Гроші, Життя, Інвестиції, Новини

«Для інвестування потрібні вільні $3-5 тис». Куди вкласти гроші: основні інструменти і ризики

21 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Якщо у вас гроші просто лежать на рахунку або будинку, вони не працюють, вони дешевшають. Тому що в світі є інфляція, вона буде завжди. Якщо у вас є $1 тис., вона рік пролежала під подушкою або в сейфі, через рік їх купівельна спроможність впаде на 4%. Що робити, щоб гроші почали заробляти гроші? Про це у своємо блозі для MC.today розповів засновник холдингу UFuture і UNIT.City Василь Хмельницький.

В одному з відео на своєму YouTube-каналі я розповів про найпопулярніші інструменти інвестування у 2022 році, а також які є ризики і на що варто звертати увагу.

Нерухомість

Всі люблять пасивний дохід, найпоширеніший – нерухомість. Теоретично вона може рости за вартістю, приносити вам від 4% до 8%. Не розраховуйте на більшу, але це вже непогано. Якщо у вас в цьому році інфляція 4%, а здача квартири в оренду вам принесла 8%, вважайте 4% ви заробили.

Банківський депозит

Тут треба бути дуже обережним. Тому що сьогодні по валюті банківський депозит – 2-3%. А якщо це в західному надійному банку, то може бути і нуль, а може бути і зворотний відсоток. Вам доведеться доплатити за те, що в банку лежать гроші, він візьме у вас приблизно 0,5%. Тому якщо ви отримаєте в банку 2%, а інфляція – 4%, то, на жаль, ви програєте 2%.

Облігації

Як правило, випускаються державними органами. Країна хоче запозичити гроші, розміщує облігації під 6-8%. Якщо ви купуєте облігації, то це досить надійний дохід 6-8%.

Самі облігації в різних умовах можуть мати дисконт. Якщо у емітента, країни або міста, складності, то облігації можуть впасти. Якщо ви купите облігацію, то ви можете заробити і на вартості облігації, якщо вона виросте, і на тих відсотках, які вона вам дає. Це досить надійне вкладення. Правда, приносить воно теж не більше 8%.

Також існує ринок і облігацій, які випускають приватні компанії. Напевно, більш вигідне, але більш ризиковане. Якщо в компанії йдуть справи добре, вона зростає, ваші облігації надійні. А якщо не дуже добре, ваші облігації теоретично можуть бути неліквідними.

Тому, я вважаю, більш надійна облігація державної позики, де гарантує держава.

Акції

Їх всі люблять. Тому що нам показують, що акції компанії Tesla за рік зросли на 100%. Але хочу вас попередити: акції мають і великі ризики. Коли ви купуєте акції, ви купуєте частину компанії. Якщо справи йдуть добре, компанія розвивається – акції ростуть, якщо погано – акції падають.

Тому, як правило, рекомендують купувати портфель акцій. Різних компаній – з медичної галузі, технології, компаній, які виробляють продукти харчування.

Також деякі компанії платять дивіденди. Це не завжди буває. Тому що, як правило, компанії, заробляючи гроші, інвестують у свій розвиток. А значить, вартість акцій зростає, і під час продажу ви можете більше заробити.

Криптовалюта

Наступний інструмент, який дуже люблять люди. Це криптовалюта, біткоїн. Я взагалі не інвестую в криптовалюту. Для мене це складний процес: можна швидко заробити, ще швидше втратити.

Мені на день народження рік тому подарували один біткоїн. Людина, яка мені його дарувала, говорила: «Василь Іванович, біткоїн коштує зараз $4 тис. Ви його не продавайте, тому що пройде час і він буде коштувати $20 тис.».

Я в це не повірив, поклав цю флешку разом з іншими флешками, і коли переїжджав з одного офісу в інший, на жаль, втратив. Сьогодні біткоіни коштує не $20 тис., а $50 тис., Це вже крута втрата.

Але все одно я не налаштований інвестувати в біткоїн. Тому що через час він буде також коштувати $4 тис.,  або $10 тис.,  або $100 тис. – ніхто про це не знає. Але тут можна заробити тільки на короткому плечі.

Я не рекомендую інвестувати в криптовалюти більше 5% ваших заощаджень. Якщо ви бачите, що він виріс, відразу продавайте і фіксуйтеся в грошах. Рей Даліо сказав, що коли криптовалюта загрожуватиме долару, її закриють взагалі та всі втратять гроші.

Дорогоцінні метали

Також можна проінвестувати в золото, платину, срібло. Це теж надійна інвестиція. Тому що золото з часом зростає. Не дуже на багато, але трохи більше, ніж інфляція в світі.

Коли інвестиції мають сенс

Я вам розповім одну історію. Одного разу один чоловік, який багато працювала, заробив багато грошей, і вирішив відійти від справ. Продав усе своє майно, купив  золото, що з ним робити? У бочку і закопав під дерево. Щоранку він виходив дивитися – на місці бочка чи ні.

У цього чоловіка працював один робочий, який побачив, що його шеф постійно дивиться під дерево. Вночі цей робочий викопав бочку і вкрав золото. А чоловік вранці побачив, що золота немає, засмутився, втратив сенс життя. Він пішов до мудреця, послухати, як жити. Мудрець йому відповідає: «Купи порожню бочку, зарий під дерево і ходи дивитися на неї кожен день. Тому що золото, яке не працює, ніякого сенсу не має».

Дуже важливо: інвестиції мають сенс, якщо у вас є вільні $3-5 тис. Все одно вам доведеться зробити разові витрати: відкрити брокерський рахунок, заплатити комісію брокерам – безпосередньо це буде неможливо. Це можна зробити через фінансові компанії або банк.

Звичайно, якщо у вас всього є $1 тис., вам не потрібно інвестувати в акції або біткоїни. Вам потрібно шукати роботу, працювати, накопичувати капітал. Інвестувати в себе, свій бізнес.

Витратьте частину грошей на освіту, щоб йти в ногу з часом, створювати нову цінність. Тоді ви будете розуміти реальне життя, актуальний ринок. Ви зможете заробити в будь-якій ситуації.

Якщо вам пощастить, ваш пасивний портфель буде дуже швидко зростати. Я вважаю, це добре. Але якщо не пощастить, він впаде, а ви повинні бути готові й до цього, то ви самі по собі є цінністю, ви постійно розвиваєтеся, йдете вперед. Рано чи пізно ви досягнете успіху.

Будьте уважні

Особливо там, де вам пропонують великий дохід, який перевищує 12-15%. Як правило, це нереальні доходи, тут працює дуже багато аферистів.

Одного разу до мене підійшов один хороший знайомий, попросив грошей у борг під 40%. Стільки навіть я сьогодні не заробляю. Навіть маючи дуже круту компанію і відповідальну команду, це непросто заробити. Я відповів, що не можу дати, тим більше, під такі відсотки, це нереально. А він відповів, що знайшов компанію, яка платить 100% річних. Мовляв, він їм в минулому році дав $50 тис., а в цьому році вони йому повернули $100 тис., ну він їм ще $100 тис. проінвестував.

Я йому тоді порадив швидко бігти і забирати гроші назад. Він мене не послухав, позичив у інших $300 тис., вклався туди. Власником компанії був американець, Роберт Флетчер, шахрай, який обдурив багатьох. Його заарештували, посадили в тюрму, але грошей він не повернув. Так що будьте обережні, коли вам обіцяють прибутковість більше 12-15%.

Моя думка

Зараз ринок акцій, криптовалюти, нерухомості, золота переоцінений. За фінансовим законам найближчим часом все це повинно обвалитися. Всі аналітики і експерти прогнозують кризу в найближчий рік, півроку, два.
Уявіть, що ви пливете на човні по річці. Прекрасна погода, все добре. Але я точно знаю, що попереду водоспад. Пропоную надіти рятувальні жилети і потихеньку гребти до берега.

Хочу провести невеличкий експеримент: на $10 тис. купити різних акцій. А ще $10 тис. покласти в осередок. Тому що якщо експерти мають рацію і у нас буде криза, то живі гроші будуть мати колосальне значення. Акції впадуть в 5-6 разів, і тоді можна буде набагато дешевше їх купити.

Таке буває раз у 10 років – остання криза була в 2008 році, до цього – в 1999-му. Люди, які мають кеш, більше виграють. Протягом року я підведу підсумок і подивлюся, де більше виграш.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu