HR, Кар'єра, Новини, Поради

Чотири способи застрахувати кар’єру в період нестабільності

29 Липня, 2020

Через пандемію навіть професіонали з начебто надійною роботою задумалися, як захистити себе від кризи. Консультант з маркетинговою стратегією Дорі Кларк вивчала це питання понад 20 років. Спочатку це було необхідністю: її звільнили за день до трагедії 11 вересня. Пізніше Кларк вирішила описати свій досвід в книзі «Персональний ребрендинг. Як змінити свій імідж, зберігши репутацію».

Ми відчуваємо себе вразливими, тому що не можемо контролювати ситуацію в охороні здоров’я або економіці. Але коли мова заходить про нашу кар’єру, не варто сидіти склавши руки. Ці чотири поради допоможуть кожному фахівцю застрахувати кар’єру навіть в період нестабільності.

1. Працюйте над своїм соціальним капіталом

Як правило, у більшості професіоналів однорідна мережа контактів. Це прекрасно – але лише до певного часу. У складні часи нам потрібні всілякі знайомства – з людьми різного віку, що володіють різними навичками та різним життєвим досвідом. Зараз саме час свідомо шукати тих, хто познайомить вас з новими ідеями та методиками в безнапасний період і буде корисний під час кризи: поділиться баченням ринку або навіть допоможе з роботою. Зрештою, знайомство з тисячею людей у ​​вашій компанії або у вашій галузі не допоможе, якщо всіх їх теж звільнять.

У керівника зі сфери туризму буде більше шансів швидко знайти нову роботу, якщо у нього є зв’язки у сферах, які не так сильно залежать від економіки, наприклад, в стрімінгу чи логістиці. Почніть нарощувати свій соціальний капітал зі знайомих, оточення яких відрізняється від вашого. Наприклад, можна влаштувати віртуальну вечерю з двома організаторами: кожен запросить по половині гостей, щоб вони могли переміщатися. Це особливо корисно, якщо другий хост не працює у вашій компанії або галузі. Наприклад, ви можете запросити друга з коледжу, когось з вашої спортивної команди або того, з ким ви познайомилися на прогулянці з собакою.

2. Станьте активним волонтером

Під час кризи багато фахівців відмовляються від волонтерської діяльності, оскільки більше турбуються про свої робочі обов’язків. Але для вас це можливість проявити себе, тому що саме зараз ми шукаємо розради в співтоваристві. Навіть якщо раніше ваш волонтерський внесок був мінімальним, зараз ви можете провести вебінар, віртуальну зустріч або семінар з розвитку навичок. Це шанс допомогти іншим та заробити собі позитивну репутацію.

Чотири способи застрахувати кар'єру в період нестабільності - porady, news, career, hr

3. Створіть інтелектуальну власність

Багато професіоналів користуються повагою колег, разом з якими працюють. Набагато рідше виходить завоювати повагу тих, хто ніколи не працював з вами безпосередньо. Хоч зараз у вас може не бути шансу виступити на конференції, є багато способів поділитися досвідом в інтернеті, створюючи письмовий контент. Наприклад, ви можете вести блог на галузеві теми в LinkedIn або написати розсилку для вашої компанії.

Часто ми втрачаємо можливість регулярно обмінюватися ідеями та досвідом на корпоративних ресурсах своєї компанії, ставлячись до цього як до фактора, що відвертає увагу. Однак цей спосіб комунікації дуже люблять керівники, які сподіваються зламати бар’єри всередині колективу, і це ваш шанс бути поміченим. Завдання в тому, щоб зробити ваші ідеї відомими як всередині компанії, так і за її межами, щоб інші могли згадати ваше ім’я і сказати: «Мені подобається, як він(а) думає».

4. Протестуйте сторонній проєкт

Можливо, вам подобається працювати в компанії та не хочеться запускати власний бізнес. Все одно зробіть це. В умовах нестабільної економіки чим більше у вас можливостей, тим краще. Дійте як Пет Флінн, герой книги Entrepreneurial You. Він був співробітником архітектурної компанії, який завів блог, щоб робити нотатки під час підготовки до іспиту по екологічному будівництву. Зрештою, Флінн написав електронну книгу на основі своїх статей і почав продавати її на сайті.

Це врятувало його, коли у 2008 році він був звільнений. Флінн створив сторонній бізнес, який приносив йому більше грошей, ніж його постійна робота, і залишився на плаву. Почніть з малого: попрацюйте безкоштовно і вивчіть можливості, щоб зрозуміти, що вам подобається і чи цікаво це іншим. Як мінімум, ви освоїте нові навички, які зможете застосувати в роботі. Як максимум, ви створите нове джерело доходу і, можливо, відкриєте для себе нові перспективи.

У непевні часи ми повинні запитати себе: які активи ми найбільше хотіли б мати у разі тривалої кризи? І які кроки ми можемо зробити, щоб отримати їх сьогодні? Взявши ініціативу у свої руки зараз, ви зможете застрахувати кар’єру і пережити труднощі, незалежно від того, як йдуть справи у вашій компанії або галузі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu