Кар'єра, Новини, Продуктивність, Студенту

Як не кинути онлайн-навчання на півдорозі

16 Липня, 2020

Навчатися чогось нового завжди складно. Удвічі складно, коли це йде в форматі онлайн, коли не потрібно дотримуватися суворого розкладу. Успіх залежить тільки від самого себе. Але якщо правильно підійти до процесу, за допомогою онлайн-навчання можна отримати нову професію і самореалізуватися.

Ми підготували ряд порад про те, що треба зробити, щоб взяти з онлайн-навчання максимум і довести справу до кінця.

Встановіть ліміти за часом на навчання

Гарний варіант – сесії занять не більше 40 хвилин. Добре, вмовили – не більше 1,5 годин. Природа говорить, що концентруватися безперервно понад 40 хвилин складно. Мозку потрібна пауза, щоб обробити інформацію. Можна також чергувати: наприклад, 20 хвилин витратили на вивчення програм, 20 – на теорію. До речі, такий ліміт дозволить ще й уникнути психологічного вигоряння і бажання вчитися буде тільки рости.

Сприймайте навчання як роботу

Сідайте за заняття в один і той же час. Уникайте внутрішніх попускань. Якщо ви почнете «шматувати матеріал» і шукати виправдання на кшталт «я тільки на 5 хвилин відвернувся», справа добром не закінчиться. Будьте суворі самі до себе.

Створіть окреме віртуальне середовище для навчання – браузер або робочий стіл

Окремий простір для навчання допомагає вам не відриватися і залишатися продуктивними. У браузері для навчання можна збирати додаткові посилання на блоги, ресурси для роботи. Але не сидіть з цього браузера на ютубі або в соцмережах – інакше загубиться весь сенс методу.

Наприклад, для різних цілей може бути два ноутбуки – один для роботи, інший – для особистого життя і вихідних. Теж варіант.

Заведіть органайзер і ставте мікроцілі

Модна користуватися Trello. Він повністю безкоштовний, а ще там можна збирати класні дошки з завданнями. Але є й інші органайзери – вибирайте, який вам зручніше. Ставте з його допомогою мікроцілі: наприклад, вивчити основи фотошопа до кінця тижня. Це особливо мотивує – ви можете відстежувати свій прогрес і періодично хвалити себе.

Як не кинути онлайн-навчання на півдорозі - studentu, produktyvnist, news, career

Заведіть блог і створіть спільноту навколо себе

Найважче кинути почате, коли ви вже почали позиціювати себе як фахівця. Можна завести блог і розповідати про свої досягнення. Це не тільки допоможе вам відстежувати свій прогрес, але ще і може привести перших клієнтів. Наприклад, одна моя подруга почала займатися дизайном і написала про це в інстаграмі – після цього клієнти стали приходити до неї самі, навіть з огляду на, що вона початківець. До речі, варто підписатися на тих, кого ви вважаєте орієнтиром в професії – це задасть вам планку і допоможе з мотивацією.

Зовсім радикальний підхід – беріть проєкти вже під час навчання

По-перше, очікування замовника і внесена передоплата за працю – відмінний мотиватор. По-друге, в умовах домовленостей не буде спокус «злиняти» і знайти собі відмовки. Та й взагалі навчання через практику – найшвидший та найефективніший метод.

Не вивчайте сферу «в лоб»

«В лоб» – це коли ви прийшли вчитися, наприклад, на дизайнера і вивчаєте тільки дизайн. Історія показує, що всі сфери так чи інакше переплітаються між собою, тому розширюйте кругозір і намагайтеся розглядати своє хобі (або навіть поточну роботу) з точки зору нової професії.

Не створюйте культ особистості тих, на кого ви орієнтуєтеся в професії. Ви не новий Лебедєв. У вас можуть бути приклади, фахівці, з яких можна (і потрібно) брати приклад, але не ідоли. Це легко призводить до втрати індивідуальності, а в гіршому випадку – взагалі до втрати впевненості в собі.

Єдина особистість, з якою треба змагатися, яку потрібно зводити в абсолют – ви самі. Ставте досяжні цілі та рухайтеся до них. І завжди пам’ятайте, що ви та ваше мислення – унікальні!

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu