемією, то ідея, що в будь-який конкретний день на робочих місцях буде менше співробітників, може сподобатися керівництву.

Як ще полегшити босові позитивне рішення? Можна запропонувати спочатку тимчасовий варіант. «Пропозиції робити щось на пробній основі – це завжди гарна ідея. Спробуйте почати з пари днів в тиждень або визначте пробний період, після якого ви повернетеся до обговорення», – говорить Тейлор. Переконайтеся, що ви відкриті для зворотного зв’язку і готові внести корективи, якщо це необхідно.

«Здається, ще ніколи не було кращого часу, щоб спробувати перейти на віддалену роботу, – каже Тейлор. – Керівникам тих співробітників, що під час пандемії вже довели, що вони повністю ефективні, знадобляться дуже вагомі аргументи, чому їм не можна продовжити працювати віддалено. Джин вже вирвався з пляшки».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu