Гроші, Кар'єра, Новини, Поради

Як домовитися про підвищення зарплати в умовах пандемії

08 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

На перший погляд, пандемія COVID-19 і економічна криза – не найкращий момент для розмов про підвищення зарплати. Але досвідчені фахівці розуміють, що в складні часи компанії намагаються підвищити конкурентоспроможність і завоювати довіру клієнтів, а це неможливо без додаткових зусиль команди.

Якщо ваша робота допомагає бізнесу справлятися з труднощами, можливо, має сенс попросити про надбавку. Ось кілька порад, які допоможуть підготуватися до розмови.

Знайте собі ціну

Можливо, під час ізоляції вам довелося згадати забуті навички або набути нових: наприклад, по організації бізнес-процесів, управління проєктами або SMM. Ці вміння можуть виявитися відмінним важелем для ведення переговорів про підвищення, але як дізнатися, на яку суму варто розраховувати? Щоб зрозуміти це, оцініть свій внесок в роботу компанії та постарайтеся дізнатися розмір зарплати співробітників зі схожими обов’язками, освітою і досвідом.

В ході переговорів можна звернути увагу на вашу роль у розвитку бізнесу – нагадайте про виконані проєкти та залучених клієнтів. Подумайте, яку вигоду зможе витягти начальник з вашого підвищення, – можливо, ви візьмете на себе частину його обов’язків, звільнивши час для вирішення стратегічних завдань.

Пропонуйте альтернативи

Якщо бюджет компанії зараз обмежений, отримати більшу надбавку до зарплати буде складно, але є й інші способи заохочення працівників: нова посада, коригування обов’язків, збільшення бонусів, більш зручний графік або професійний розвиток (наприклад, оплата навчання). Пам’ятайте, що ультиматуми можуть нашкодити робочим відносинам, і підготуйте кілька варіантів: це розширить ваші можливості та дозволить проявити наполегливість, що не відштовхуючи співрозмовника.

Не бійтеся відмови

Бувають ситуації, коли розмова заходить в глухий кут, розчаровуючи всіх його учасників. Пам’ятайте, що талановиті співробітники з потрібними навичками завжди знайдуть собі роботу. Дослідження показують, що заміна фахівця може обійтися вдвічі дорожче його річної зарплати.

Якщо ви не плануєте змінювати роботу, підготуйте кілька пропозицій, з якими начальнику буде простіше погодитися. Наприклад, обговоріть можливість виплати бонусу за досягнення певної мети: «Якщо мій план зі зниження виробничих витрат буде успішним, мені здається справедливим розраховувати на премію в розмірі 10% від заощаджених коштів». Ще один варіант – поступове підвищення зарплати: «Я дізнався, що отримую на 20% менше, ніж нові співробітники. Як щодо того, щоб збільшити мою зарплату на 5% в серпні та ще на 5% до кінця року?».

Враховуйте особливості онлайн-спілкування

Не бачачи співрозмовника, складніше створити атмосферу довіри або донести свою думку без спотворень. Але у віртуальних переговорів є і певні переваги.

Як домовитися про підвищення зарплати в умовах пандемії - porady, news, career, groshi

В онлайн-зустрічі можуть взяти участь всі зацікавлені сторони, включаючи співробітників з інших регіонів. Крім того, на вас не будуть тиснути зовнішні чинники – атмосфера в офісі, великі столи, що віддаляють від співрозмовника, або навіть різниця в зрості. Ще один приємний момент – можливість використовувати заздалегідь підготовлені замітки.

Але головною умовою успішних переговорів, незалежно від способу їх проведення, залишається людяність. Беручи участь в діалозі, важливо прагнути до взаєморозуміння, реагувати на вербальні та невербальні сигнали, ставити уточнювальні питання, по мірі необхідності запитувати зворотний зв’язок і демонструвати відповідні емоції.

Відпрацюйте вміння переговорів

Якщо ви вирішили поки відкласти розмову про підвищення зарплати, використовуйте цей час, щоб попрактикуватися в переговорах. Ніщо так не підвищує впевненість в навичці, як її ефективне використання. Спробуйте поторгуватися в магазині або отримати спеціальні умови у якого-небудь сервісу, домовтеся з сусідами або візьміть участь в розподілі робочих завдань в колективі.

Переговори не завжди проходять легко, і віртуальне спілкування накладає на них свій відбиток. Підготуйтеся до бесіди заздалегідь, щоб занепокоєння з приводу фіналу розмови не заважало вам відстоювати свої права.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu