Історії, Новини, Технології

Логотип Apple – історія та еволюція

16 Вересня, 2020

На пресконференції в 1981 році Стіва Джобса запитали, чому його компанія називається Apple. Підприємець відповів, що йому подобаються яблука. І що назва його компанії показує «простоту, яку вона несе людям найскладнішими шляхами». Ймовірно та ж ідея повинна була бути закладена і в логотип Apple. Однак він не завжди був настільки простий і лаконічний, як в наші дні.

Герб Apple

Історія логотипа Apple почалася зі справжнього герба. На ньому зображувався Ісаак Ньютон, що сидить під яблунею. Сюжет відсилає до популярної легенди про те, що Ньютон відкрив закон всесвітнього тяжіння після того, як йому на голову впало яблуко.

По краю щита, на якому зображувався вчений, йшов напис: «Ньютон … Розум вічно мандруючий неймовірними морями думки». Рядок належить англійському поету-романтику Вільяму Вордсворту.

Логотип Apple - історія та еволюція - tech, news, story

Перший логотип Apple

Логотип Apple – історія та еволюція

Автором першого логотипа Apple виступив Рональд Вейн – один з трьох засновників Apple. Але дуже скоро Вейн продав свою частку компанії. А Джобс почав грати в ній безліч різних ролей. Включаючи роль головного дизайнера.

Тоді він і вирішив, що старий логотип Apple занадто старомодний, громіздкий і важко відтворений. Джобсу потрібно було щось сучасніше та лаконічніше. Дизайн, який би показував назву компанії.

Логотип Apple у вигляді надкушеного яблука

Щоб створити новий логотип, глава Apple найняв дизайнера на ім’я Роб Янофф. Дуже скоро той запропонував як емблему Apple символ у вигляді надкушеного яблука. Джобсу ідея сподобалася. І протягом першого року існування компанії, офіційний логотип Apple прийняв ту форму, яка сьогодні знайома всім нам.

Логотип Apple - історія та еволюція - tech, news, story

Логотип Apple (1977-1999)

Але колірне рішення відрізнялося від сьогоднішнього. Яблуко, яке розробив Роб Янофф, було пофарбоване в кольори веселки. Однак послідовність кольорів відрізнялася від природної веселки. Нагорі розташовувався зелений, потім зверху вниз йшли жовтий, помаранчевий і червоний кольори, а потім – фіолетовий і синій.

Який сенс Роб Янофф вклав в логотип Apple

Райдужне наповнення яблука невипадкове. Компанія в той час готувала випуск комп’ютера Apple II – першого комп’ютера з кольоровим дисплеєм. Кольори веселки повинні були зображати цей факт.

А ось послідовність кольорів ніякого прихованого послання в собі не несла. Джобс щодо кольорів логотипа ніяких побажань не висловлював. А Роб Янофф так пояснив колірне рішення. Зелений нагорі, тому що там листок. Інші кольори розташовані так, просто тому, що так захотів дизайнер.

Укус на яблуці також не несе в собі особливого символічного сенсу. Він необхідний, щоб яблуко не прийняли за що-небудь інше. Річ у тому, що зображення настільки схематизоване, що його можна було б прийняти за помідор або вишню. Але завдяки надкушеній стороні при першому ж погляді на логотип Apple стає зрозуміло, що це все-таки яблуко.

Крім того, Роб Янофф заклав в зображення надкушеного боку невеликий безневинний каламбур. Англійські слова bite і byte (укус і байт) вимовляються однаково. Таким чином, укус на яблуці відсилає нас до області, в якій працює компанія – до інформаційних технологій.

Логотип Apple - історія та еволюція - tech, news, story

Що цікаво створення логотипа зайняло у дизайнера всього кілька днів. Коли його запитали, як він розробляв логотип Apple, Роб Янофф відповів, що це було просто. Він купив у магазині побільше яблук і малював їх протягом тижня. Його завдання полягало в тому, щоб максимально спростити форму плода.

Логотип Apple, який створив Роб Янофф, був тут же схвалений Стівом Джобсом і прослужив офіційною емблемою компанії протягом наступних 22 років. За ці роки він став настільки впізнаваним, що компанії навіть не було потрібно поміщати під ним своє ім’я. Всі й так розуміли, про що йде мова.

Однак час ішов. Змінювалися тренди в дизайні. Поступово логотип перестав виглядати сучасно і почав навіювати легку ностальгію за 1970-ми. Після того, як «вигнаний» Джобс повернувся в Apple в 1997 році, він захотів, щоб емблема компанії стала сучаснішою. Але повністю відмовлятися від надкушеного яблука він не став.

Як змінювалося яблуко, яке створив Роб Янофф

Логотип Apple - історія та еволюція - tech, news, story

Історія логотипа Apple

Було прийнято рішення змінити колір логотипа, але не змінювати його форму. До роботи над логотипом Джобс привернув брендингову компанію Landor&Associates.

Так з райдужного яблуко стало чорним. І залишалося таким до 2000 року. Дизайнери Landor&Associates лише злегка змінили форму яблука. Вони зробили його більш геометричним і симетричним. Для цього у них були цифрові інструменти, яких не мав Роб Янофф в 1970-х.

Потім на зміну чорному прийшло «скляне» або «металеве» яблуко. А потім «хромоване». У 2014 році компанія Apple знову повернулася до монохромного дизайну.

Таким чином, логотип Apple вже понад сорок років залишається практично незмінним щодо форми та змінює тільки колір. Розробка Яноффа вважається одним з кращих зразків дизайну за всю історію індустрії. Сам дизайнер після Apple працював на IBM, Intel та інші великі компанії.

Логотип Apple - історія та еволюція - tech, news, story

Сучасний логотип Apple

«Інтерпретація логотипа повинна вести нас від чогось дуже маленького до чогось дуже і дуже великого. Це не завжди легко зробити. Я думаю, головне в логотипі – простота і читаність», – вважає Роб Янофф. І у випадку з логотипом Apple йому, безумовно, вдалося домогтися й того й іншого.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu