Бізнес, Новини, Поради, Стартапи

Як швидко перевірити ідею стартапу за 3 кроки

10 Серпня, 2020

У цій статті ми розповідаємо, як швидко перевірити ідеї стартапу. Це надзвичайно корисна навичка при створенні продуктів з нуля, тому що більшість ідей зазнають невдачі вже в перший рік свого існування. Тому краще не витрачати час на те, що нікому не потрібно.

Більшість нових продуктів не можуть завоювати популярність на ринку, навіть якщо зроблені добре. Це часто стає великим сюрпризом для засновників. Вони здивовані, тому що вони «перевірили» свою ідею перед створенням, зазвичай запитуючи своїх друзів і родину. Багато з рідних з ентузіазмом говорили, що вони будуть використовувати або платити за такий продукт, якщо він існує.

Як швидко перевірити ідею стартапу за 3 кроки - startups, porady, news, businessЯк швидко перевірити ідею стартапу за 3 кроки - startups, porady, news, business

Але реальність така, що існує велика різниця між тим, що люди говорять, що вони будуть робити, і тим, що вони насправді роблять. Таким чином, просто поставити гіпотетичне питання (ви б використовували X, якщо він існує?) Недостатньо. Подібні опитування користувачів можуть сказати вам, що проблема існує, але це не означає, що у вас є правильне рішення. Щоб підтвердити свою ідею, вам потрібен реальний зворотний зв’язок з ринком. І в ідеалі вам потрібен швидкий спосіб отримати зворотний зв’язок, не витрачаючи купу часу та енергії. Тому що навіщо витрачати місяці на створення чогось, що абсолютно нікому не цікаво?

На щастя, є методи, які можна використовувати, щоб отримати реальний зворотний зв’язок протягом кількох днів, а не місяців!

Крок 1. Чітко сформулюйте і запишіть ідею

Перший крок – придумати ідею, чітко її сформулювати та записати. Існують методи, які ви можете використовувати для генерації ідей, але будемо вважати, що у вас вже є ідея.

Розгляньмо приклад, навіяний карантином. Ви звикли займатися в спортзалі 3 рази в тиждень. Тепер, коли у вас не було доступу в спортзал, ви дивилися відео тренувань на Youtube. Ви виявили, що більшість з них були зосереджені на кардіо, в той час як вам потрібно щось інше. Ви могли спробувати різні мобільні додатки для фітнесу, але жоден з них не був точно налаштованим під обладнання, яке є у вас вдома.

Ось і є ідея.

Ідея: додаток, який запропонує індивідуальні плани тренувань з урахуванням потреб і цілей кожного користувача. Плани будуть налаштовані на основі різних параметрів, включаючи обладнання, яке вже є у користувача, і скільки часу вони готові присвятити тренуванням.

Крок 2. Визначте свою гіпотезу про участь в ринку

Наступним кроком є ​​перетворення вашої ідеї в гіпотезу взаємодії з ринком. Це ваша гіпотеза про те, як ринок буде взаємодіяти з вашим продуктом, якщо ви його створили та запустили. Це змушує вас думати про те, хто є «ринком», тобто вашим клієнтом.

Гіпотеза залучення: багато працюючих фахівців, які знаходяться на карантині вдома, будуть платити за підписку, щоб отримати індивідуальні плани тренувань.

Це маленький крок вперед. Ми приблизно визначили, хто, на нашу думку, є клієнтом – працюючі фахівці, поміщені на карантин вдома. Але як ми будемо об’єктивно вимірювати, чи варта ідея створення? Нам потрібно бути конкретнішими. Прийшов час зайнятися математикою і зробити деякі припущення.

Як швидко перевірити ідею стартапу за 3 кроки - startups, porady, news, business

Припустимо, ви хочете, щоб це був великий венчурний бізнес. Емпіричне правило полягає в тому, що для отримання венчурного фінансування у цій ідеї повинен бути потенційний дохід не менше 100 млн дол. США в рік на періодичний дохід (ARR) протягом 7-10 років. Як альтернатива, якщо вам не потрібні інвестиції, ви, ймовірно, отримаєте не менше 1 млн дол. США з потенціалом ARR.

Скільки людей потрібно, щоб заробити ці 100 мільйонів доларів? Нам потрібно зробити ще одне обґрунтоване припущення – ми очікуємо, що наш продукт буде послугою на основі передплати, де користувачі будуть платити 20 доларів на місяць.

MAU = $ 100 мільйонів/($20 в міс. X 12 місяців)

MAU = 400,000

Це означає, що нам потрібно близько 400 000 користувачів по всьому світу. Тепер було б корисно уявити це число MAU у відсотках від загального ринку, щоб ми могли легше перевірити цю гіпотезу. Щоб досягти цього, нам потрібно використовувати ще кілька практичних правил.

Близько 40% доходу в App Store + Google Store належать США.

За даними останнього перепису населення (2010) у віковій групі 25-44 роки налічується близько 80 мільйонів осіб.

Розумно припустити, що додаток також отримає близько 40% свого доходу з США. Крім того, 25 – 44 роки – розумний цільовий показник. Використовуючи ці цифри, ми можемо з’ясувати, якими відсоток користувачів нам потрібно буде зібрати, щоб iFitness мав потенціал ARR в 100 мільйонів доларів.

X / 100 = (40% x 400,000 MAP у світі) / 80 мільйонів людей

Відсоток MAP = 0.2%

Великий! Ми дізналися, що наша ідея може бути досить великою, якщо 0,2% нашого цільового ринку стане щомісячним активним клієнтом. Зазвичай кілька відсотків людей пробують продукт один раз, а потім деякі з них стають щомісяця активними. Для платного продукту можна припустити, що тільки 10% людей, які скористалися додатком, стануть постійними клієнтами. Таким чином, в нашому випадку ми сподіваємося, що 2% людей спробують додаток, а 0,2% (10% з 2%) стануть постійними клієнтами. Підіб’ємо підсумки нашої гіпотези взаємодії з ринком.

2% людей в США у віці від 25 до 44 років, які стикаються з додатком, спробують його, і 10% з них стануть щомісячними активними клієнтами.

Це прогрес, але нам потрібно збільшити його ще більше. З якою нішевою аудиторією ми можемо перевірити цю гіпотезу. Прикладом гіпотези буде:

2% людей в соціальній групі FB, які бачать мій пост про підписки за 20 доларів, відвідають наш вебсайт і відправлять свою адресу електронної пошти, щоб бути запрошеним на бета-тестування.

Подання адрес електронної пошти вищезгаданої гіпотези представляє «скін в грі» для користувача. Чим більше скін в грі, тим впевненіше ви можете бути у своєму результаті. З іншого боку, просте відвідування сайту не вважається корисним сигналом.

Підбиваючи підсумок цього етапу, ми перейшли від невиразної ідеї до дуже об’єктивної гіпотези, яку можна перевірити.

Крок 3. Проведіть свій експеримент і проаналізуйте результати

Час перевірити. Як ми можемо перевірити ідею без фактичного створення продукту? Гіпотеза участі ринку, з якої ми прийшли вище, досить проста для перевірки.

Ми купимо відповідний домен і скористаємося одним з безлічі інструментів для розробки вебсайтів без коду (наприклад, SquareSpace), щоб створити вебсайт, що пояснює концепцію продукту і збирає адреси електронної пошти. Зробіть рекламу або повідомлення в групах на FB з посиланням на цей сайт. Потім виміряйте кількість зібраних адрес електронної пошти та кількість переглядів повідомлень. Ця техніка також відома як Тест пофарбованих дверей.

Для успішного проведення цього експерименту потрібна вдумливість. Ми можемо отримати заплутаний або неправильний сигнал з різних причин. Якщо ми не показуємо той факт, що ця послуга коштує 20 доларів на місяць, ми можемо отримати дуже багато реєстрацій. Або, якщо наш рекламний текст недостатньо чіткий, ми можемо не отримати достатньої кількості підписок, навіть якщо ідея здорова. Найкраще запускати різні версії експерименту, щоб підвищити впевненість у своїх результатах. Ви також можете подивитися, як різні групи по-різному реагують на вашу ідею. Наприклад, ви можете побачити, як жінки реагують на цю ідею інакше, ніж чоловіки. Ви можете запустити рекламу, націлену лише на жінок.

Добре, добре, у нас є деякі дані! Ми провели 3 таких експерименту, і цифри виглядають обнадійливими. Що далі? Наші експерименти були успішними в доказі того, що існує інтерес до придуманого нам продукту. Але хто скаже, що люди стануть постійними клієнтами? Пам’ятайте, що очікується, що 10% користувачів, які пробують додаток один раз, стануть щомісяця активними.

Ми можемо використовувати іншу техніку, яка називається Wizard of Oz Technique. Це популярна методика експериментів, коли клієнти, які взаємодіють з продуктом, вважають його автономним, але продукт фактично працює людиною за кадром.

Як ми можемо використовувати це для тестування? У мене є хороший друг, який також є тренером з фітнесу. Я обговорюю цю ідею з ним, і він готовий допомогти. Я прошу його стати залаштунковим чарівником і задуматися над створенням механізму рекомендацій. Отже, я створюю легкий мобільний вебдодаток, який приймає призначені для користувача переваги та спосіб прийому грошей. За лаштунками я працюю зі своїм другом-тренером з фітнесу над створенням цих планів тренувань, а потім відправляю їх приємним і відточеним листом користувачу. Ми робимо це трохи більше як місяць. В кінці місяця ми просимо клієнтів оплатити наступний місяць електронною поштою.

Однак важливо, щоб досвід «відчувався» реальним. Якщо користувач бачить фігуративну «людину за завісою», то експеримент руйнується. Тому, навіть якщо це експеримент, UI/UX повинен бути відполірованим і гладким.

Іншим важливим аспектом, про який варто поговорити, є етичні аспекти проведення цього експерименту. Деякі люди можуть відчувати, що це нещиро – не розкривати той факт, що насправді є людина, яка виконує справжню роботу. Я думаю, що це дійсно залежить від контексту. Якщо є щось більш чутливе, наприклад, медичні дані, я буду відвертий з користувачем.

Ось так ми взяли гіпотезу і знайшли швидкий спосіб перевірити її, використовуючи креативні методи, такі як Painted Door Test і експеримент Wizard of Oz. Тепер, ґрунтуючись на конкретних даних, ви можете або відмовитися від своєї ідеї, налаштувати її та знову поекспериментувати, або прийняти рішення запускати і розвивати продукт.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu