Бізнес, Маркетинг, Новини, Соціальні медіа

TikTok for Business: вивчаємо платформу з точки зору рекламодавців

23 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

За останні пару років TikTok стрімко виріс: додаток отримав понад 1,5 млрд завантажень за минулий рік і понад 315 млн за перші кілька місяців 2020 року. Соцмережа особливо популярна серед молодої аудиторії, що підвищує її привабливість в очах брендів. У чому особливість даної платформи та чи варто розміщувати на ній рекламу?

Як влаштований TikTok for Business

TikTok став найпопулярнішою соцмережею у молодої аудиторії, обігнавши Facebook та Instagram. Популярність додатку серед людей у ​​віці від 16 до 24 років привернула увагу і маркетингові бюджети таких брендів, як eBay, Zalora, Kia, Maybelline і Puma, які визнали платформу потужним каналом для виходу на мілленіалів.

TikTok for Business: вивчаємо платформу з точки зору рекламодавців - social-media, news, online-marketing, businessTikTok for Business: вивчаємо платформу з точки зору рекламодавців - social-media, news, online-marketing, business

Усвідомлюючи потенціал соцмережі, її засновники запустили TikTok for Business. Ця платформа орієнтована на рекламодавців – починаючи від корпорацій і закінчуючи підприємствами малого і середнього бізнесу – і пропонує готові рішення для створення рекламних кампаній в поєднанні з простими інструментами для редагування відео та аудіо.

«Розміщення захопливих коротких відеороликів в TikTok дозволяє бізнесам взаємодіяти зі спільнотою, відомою своєю креативністю, винахідливістю і позитивом», – вважає Чу Ві Нг, глава відділу бізнес-маркетингу TikTok в Південно-Східній Азії.

Бренди зможуть залучати популярних авторів контенту на Creator Marketplace, вибираючи блогерів, чиє бачення відповідає особливостям бренду. Платформа буде надавати маркетингову інформацію про кампанії та популярні тренди у світі відео.

Безпека даних

Попри популярність серед молоді та висхідний набір маркетингових можливостей, додаток, що належить китайській фірмі ByteDance, регулярно стикається зі звинуваченнями в порушенні конфіденційності.

Американські законодавці назвали TikTok потенційним інструментом шпигунства і збору даних для китайського уряду, адміністрація Трампа навіть натякала на можливість заборони додатку в країні. Європейський союз формує слідчу групу для вивчення TikTok, яка проаналізує ризики, пов’язані з можливим порушенням конфіденційності в додатку, а один з австралійських сенаторів назвав TikTok «сервісом для збору даних, замаскованим під соціальну мережу».

Побоювання пов’язані з тим, що китайські технологічні компанії за законом зобов’язані надавати наявну у них інформацію китайській владі в разі отримання відповідного запиту. Представник Управління національної розвідки Сполучених Штатів в розмові з NBC заявив: «Всі американці повинні бути стурбовані тим, що їх зображення, інформація про місцеперебування, біометричні та інші дані, що зберігаються в китайських додатках, можуть бути передані в апарат державної безпеки Китаю».

TikTok доклав максимум зусиль, щоб дистанціюватися від своєї материнської компанії ByteDance і будь-яких зв’язків з урядом Китаю. Представники додатку стверджують, що усунули безліч лазівок щодо конфіденційності та безпеки платформи. У своєму блозі вони повідомили, що «на діяльність компанії не впливає ніякий іноземне уряд, включно з урядом Китаю; TikTok не працює в Китаї, і ми не маємо наміру змінювати це в майбутньому».

TikTok і цензура

Крім того, соцмережу звинувачують в наявності цензури. Це пов’язано зі статтею в The Guardian, що вийшла у вересні 2019 року, коли в розпорядження журналістів потрапили внутрішні документи TikTok. У них модераторів закликають цензурувати відеоролики, в яких згадуються протести на площі Тяньаньмень, незалежність Тибету, релігійна група Фалуньгун і ряд інших тем, чутливих для китайського уряду.

Розслідування почалося незабаром після того, як газета Washington Post не виявила в TikTok контенту, пов’язаного з протестами в Гонконзі, в той час як на інших платформах вони присутні у великій кількості. На тлі загальної заклопотаності питаннями конфіденційності та введення китайським урядом суворих законів TikTok оголосив про свій відхід з Гонконгу, в той час як інші технологічні компанії обмежилися символічними жестами проти авторитарної політики держави.

Останнім часом рекламодавці бойкотують Facebook, звинувачуючи платформу в некоректності представленого контенту, а також висловлюючи сумніви в прозорості та підзвітності компанії. У такій ситуації принесення в жертву порівняно невеликого гонконзького ринку було розцінено як стратегічний крок, спрямований на відновлення суспільної довіри до TikTok після підозр у змові з комуністичною партією Китаю.

TikTok for Business: вивчаємо платформу з точки зору рекламодавців - social-media, news, online-marketing, business

Крім того, материнська компанія сервісу ByteDance обмірковує зміни в управлінні TikTok, які повинні зробити додаток приязнішим для іноземних партнерів. Серед обговорюваних варіантів – оновлення складу адміністрації сервісу і створення окремої штаб-квартири за межами Китаю.

Популярний додаток уже зробив кілька кроків у цьому напрямку, включаючи призначення колишнього виконавчого директора Disney Кевіна Майера новим CEO компанії замість Алекса Чжу. Також TikTok привертає лідерів думок у Вашингтоні для лобіювання своїх інтересів і планує до кінця року створити «центри прозорості», які дозволять охочим побачити роботу сервісу зсередини.

Політика конфіденційності

TikTok For Business відкрито повідомляє, що платформа збирає досить багато даних про користувача і пристрої, в тому числі IP-адресу, ідентифікатор, тип операційної системи, дані cookie-файлів, налаштування часового поясу і багато іншого.

Попри те, що політика конфіденційності компанії виглядає досить відкритою, з неї незрозуміло, як довго TikTok планує зберігати (і використовувати) зібрані дані. Заявлено, що інформація не буде видалятися до тих пір, поки «діють договірні зобов’язання».

З приводу видалених облікових записів TikTok for Business політика конфіденційності повідомляє, що їх дані також будуть збережені, але в «агрегованому та анонімному форматі».

TikTok For Business керується різними правилами дотримання недоторканності приватного життя в Каліфорнії, Європейському Союзі та Індії, встановленими відповідно до чинного регіонального законодавства у цій сфері. Наприклад, на території ЄС та Індії користувачі можуть «звертатися в сервіс [TikTok] з проханням видалити свої дані» через дії Загального регламенту ЄС про захист даних (GDPR) та індійських законів про конфіденційність, що нещодавно посилилися. У Каліфорнії користувачі можуть запросити «список третіх осіб, яким можуть бути розкриті їх персональні дані в маркетингових цілях», але видалення даних, що зберігається не розглядається, як і «анонімізація» інформації, що зберігається, після видалення облікового запису.

У блозі компанії повідомляється, що сховище зібраних даних знаходиться в Сполучених Штатах, а резервна копія – в Сінгапурі. Компанія підкреслює, що «TikTok не видаляє чутливий контент, пов’язаний з Китаєм, і не отримував відповідних прохань від китайського уряду. У разі виникнення подібних запитів їх би зустріли відмовою».

Доцільність використання

Достатні докази того, що TikTok неправомірно використовував отримані дані або передавав їх уряду Китаю, так і не були представлені, а значить, використання TikTok for Business не несе ніякого ризику компанії. При використанні будь-яких платформ для маркетингу в соціальних мережах бізнеси повинні спиратися на інформацію про конфіденційність, представлену сервісом, а також самостійно визначати, якими даними варто ділитися з технологічними гігантами.

На цей час TikTok залишається одним з найефективніших засобів виходу на молодіжну аудиторію, і багато брендів постараються цим скористатися.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu