Бізнес, Історії, Новини

Логотип Nike – мільярдна емблема за 35 доларів

17 Вересня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Логотип Nike – один з найвідоміших корпоративних символів у світі. Його можна зустріти практично в будь-якій країні світу. Він присутній на одязі, взутті, спортивному інвентарі, на білбордах, в телевізорі та в журналах. Під цим символом пройшла одна з найуспішніших маркетингових кампаній в історії людства – «Just do it». Загалом, скрізь, де є фірма Nike (а вона є майже всюди), є і її логотип.

Swoosh

Ймовірно, можна навіть не пояснювати, про який символі йдеться. При одній згадці компанії Nike перед очима постає цей символ. Так, ми говоримо про емблему у формі розчерку, що звужується на кінцях і відома під назвою swoosh.

Логотип Nike - мільярдна емблема за 35 доларів - news, story, businessЛоготип Nike - мільярдна емблема за 35 доларів - news, story, business

Англійською «swoosh» означає звук, що розсікає повітря або свист, що виникає при швидкому русі. Загалом, українською його можна перекласти словом з інтернет-мема «вжух». Це, мабуть, дуже вдале слово українською (хоча знайти його в словнику навряд чи вдасться), яке передає динаміку та енергію, які в собі поєднує логотип Nike.

Логотип Nike - мільярдна емблема за 35 доларів - news, story, business

З цим простим, але неймовірно виразним символом Nike виросла з нікому невідомої фірми Blue Ribbon Sports в міжнародну мільярдну корпорацію. Безперечно, він став частиною ідентичності компанії та зіграв не останню роль в її успіху. Значною мірою, завдяки йому фірма заробила мільярди. І що чудово, логотип Nike обійшовся компанії всього в 35 доларів.

Логотип Nike був розроблений студенткою

Діло було так. В кінці 1960-х Філ Найт, один із засновників фірми Blue Ribbon Sports, крім ведення бізнесу викладав в університеті Портленда бухгалтерський облік. Він випадково почув розмову двох студенток. Одна з них розповідала іншій про те, що їй не вистачає грошей на заняття з живопису маслом.

Ім’я цієї студентки було Керолін Девідсон. Вона вчилася на дизайнера. Філ Найт, почувши про фінансові труднощі Девідсон, запропонував їй підробіток. Йому потрібен був хтось, хто намалював би графіки та діаграми для його презентації (в це важко повірити, але в ті часи це робилося вручну, без комп’ютерів).

Керолін Девідсон успішно виконала завдання. І наступного разу, коли Blue Ribbon Sports знову знадобився дизайнер, їй знову запропонували підробіток. На цей раз вона розробляла постери та флаєри.

А в 1971 році Філу Найту і його партнеру Біллу Боверману потрібен був символ для нової лінії кросівок. Вони попросили Девідсон створити який-небудь символ, який би сильно відрізнявся від логотипів головних конкурентів – Adidas і Puma. Основна вимога до нового символу звучало коротко: він «повинен виглядати як швидкість».

Девідсон розробила п’ять символів, в тому числі swoosh. Найту не сподобався жоден з них. Але йому здалося, що swoosh сильніше інших відрізняється від символіки конкурентів.

Логотип Nike - мільярдна емблема за 35 доларів - news, story, business

«Взагалі-то, він мені не подобається», – заявив Найт. «Але, можливо, з часом і сподобається.»

За роботу Керолін Девідсон попросила 35 доларів. І вона їх отримала. З урахуванням інфляції, сьогодні це було б приблизно 220 доларів.

У 1971 році компанія вперше використала емблему. А в 1972 році фірма Blue Ribbon Sports була перейменована в Nike. Символ, розроблений студенткою, перетворився в логотип Nike. Під цим знаком компанія стала справжнім індустріальним гігантом.

Просто одна з робіт …

Керівники Nike ще кілька разів зверталася за послугами Керолін Девідсон. І обидві сторони залишилися дуже задоволені результатами співпраці. На думку Девідсон, її робота завжди оцінювалася по заслугах. Ну, а Найт зізнався, що замовлення логотипу у Девідсон було вельми вигідною операцією.

У 1983 році компанія Nike запросила Керолін на особливу вечірку на честь свого логотипу та його творця. На вечірці дизайнеру вручили золоту каблучку зі свуш та акції компанії.

Логотип Nike - мільярдна емблема за 35 доларів - news, story, business

Через 50 років після його створення, логотип Nike анітрохи не змінився. Але тепер це один з найвпізнаваніших корпоративних символів. А Nike тепер один з найпотужніших брендів в історії індустрії.

«Коли я бачу мою розробку в повсякденному житті, мені це здається трохи сюрреалістичним і дивним», – говорить Девідсон. «Звичайно, я пишаюся тим, що зробила. Але для мене це, в якомусь сенсі, просто одна з моїх робіт. Це Філ і його співробітники перетворили Nike в те, чим компанія є сьогодні. Якби вони не прийняли тоді правильне рішення, знак назавжди залишився б просто малюнком.»

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu