Бізнес, Новини

Дмитро Федоренко продав видання «Наш Київ»

06 Серпня, 2020

Інтернет-видання «Наш Київ», засновником якого є Дмитро Федоренко, продали новому власнику – медіаменеджеру Олегу Ліщині. Редакція MC.today поспілкувалася з екскерівником проєкту і дізналася, чи пов’язано це рішення з виборами, чи зміниться щось на сайті і яка причина продажу. Ми в UAspectr ділимося подробицями.

Причина продажу і новий власник

Як каже Дмитро Федоренко, про продаж частки в НашКиев.UA він задумався на початку цього року, коли підбив фінансові та організаційні результати 2019 року. І прийшов до висновку, що для якісного зростання знадобляться швидкі та досить вагомі інвестиції.

Дмитро Федоренко продав видання «Наш Київ» - news, businessДмитро Федоренко продав видання «Наш Київ» - news, business

Але коли Федоренко спілкувався з потенційними партнерами, зрозумів, що для більшості інвесторів медіа – це просто інструмент політичного або бізнес-впливу.

«Знайти повністю близнюка за цінностями не представляється можливим. Саме тому я прийшов до висновку, якщо я хочу якісного зростання для свого дітища, я повинен розглядати продаж 100% частки», – говорить Дмитро Федоренко.

За його словами, були пропозиції від різних політичних структур. Але в результаті покупцем став Олег Ліщина – ексжурналіст, редактор і медіаменеджер.

«Його заявлена ​​стратегія розвитку видання мені зрозуміла та імпонує. А його енергія в досягненні мети реально підкуповує. Це зараз буде більше схоже на стартап і стане дуже великим викликом для нього і команди видання», – резюмує Федоренко.

Сума угоди та умови

Суму угоди не розголошують, хоча Федоренко каже, що вона цілком ринкова і відповідає сьогоднішнім реаліям.

«За умовами угоди весь бізнес був проданий повністю», – говорить засновник видання «Наш Київ».

Однак премію «Наш Київ Awards: Санта року» (премія для того, хто зробив вагомий внесок у розвиток Києва) Федоренко та Ліщина домовилися не кидати та розвивати спільними зусиллями. Також засновник видання залишив за собою ГО «Це наш Київ»: в рамках організації розвивають інноваційні сервіси, які спрощують життя киянам.

Новий вектор видання

Продаж видання, за словами Федоренко, не пов’язаний з виборами, хоча він «не може нічого гарантувати на 100%». Новий власник Олег Ліщина також написав, що продаж видання і його призначення не мають жодного політичного підґрунтя.

Що стосується редакційної політики, то, за словами Ліщини, видання продовжить бути новинним ресурсом міста і буде розширюватися. Також під час переговорів було питання про реєстрацію торгової марки «Наш Київ», тому, можливо, видання стане україномовним.

«Редакція точно буде посилена за напрямками створення та оформлення контенту. А також буде активно розвиватися комерційний відділ і редакція спецпроєктів», – каже Федоренко.

Склад редакції та реакція команди

Ліщина перш ніж укладати угоду провів аудит персоналу. За словами засновника видання, новий власник прийшов до висновку, що його влаштовує існуючий склад. Тому всі, хто виявив бажання залишитися, будуть і далі працювати в виданні.

Команда на продаж видання відреагувала по-різному.

«Я чесно розповів їм про свої мотиви, пояснив позицію нового власника, обняв кожного і пообіцяв, що буду пильно стежити, щоб їх не кривдили. Наскільки мені відомо, ніхто з існуючої команди поки не вийшов на ринок пошуку роботи», – розповідає засновник« Наш Київ».

Коротко про видання

Проєкт з’явився 13 років тому, в серпні 2007 року на блог-платформі LiveJournal. Але через швидке зростання аудиторії створили вебсайт.

Основний напрямок видання – міські новини. Також роблять огляди закладів, заходів, проводять експерименти редакції.

«За ці 13 років ми з нішевого ЖЖ-блогу перетворилися в наймасовіше інтернет-ЗМІ столиці. І тому я б не зарікався від того, що через якийсь час застосую свої знання і вміння для розвитку іншого інтернет-медіа», – каже Федоренко.

Поки засновник видання планує відпочити та розвивати діджитал-агентство SEVENTEAM.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu