Життя, Космос, Новини, Технології

Вивчаємо Всесвіт, не виходячи з дому: добірка онлайн-ресурсів

27 Жовтня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Пандемія – не привід відмовлятися від вивчення космосу. В інтернеті є безліч недорогих і навіть безкоштовних навчальних ресурсів, присвячених астрономії.

Відвідайте NASA.gov

Вивчаємо Всесвіт, не виходячи з дому: добірка онлайн-ресурсів - tech, news, robots-space, zhyttya

На сайті представлена ​​велика колекція відео, фотографій, аудіо та інших матеріалів. Скріншот: New York Times

Сайт NASA – відмінне місце для вивчення історії освоєння космосу. Там є історичні статті та мультимедійні матеріали, відеотрансляція NASA TV, а також посилання на соціальні мережі (включаючи Giphy, SoundCloud і Twitch).

У розділі з завантаженнями можна звантажити мобільні додатки або безкоштовні електронні книги, наприклад, «Керівництво NASA з системної інженерії». Також там є бібліотека аудіо, записи з якої можна використати як рингтон або комп’ютерне повідомлення. Наприклад, відоме «Х’юстон, у нас проблеми», яке прозвучало під час місії «Аполлон-13» в 1970 році.

У NASA є безліч інших сайтів, присвячених Лабораторії реактивних двигунів, марсіанським проєкт, дослідження Сонячної системи  та старим міжзоряним зондам Voyager 1970-х років.

Вивчіть астрономічний календар

Вивчаємо Всесвіт, не виходячи з дому: добірка онлайн-ресурсів - tech, news, robots-space, zhyttya

Підписавшись на астрономічний календар, ви не пропустите фази Місяця і метеоритні дощі. Скріншот: New York Times

Хочете знати, коли відбудуться метеоритний дощ або наступний Супермісяць ? Підпишіться на астрономічний календар. Наприклад, на TimeandDate.com є календар небесних явищ, в якому зазначаються затемнення, рівнодення, сонцестояння та інші космічні події.

Щоб основні астрономічні події автоматично з’являлися у вашому календарі, знайдіть ресурс з опцією підписки, наприклад, календар Moon Phase & Astronomy Calendar. Науковий відділ The New York Times веде свій власний астрономічний календар, який сумісний з Google Calendar і додатком iOS Calendar.

Використайте смартфон

Вивчаємо Всесвіт, не виходячи з дому: добірка онлайн-ресурсів - tech, news, robots-space, zhyttya

SkySafari для Android і iOS використовує інформацію про місцезнаходження вашого пристрою, щоб показати небо над головою користувача та іншу астрономічну інформацію. Скріншот: New York Times

Коли ви будете готові досліджувати космос самостійно, використовуйте свій смартфон; просто шукайте додатки за запитом «астрономія». Багато з них використовують доповнену реальність, 3D-моделі та інформацію про місцеперебування, щоб провести вам індивідуальну екскурсію по небу.

Додаток Star Walk 2 для Android і iOS коштує $3, красиво оформлений та містить розділ з новинами, в якому попереджає про майбутні астрономічні події. Star Rover для Android і iOS за $2 і безкоштовне SkyView Lite для Android і iOS також дають доступ до кишенькового планетарію.

У SkySafari є кілька рівнів підписки (платні версії варіюються приблизно від $3 до $40). Дорожчі версії дозволяють управляти сумісними домашніми телескопами. Якщо у вас немає телескопа, погляньте на знімки телескопа «Хаббл» на його офіційному сайті.

Відвідайте віртуальний музей

Вивчаємо Всесвіт, не виходячи з дому: добірка онлайн-ресурсів - tech, news, robots-space, zhyttya

Додаток Google Arts and Culture дозволяє віртуально заглянути в центр Стівена Ф. Удвар-Хейз Національного музею авіації та космонавтики Смітсонівського інституту, а також в десятки інших історичних і культурних установ по всьому світу. Скріншот: New York Times

Хоча пандемія зачепила багато установ, онлайн-виставки продовжують працювати. Наприклад, на сайті Національного музею авіації та космонавтики Смітсонівського інституту є кілька віртуальних стендів, а також інший контент в безкоштовному додатку Google Arts & Culture для Android і iOS.

Додаток Google також дозволяє зробити екскурсію по Музею моря, повітря і космосу «Інтрепід». У комплексу є власний сайт, де проводяться віртуальні заняття. Також на сайті планетарію Хейдена в Американському музеї природної історії є безкоштовна освітня версія його 3D-атласу Всесвіту.

Вивчайте астрономію всією сім’єю

Планети та марсоходи захоплюють дітей та допомагають розвинути ранній інтерес до науки, техніки та математики. Музей науки та промисловості Чикаго пропонує колекцію «Наука будинку» – наукові проєкти для дітей, наприклад, проєктування парашута або будівництво ракети.

У Каліфорнійського наукового центру є кілька проєктів, присвячених викладанню науки з використанням побутових приладів.

На сайті НАСА є величезний розділ, присвячений природничо-науковим дисциплінам, і ресурси для учнів різного віку. Заняття можна починати з дитячого садка, щоб пояснити дітям фундаментальні поняття у фізиці та техніці. Для цього підійде проєкт з макаронами, в рамках якого учням доведеться «використовувати сирі спагеті, щоб побудувати найвищу окрему стоячу конструкцію, яка буде підтримувати зефір принаймні 15 секунд». І якщо цей проєкт приведе до кулінарних питань, пошукайте на сайті NASA відео «Їжа в космосі ».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu